همانطور که می دانید یخچال یکی از لازم ترین دستگاه هایی است که در هر خانه ای مشاهده می شود. حال باید بدانید یکی از مهم ترین مراحلی که موقع نصب یخچال باید در نظر داشته باشید، تراز بودن یخچال است. ما در این مقاله به آموزش تراز کردن یخچال می پردازیم. همچنین بدانید که تراز کردن یخچال فریزر زیاد کار مشکلی نیست و موردی نیست که شما به تعمیرات یخچال احتیاج داشته باشید، شما با انجام دادن مراحلی که در این مقاله ذکر می شود، می توانید به راحتی یخچال خود را تراز کنید. چنانچه نتوانستید، هیچ نگران نباشید و با ما ارتباط بگیرید تا در اسرع وقت نیروهای متخصص خود را ارسال کنیم.

آموزش تراز کردن یخچال و نحوه آن

اگر شما به تازگی یخچال خریده اید، احتمالا انتظاری که از یخچال خود دارید این است که به راحتی و بدون مشکلی مثل صدای زیاد آن نداشته باشید و از آن لذت ببرید. حال ممکن است شما بعد نصب یخچال خود متوجه صداهای عجیب غریبی، همچنین لرزش آن شوید. این اتفاق ممکن است آرامش شما و اعضای خانوادتان را بگیرد. متاسفانه باید گفت که این امر زمانی اتفاق میفتد که یخچال شما به خوبی تراز نشده باشد.

اگه یخچال به خوبی تراز نشده باشد، کمپرسور دستگاه مجبور می شود که بیش از حد حالت عادی کار کند و فشار زیادی را مجبور می شود تحمل کند و در آخر باعث می شود صدای زیادی تولید کند. همچنین بهتر است بدانید که ممکن است در صورت تراز نبودن یخچال، امکان خراب شدن بقیه قطعه های دیگر یخچال نیز است.

برداشتن شبکه ی جلوی یخچال برای تراز کردن

اولین گامی که ما به شما معرفی می کنیم برای تراز کردن این است که ابتدا شبکه ای که در زیر یخچال است را بدارید. توجه داشته باشید که این قسمت از یخچال در انواع مدل های یخچال به صورت متفاوت باز می شود و همچنین در برخی از مدل ها با باز کردن پیچ ها می توانید آن را بردارید یا در برخی دیگر با یک زبانه به راحتی می توان آن را جدا کرد. در آخر بدانید برداشتن شبکه ی جلوی ماشین کار چندان سختی نمی باشد و شما می توانید این کار را در خانه به صورت خود مختار انجام دهید.

طریقه تراز کردن یخچال با پایه های تراز

در پشت شبکه ی یخچال پایه هایی وجود دارد که برای تنظیم استفاده می شود. برای اینکه ارتفاع را در یخچال ها تراز کنید، فقط کافیه که آنها را بچرخانید. برای چراخندن پایه های تراز، شما نیازمند کمک یک فرد دیگر هستید تا یخچال کمی خم شود تا شما بتوانید به راحتی تراز را برچخانید. بیشتر پیچ های تراز چپ گرد هستند و شما با کمک آچار یا پیچ گوشتی می توانید آنها را به راحتی بلند یا کوتاه کنید.

توجه داشته باشید که اگر شما مشکلی با تراز کردن یخچال خود داشتید، بهتر است فقط با یک تعمیرکار ماهر در این رشته تماس بگیرید تا تراز یخچال شما را انجام دهد.

آموزش تراز کردن یخچال با استفاده از غلطک های تنظیم

ممکن است در برخی از مدل های یخچال بجای استفاده از پایه تنظیم، غلطک هایی وجود داشته باشد که برای تنظیم ارتفاع از آنها استفاده شود. اگر در این غلطک ها پیچ هایی وجود داشت، شما می توانید به راحتی با استفاده از آچار در جهت عقربه های ساعت چرخاندن جلوی یخچال بالاتر می آید و با شل کردن آنها ارتفاع یخچال پایین تر می آید. در آخر همانطور که گفته شد، اگر مشکلی با تراز کردن یخچال خود داشتید، می توانید با نلی هوم تماس بگیرید تا آنها برای شما، یخچال را تنظیم کنند.

نحوه تراز کردن یخچال آشپزخانه هایی که شیب دارند

ممکن است با انجام دادن تمام مراحل آموزش تراز کردن یخچال، همچنان یخچال شما تراز نیست و نمی دانید مشکل از کجا است. برای اینکه این مشکل را پیدا کنید، فقط کافی است که چند مورد را بررسی کنید. ابتدا بدانید که بعضی از آشپرخانه ها برای اینکه شستشوی راحتی داشته باشند، کمی شیب دار هستند و در این حالت ممکن است حتی اگر شما هم تراز یخچال را به خوبی انجام دهید، امکان تراز نبودن آن همچنان می باشد.

اطمینان حاصل کردن از تراز بودن یخچال

برای اینکه اطمینان حاصل کنید که یخچال شما به خوبی تراز شده است، فقط کافی است چند روش زیر را امتحان کنید.

 • بررسی تراز بودن یخچال با استفاده از وسیله تراز
  ابزار تراز یکی از بهترین روش ها برای فهمیدن تراز بودن یخچال است و فقط کافیست آن را بر روی یکی از طبقات یخچال قرار دهید و اگر مایع داخل محفظه آن به سمت جلو رفت، بدانید که هنوز یخچال شما تراز نشده است.
 • استفاده از لیوان آّب برای بررسی تراز یخچال
  می توان گفت یکی از ساده ترین روش ها برای بررسی کردن تراز یخچال، استفاده از لیوان آب است. یک لیوان آب را تا نصفه پر کنید و آن را بالای سقف یخچال بگذارید. اگر سطح آب یخچال صاف بود، بدانید که تراز شما درست است.
 • توجه کردن به شکل بسته شدن درب یخچال
  در این روش فقط کافیست، درب یخچال را نگه دارید و به آرامی ول کنید، اگر درب به صورت خودکار بسته شد، بدانید که تراز درست است. همچنین بهتر است بدانید که این روش زیاد مورد اطمینان نمی باشد و بیشتر سعی کنید از دو روش قبلی استفاده کنید.
سخن پایانی

همانطور که در این مقاله خواندید، ما به شما آموزش تراز کردن یخچال را آموزش دادیم و به شما گفتیم که ابتدا شبکه زیر یخچال را بردارید و بعد پایه هایی را مشاهده می کنید که می توانید با شل کردن و سفت کردن ارتفاع جلو یخچال را تنظیم کنید. در ادامه مقاله گفته شد که بهترین راه برای اینکه متوجه شوید که یخچال شما تراز است، این است که از وسیله تراز استفاده کنید.

اگر به دنبال یک محل تعمیراتی لوازم خانگی هستید، می توانید به نلی هوم مراجعه کنید. نلی هوم با داشتن بهترین تعمیرکاران و متخصصان، لوازم خانگی شما را در سریع ترین زمان ممکن تعمیر می کنند.

سوالات متداول

 1. برای تراز کردن یخچال باید چه کار کرد؟
  در هر مدل یخچال، تراز کردن آن متفاوت است و ما پیشنهاد می دهیم که برای تراز کردن آن به یک تعمیرکار مراجعه کنید.
 2. بهترین روش برای اینکه بفهمیم یخچال تراز است، چیست؟
  بهترین ابزاری که می توان فهمید یخچال تراز است، استفاده از ابزار تراز می‌باشد.
 3. برای تعمیر لوازم خانگی باید به کجا مراجعه کرد؟
  نلی هوم با داشتن بهترین تعمیرکاران و متخصصان، لوازم خانگی شما را در سریع ترین زمان ممکن تعمیر می کنند.