همانطور که می دانید، ماشین لباسشویی یکی از رایج ترین دستگاه های لوازم خانگی است که در تمامی خانه ها معمولا پیدا می شود. معمولا هر دستگاه پرکاربردی دارای خرابی های متعددی است که تعمیرکاران حرفه ای و پر تجربه آنها را تعمیر کرده اند و از تجربه های خودشان برای ما ذکر کرده اند. یکی از مشکلاتی که برای ماشین لباسشویی پیش می آید، بوی سوختگی است. ما در این مقاله به علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی می پردازیم و امیدوار هستیم محتوای این مقاله برای شما مفید واقع شود.

علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی چیست؟

همانطور که می دانید، هر خرابی می تواند علل های متفاوتی داشته باشد و درباره بوی سوختگی ماشین لباسشویی این امر یکسان است و ما به تمامی علل های این مشکل می پردازیم. از دلایل بوی سوختگی ماشین لباسشویی شامل موارد زیر است:

 • نیم سوز شدن موتور و بوی سوختگی لباسشویی
 • پارگی تسمه لباسشویی و بوی سوختگی آن
 • سوختگی لاستیک المنت لباسشویی
 • مشکلات سیم کشی ماشین لباسشویی
 • بوی سوختگی دو شاخه برق ماشین لباسشویی

در ادامه مقاله به بررسی این موارد می پردازیم و به شما می گوییم در صورت مواجه با این مشکل باید چیکار کنید.

علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی چیست؟

علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی

نیم سوز شدن موتور و بوی سوختگی لباسشویی

همانطور که می دانید، موتور ماشین لباسشویی قلب دستگاه است و نباید هیچ مشکلی برای آن به وجود آید. معمولا زمانی خرابی موتور لباسشویی پیش میاید که فرد از آن به درستی استفاده نکند و بیش از حد مخزن را پر کند و یا از ماشین لباسشویی در ساعات طولانی استفاده کند، بنابراین یکی از علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی نیم سوز شدن موتور آن است.

پارگی تسمه لباسشویی و بوی سوختگی آن

تسمه ماشین لباسشویی برای محکم نگه داشتن قطعات موتور و مخزن استفاده می شود و ممکن است بعضی وقتا به علت پارگی و یا پوسیدگی این قطعه از جای خود خارج شود و باعث آزاد شدن قطعات موتور و مخزن ماشین لباسشویی شود که می تواند بعدها مشکلاتی مانند بوی سوختگی را ایجاد کند. همچنین بهتر است بدانید که اگر تسمه بیش از حد سفت باشد، باعث خرابی های دیگری نیز ممکن است، بشود.

سوختگی لاستیک المنت لباسشویی

همانطور که می دانید در ماشین لباسشویی، جهت آب بندی المنت داخلی یک قطعه کمکی پلاستیکی تعبیه شده که ممکن است به علت انتقال گرما از المنت به لاستیک، باعث ایجاد بوی سوختگی ماشین لباسشویی شود. بنابراین اگر مشکلاتی مانند این موارد داشتید، بهتر است که لاستیک المنت را عوض کنید و یا به یک تعمیرکار حرفه ای مراجعه کنید.

مشکلات سیم کشی ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یک وسیله برقی است بنابراین یک مورد عادی است که سیم کشی های متعددی داخلش داشته باشد و اگر یکی از آنها خراب شود، ممکن است مشکلات سیم کشی به بوی سوختگی منجر شود. این مشکل ممکن است به علت داغ شدن قطعات لباسشویی به وجود آمده باشد و باعث بوی سوختگی لباسشویی شده باشد.

بوی سوختگی دو شاخه برق ماشین لباسشویی

گاهی اوقات ممکن است مشکل از قطعات داخلی و یا حتی بدنه لباسشویی نباشد، بنابراین بهتر است دو شاخه ماشین لباسشویی را چک کنید تا ببینید که آیا مشکل از پریز دو شاخه ماشین لباسشویی است یا خیر. ممکن است به دلیل بی کیفیت بودن دو شاخه و فقط استفاده کردن چند مورد، سریعا آن خراب شود و زود داغ کند که منجر به سوختگی می شود. همچنین مراقب باشید که پلاستیک دور اطراف دو شاخه ماشین لباسشویی بر اثر گرما ذوب نشده باشد، زیرا ممکن است بوی سوختگی از آن باشد.

بوی سوختگی دو شاخه برق ماشین لباسشویی

بوی سوختگی دو شاخه برق لباسشویی

با مواجه شدن با بوی سوختگی لباسشویی باید چه کاری کرد؟

هنگامی اگر با مشکل بوی سوختگی ماشین لباسشویی مواجه شدید و نمی دانستید که باید چه کار کنید، ابتدا به دنبال مشکل نگردید و هر چه سریع تر ماشین لباسشویی را از برق بکشید و اگر از پشت ماشین لباسشویی بو سوختگی حس می کنید، برق محلی خود را قطع کنید. در آخر شیر آب های ورودی را بسته و با یک تعمیرکار حرفه ای تماس برقرار کنید، نلی هوم در تعمیرات ماشین لباسشویی حرفه و تجربه بسیاری دارد.

با مواجه شدن با بوی سوختگی لباسشویی باید چه کاری کرد؟

با بوی سوختگی لباسشویی باید چه کاری کرد؟

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله خواندید، متوجه شدید که دلایل زیادی ممکن است بر علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی تاثیر گذار باشد. همچنین در این مقاله آموزش مواجه شدن با همچین مشکلی داده شد. همانطور که خواندید، همیشه مشکل از بدنه و قطعات داخلی ماشین لباسشویی نیست و می تواند مشکل از دو شاخه ماشین لباسشویی باشد و برای تعمیر این مشکل پیشنهاد می شود که با یک تعمیرکار و یا متخصص تماس گرفته.

اگر به دنبال تعمیر لوازم خانگی خود هستید، می توانید به نلی هوم مراجعه کنید. نلی هوم با داشتن بهترین متخصص ها و تعمیرکاران در سریع ترین زمان ممکن لوازم خانگی شما را در محل خودتان تعمیر می کنند.

سوالات متداول علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی

 1. یکی از دلایل ایجاد بوی سوختگی ماشین لباسشویی چیست؟
  نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی یکی از دلایل رایجی است که باعث ایجاد بوی سوختگی دستگاه لباسشویی می شود.
 2. با مواجه شدن با مشکل بوی سوختگی باید چه کارهایی کرد؟
  هر چه سریع تر ماشین لباسشویی را از برق بکشید و اگر از پشت ماشین لباسشویی بو سوختگی حس می کنید، برق محلی خود را قطع کنید. در آخر شیر آب های ورودی را بسته و با یک تعمیرکار حرفه ای تماس برقرار کنید.
 3. برای تعمیر لوازم خانگی باید به کجا مراجعه کرد؟
  نلی هوم با داشتن بهترین متخصص ها و تعمیرکاران در سریع ترین زمان ممکن لوازم خانگی شما را در محل خودتان تعمیر می کنند.