مایکروفر از جمله محصولاتی است که هم زمان کار چند دستگاه مثل فر و اجاق گاز را انجام می دهد. تعمیر مایکروفر ال جی  نیاز به دانش و مهارت فنی بالا می باشد. زیرا یکی از برند های معروف است .مانند ماشین لباسشویی و ظرفشویی در کارهای روزمره ما سرعت عمل بخشیدند. ای دستگاه نیز عملکرد بالایی در زندگی روزمره ما داشته است. گاهی هم ممکن است، در روند انجام کار دچار مشکل و اختلالاتی شوند و مانند قبل کار نکند.ما در این مطالب قصد داریم شما را آشنا کنیم.

تکراری ترین خرابی که درمایکروفر ال جی می توان به آن اشاره کرد: خوب گرم نکردن غذا و یا گرم نکردن مایکروفر می باشد. که راهکارهای متفاوتی وجود دارد که خود شما می توانید آن را برطرف کنید .

برنامه های مایکروفر ال جی

  1. مایکرو(MICRO) : این حالت برای پختن و داغ کردن توسط امواج مایکروفر استفاده می شود.
  2. سرخ کن (GRILL) : این حالت برای برشته کردن یا پختن سطوح غذا استفاده می شود.
  3. کانوکشن (CONVECTION) : این حالت برای گرمایش و یا پخت کیک و شیرینی استفاده می شود.
  4. یخ زدایی (DEFROST) :این حالت برای آمادگی قبل از پخت مواد و یا مواغذایی یخ زده استفاده می شود.
  5. پخت ترکیبی (COMBINATION) : این حالت ترکیبی از حالت مایکرو و رخ کن و کتنوکشن می باشد.
  6. بو زدایی (EZ clean) : این حالت برای از بین بردن بوی داخل دستگاه استفاده می شود.

مایکرو فر ال جی برای گرم کردن به ولتاژ نیاز دارد. باید این را در نظر داشته باشیم که گاهی اوقات مایکروفر ال جی در ساعات اوج مصرف نیز به دلیل استفاده انرژی و ولتاژ بالا خوب گرم نمیکند، پس بهتر است به این موضوع هم دقت داشته باشیم فضای داخلی مایکروفر رو بررسی کنید و از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید.در زمان گرم کردن باید به حجم غذا توجه کنید و متناسب با حجم آن تایم بیشتری برای آن در نظر بگیرید.و نوع غذا را مد نظر داشته باشید چرا که غذاهای مایع تایم کمتر و غذاهای چرب تایم بیشتری نیاز دارند .

متخصصان مجرب نلی هوم مرکز تعمیرمایکروفر ال جی تعمیرات را برای شما آسان نمودند .

علت جرقه زدن مایکروفر ال جی

علت جرقه زدن مایکروفر

در مایکروفر های ال جی آنچه که  دلیل جرقه زدن است باید به نکاتی توجه کنید که : داخل دستگاه ظروف فلزی و یا اینکه دارای تزئینات باشند استفاده نکنید. باید استیل داخل و انچه که متعلقات داخل مایکروفر ال جی می باشد آن راتمیز کنید تاجایی که امکان دارد از ظروف لب پرشده استفاده نکنید .متعلقات فلزی مایکروفر ال جی را از داخل دستگاه خارج کنید و یک لیوان آب دراخل آن بگذارید و یکبار کلید stsrt را انتخاب کنید و در صورت جرقه نزدن نیاز به تعمیر مایکروفر ال جی ندارید .

  • دلیل نچرخیدن سینی مایکروفر ال جی   

یکی از قسمت های مایکروفر ال جی سینی داخل آن می باشد.در اینجا باید سینی  وریل ای که سینی روی آن قرار می گیرد را کاملا تمیز کنید تا ذرات و باقیمانده غذاها در آن از بین رفته باشد. برای تست بهتر از عملکرد چرخش سینی یک ظرف شیشه ای یا پیرکس همراه آب روی سینی قرار داده و چنانچه سینی نمی چرخد  و یا بایک جسم سبک می چرخد قطعه ای بنام شفت در مایکروفر ال جی باید تعویض گردد.(شفت : قطعه ای است که زیر سینی مرکز سینی قرار دارد ).

  • دلیل صدا دادن مایکروفر  ال جی

گاهی اوقات هنگام کار با مایکروفر ال جی صداهای ناهنجار و غیر عادی را می شنوید. نگران می شوید و به دنبال دلیل این صدا می گردید. در این صورت باید به این موارد دقت کنید: سینی و ریل زیر سینی و شفت را درست گذاشته باشید. ریل زیر سینی تمیز باشد. فن دستگاه باید کار کند.(اگر بعد از اتمام کار با دستگاه مایکروفر ال جی همچنان فن کار می کند این طبیعی است فن بعد از خنک کردن دستگاه به طور اتومات خاموش می شود).

دلیل عدم باز شدن درب مایکروفر ال جی

 درب مایکروفر یکی از مهمترین اجزای آن می باشد و هر گونه اختلال در انجام عملکرد آن مشکل در خوب بسته نشدن درب باعث بوجود آمدن مشکلات دیگری هم می شود. در صورتی که درب دستگاه به خوبی بسته نشود بهتراست از روشن کردن و استفاده از آن پرهیز کنید. درب آن از تعدادی چفت، فنر و قلاب تشکیل شده است باید ابتدا برق مایکروفر را قطع کرد و سپس دستگاه را خوب بررسی کنید که قلاب ها و فنر ها سالم باشند و دچار زنگ زدگی و پوسیدگی نشده باشند. و در زمان باز نشدن درب دستگاه بهتر است از مایکروفر ال جی استفاده نکنید و آن را به متخصصان تعمیر مایکروفر ال جی بسپارید.

بیشتر بخوانید: دلیل کارنکردن دکمه های مایکروفر

کلام آخر

در صورت مشاهده هر گونه خرابی یا مشکل در مایکروفر ،خیلی زودبا کارشناسان نلی هوم تماس بگیرید و تعمیرکاران ما در کمترین زمان در محل حاضر شده و اقدام به تعمیر مایکروفر شما می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتردرزمینه تعمیر مایکروفر  می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

number