همانطور که می دانید یکی از رایج ترین لوازم خانگی، یخچال است که وظیفه آن نگهداری از مواد خوراکی فاسد شدنی است. حال ممکن است که این یخچال در بعضی از مواقع دچار مشکل هایی شود که نیاز به تعمیر یا تعویض بعضی از قطعات دارد. یکی از مواردی که مشتریان آن را زیاد از تعمیرکاران می پرسند این است که آیا تعمیر موتور یخچال امکان پذیر است؟ که ما در این مقاله به این سوال می پردازیم و امیدوار هستیم که این مقاله برای شما مفید واقع شود.

تعمیر یا تعویض موتور یخچال

در رابطه با تعمیر موتور یخچال باید گفت که اگر مشکل زیاد حاد باشد، نمیتوان آن را تعمیر کرد و شما باید به فکر خرید یک موتور جدید باشید ولی در بعضی از موارد تعمیرکاران ماهر می توانند آنها را تعمیر کنند. برای تعمیر یا تعویض موتور یخچال می توانید به نلی هوم مراجعه کنید. نلی هوم تعمیرکاران ماهر و متخصصان حرفه ای در این رابطه دارد که در سریع ترین زمان ممکن به تعمیر آن می پردازند. همانطور که می دانید یخچال بدون موتور یک قطعه فلزی بلا استفاده می باشد که دیگر نمیتوان از آن به عنوان یخچال یا نگهدارنده مواد غذایی استفاده کرد.

باید بدانید که معمولا از زمانی که یخچال نو می خرید تا 10 سال آینده مشکلی با موتورش پیدا نمی کنید، مگر آنکه به خوبی از آن نگهداری نکنید یا نکاتی را در رابطه با نگهداری یخچال رعایت نکنید ولی همچنان اتفاق هایی پیش می آید که موتور یخچال زودتر از موعود خراب شود. در ادامه مقاله ما به خرابی موتور یخچال می پردازیم و امیدوار هستیم که برایتان مفید باشد.

تعمیر یا تعویض موتور یخچال

تعمیر یا تعویض موتور یخچال

چگونه متوجه بشویم که موتور یخچال خراب شده است؟

همانطور که در جواب سوال آیا تعمیر موتور یخچال امکان پذیر است؟ گفته شد که معمولا به تعویض موتور تعمیرکاران می پردازند، حال ممکن است یک عده از خود بپرسند که چگونه باید متوجه شد که موتور یخچال خراب شده است که برای تعمیرات یخچال یا تعویض آن اقدام کنند. اگر مشکل یخچال خود را نمی دانید و بهتر است که با نلی هوم تماس بگیرید. نلی هوم به بررسی یخچال شما در منزل خودتان می پردازد و به شما مشکلات آن را می گوید. حال برای اینکه شما خودتان آن بررسی را انجام دهید می توانید از لیست زیر کمک بگیرید:

 • صداهای ناهنجار و غیرطبیعی از کمپرسور یخچال
 • دمای نامناسب یخچال و فریزر
 • برفک در بخش های مختلف یخچال
 • مشکل از فن کمپرسور یا از کار افتادن آن
 • صدای پی در پی استارت زدن کمپرسور یا همان موتور یخچال

اگر هر یک از موارد بالا شامل یخچال شما می باشد، با یک تعمیرکار ماهر تماس بگیرید تا بررسی نهایی را انجام دهد و برای تعمیر آن اقدام کند.

چگونه متوجه بشویم که موتور یخچال خراب شده است؟

چگونه متوجه شد که موتور یخچال خراب شده است؟

قیمت تعمیر یا تعویض موتور یخچال چقدر می شود؟

همانطور که می دانید در این شرایط نامناسب نمیتوان قیمت دقیقی در رابطه با قطعات مختلف یخچال داد، زیرا همانطور که می دانید بعضی از قطعات صادر می شوند و هزینه های آن مختلف است. برای اینکه بتوانید یک قیمت دقیق پیدا کنید، می توانید به نلی هوم مراجعه کنید تا با بررسی برند و مدل یخچال شما، موتور مناسب یخچال شما را پیدا کند و بهترین موتور را برای تعویض آن در نظر بگیرد.

در حالت تعمیر موتور چون نمیتوان این مورد را نیز به صورت قاطع گفت، پیشنهاد می شود که با تعمیرکاران و یا متخصصان در این رشته مشورت بگیرید نا به یک محدوده قیمتی برسید و یا خودتان آن اطلاعات را بدست بیاورید که ممکن است کمی طول بکشد. همچنین پیشنهاد می شود که به نلی هوم مراجعه کنید تا به بهترین قیمت و بهترین خدمات برسید.

قیمت تعمیر یا تعویض موتور یخچال چقدر می شود؟

قیمت تعمیر یا تعویض موتور یخچال

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله خواندید ما به جواب سوال مشتریان که آیا تعمیر موتور یخچال امکان پذیر است، پرداختیم و متوجه شدید که معمولا تعمیر موتور یخچال انجام نمی شود بلکه تعویض آن انجام می شود. همجنین در این مقاله در رابطه با طول عمر موتور یخچال گفته شد که معمولا به 9 الی 10 می رسند ولی در بعضی از شرایط مانند نگهداری نامناسب آن باعث خرابی زود هنگام می شود. در آخر مقاله در رابطه با قیمت تعمیر یا تعویض موتور یخچال گفته شد که ما به شما پیشنهاد دادیم با یک تعمیرکار ماهر در رابطه با هزینه قطعات و تعویض آن صحبت کنید.

برای تعمیر لوازم خانگی می توانید به نلی هوم مراجعه کنید. نلی هوم با داشتن بهترین تعمیرکاران و متخصصان در سریعترین زمان ممکن در محل به تعمیر لوازم خانگی می پردازند.

سوالات متداول

 1. یکی از علل هایی که باعث می شود موتور یخچال خراب شود چیست؟
  دمای نامناسب و برفک زدن یخچال فریزر باعث می شود که متوجه شد موتور یخچال خراب شده است.
 2. عمر مفید موتور یخچال چقدر برآورد شده است؟
  از زمانی که یک یخچال نو شروع به کار می کند 9 الی 10 سال عمر مفید موتور یخچال است و در شرایطی مانند نگهداری نامناسب از یخچال باعث می شود که موتور یخچال خراب شود.
 3. برای تعمیر لوازم خانگی باید به کجا مراجعه کرد؟
  نلی هوم با داشتن بهترین تعمیرکاران و متخصصان در سریعترین زمان ممکن در محل به تعمیر لوازم خانگی می پردازند.