همانطور که می دانید یکی از مهمترین لوازم خانگی که در هر خانه ای نیاز است، یخچال است. مدل های جدید یخچال دارای یخسازهایی هستند که ممکن است در طول زمان با مشکلاتی رو به رو شود و باعث خرابی آنها شود. ما در این مقاله به راهنما تعمیر یخساز یخچال سامسونگ می پردازیم و امیدوار هستیم که این مقاله برای شما مفید واقع شود. همچنین در این مقاله با عیب یابی و دلیل خرابی یخساز یخچال سامسونگ می پردازیم و پیشنهاد می شود که برای تعمیر این مشکل با یک متخصص یا با یک تعمیرکار حرفه ای که در این زمینه تجربه های متعددی دارد، تماس بگیرید. کارشناسان نلی هوم می توانند در محل به تعمیر یخساز یخچال شما در هر برندی بپردازند.

تعمیر یخساز یخچال سامسونگ چگونه است؟

قبل از اینکه اطمینان حاصل کنیم که یخساز یخچال برند سامسونگ شما خراب است، باید مطمئن شد که آیا واقعا یخساز یخچال کار می کند یا خیر و برای اینکه آن را بفهمیم باید دکمه on که روی بدنه یخچال است را فشار دهید و بعد از آن اگر یخچال شروع به تولید یخ نکرد، احتمالا یخساز یخچال شما خراب شده است.

همچنین بهتر است بدانید که برای خاموش کردن یخساز یخچال، یک کلید off نیز برای اینکار وجود دارد و روش دیگر آن که به منظور جلوگیری از سراریز شدن محفظه یخساز یخچال سامسونگ است، به صورت زیر می باشد.

ابتدا دکمه Ice Marker را به مدت 3 ثانیه نگه دارید و بعد از آن مشاهده می کنید که نشانه خاموش شدن یخساز یخچال روشن می شود و بعد از آن نشانگر را بر حالت off قرار دهید.

ما در ادامه مقاله به دیگر مشکلات یخساز یخچال سامسونگ می پردازیم و سعی می کنیم به تمامی آنها جواب کامل بدهیم تا شما خودتان علت خرابی یخساز یخچال خود را پیدا کنید و برای تعمیر آن تصمیم بگیرید.

 • چرا یخ از یخساز یخچال بیرون نمی آید؟
 • دلیل نساختن یخ توسط یخساز یخچال سامسونگ
 • دلیل برفک زدن مخزن یخساز یخچال سامسونگ
 • چرا یخساز یخچال سامسونگ مدل ساید بای ساید روشن نمی شود؟
 • دلیل نرسیدن آب به یخساز ساید بای ساید سامسونگ

ما در ادامه مقاله به شرح و توضیح موارد بالا می پردازیم و همچنان پیشنهاد می دهیم که برای تعمیرات یخچال خود با یک متخصص یا یک تعمیرکار ماهر در این زمینه تماس بگیرید.

تعمیر یخساز یخچال سامسونگ چگونه است؟

تعمیر یخساز یخچال سامسونگ

چرا یخ از یخساز یخچال بیرون نمی آید؟

اگر قالب های یخ در یخچال وجود دارد ولی از آن بیرون نمی آید، احتمالا مشکل از بازوی کنترل یخساز است. برای راهنما تعمیر یخساز یخچال سامسونگ برای بازوی کنترل یخساز باید ابتدا بازوی کنترل را روشن و به حالت اولیه برگردانید و همچنین از متصل بودن تمامی سیم های الکتریکی یخچال خود اطمینان حاصل کنید.

در ادامه کمی یخچال را به جلو کشیده و از اتصال برق و شیر آب مطمئن شوید و در آخر بازوی کنترل را خاموش کرده و 10 دقیقه صبر کنید تا آب قالب را پر کند. اگر همچنان با این مشکل رو به رو بودید، احتمالا موتور یا گیربکس باید تعویض شوند. همچنین بهتر است بدانید که افت فشار اب ورودی، افت دمای یخچال، کم شدن گاز یخچال، خراب شدن فیلتر و سنسور یخچال و … از دلایل وجود این مشکل هستند.

دلیل نساختن یخ توسط یخساز یخچال سامسونگ

اگر یخساز یخچال بنا به هر دلیلی اصلا تولید یخ نمی کرد، باید به یک متخصص یا تعمیرکار ماهر در این زمینه مراجعه کنید ولی اگر بخواهیم در کل در مورد علت بروز این مشکل حدس بزنیم، احتمالا یکی از آنها مشکل مربوط به گرفتگی لوله ها است که بسیار رایج است. همچنین بهتر است بدانید که اگر مشکل از یخ زدگی لوله ها می باشد، شما می توانید خودتان این مشکل را با سشوار حل کنید و یخ ها را آب کنید.

همچنین ممکن است فیلتر اب یخچال مسدود شده باشد که برای حل آن مشکل باید فیلتر آن را عوض کنید.

دلیل نساختن یخ توسط یخساز یخچال سامسونگ

نساختن یخ توسط یخساز یخچال سامسونگ

دلیل برفک زدن مخزن یخساز یخچال سامسونگ

یکی دیگر از مشکلات رایجی که برای مخزن یخساز یخچال سامسونگ پیش می آید، برفک زدن آن است که احتمالا به علت خراب شدن تنظیمات یخساز می باشد. برای اینکه این مشکل را بر طرف کنید، می توانید با کم و زیاد کردن یک نشانگر منفی و مثبت که در زیر پوشش یخسار تبعیه شده، آب ساخت یخ را کنترل کنید.

چرا یخساز یخچال سامسونگ مدل ساید بای ساید روشن نمی شود؟

احتمالا بروز این مشکل به علت موتور یخساز است که آسیب دیده و باید برای حل این مشکل باید آن را تعویض کنید. از دیگر مشکلات این خرابی می تواند به برد الکترونیکی برگردد که از کارکرد صحیح یخساز جلوگیری می کند. همچنین خرابی رابط میان یخساز و سیم کانکت می تواند یکی دیگر از مشکلات روشن نشدن یخسار یخچال ساید به ساید سامسونگ باشد.

دلیل نرسیدن آب به یخساز ساید بای ساید سامسونگ

یکی دیگر مشکلات یخساز یخچال سامسونگ، نرسیدن آب به یخساز است که از مشکلات بروز این خرابی به شرح زیر است:

لوله انتقال آب به یخساز اگر دچار مشکل شده باشد، باید ابتدا آن را رفع کرد و در برخی مواقع ممکن است که شیر ورودی آب، موجب آبگیری نکردن صحیح یخساز شود.

برای تعمیر این مشکل پیشنهاد می شود که با یک تعمیرکار ماهر در این زمینه تماس بگیرید.

دلیل نرسیدن آب به یخساز ساید بای ساید سامسونگ

دلیل نرسیدن آب به یخساز سامسونگ

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله خواندید، ما به راهنما تعمیر یخساز یخچال سامسونگ پرداختیم و امیدوار هستیم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. همچنین در این مقاله خواندید که چگونه باید یخساز یخچال را خاموش یا روشن کنید و اگر مخزن یخساز پر از یخ می شد و از آن سراریز می شد، پیشنهاد می شود که یخساز را خاموش کنید یا با نشانگر مثبت یا منفی در زیر مخزن یخساز، آن را تنظیم کنید.

اگر به دنبال تعمیر لوازم خانگی خود هستید، می توانید به نلی هوم مراجعه کنید. نلی هوم با داشتن بهترین متخصص ها و بهترین تعمیرکارها در سریع ترین زمان در محل شما، به تعمیر لوازم خانگی شما می پردازند.

سوالات متداول

 1. یکی از مشکلات یخساز یخچال سامسونگ چیست؟
  از مشکلات رایجی که برای مخزن یخساز یخچال سامسونگ پیش می آید، برفک زدن آن است که احتمالا به علت خراب شدن تنظیمات یخساز می باشد.
 2. برای جلوگیری از سراریز شدن مخزن یخساز یخچال باید چه اقدامی انجام داد؟
  ابتدا دکمه Ice Marker را به مدت 3 ثانیه نگه دارید و بعد از آن مشاهده می کنید که نشانه خاموش شدن یخساز یخچال روشن می شود و بعد از آن نشانگر را بر حالت off قرار دهید.
 3. برای تعمیر لوازم خانگی باید به کجا مراجعه کرد؟
  نلی هوم با داشتن بهترین متخصص ها و بهترین تعمیرکارها در سریع ترین زمان در محل شما، به تعمیر لوازم خانگی شما می پردازند.