ماشین لباسشویی یکی از لوازم خانگی پر مصرف و کاربردی که وجود آن در منزل ضروری است. توقف ناگهانی یا خاموش شدن ماشین لباسشویی یکی از آزاردهنده ترین مشکلات است. این مشکل می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد. ماشین لباسشویی دارای قطعات مختلف و پیچیده ای میباشد، که خراب شدن هر یک از این قطعات منجربه خاموش شدن دستگاه می شود. در ادامه این مقاله علت توقف ناگهانی یا خاموش شدن ماشین لباسشویی می پردازیم.خاموش شدن یا توقف ناگهانی ماشین لباسشویی بعد از اینکه دستگاه شروع به کار کند می تواند دلایل مختلفی را داشته باشد.

زمانی که ماشین لباسشویی ناگهان خاموش می شود اولین کاری که باید انجام داد بررسی اتصالات برق دستگاه است. احتمال دارد که پریز برقی که دوشاخه به آن متصل شده است نیاز به بررسی داشته باشد.گاهی ممکن است به دلیل حرارت بالا و یا اتصالی،دوشاخه ماشین لباسشویی ذوب شده باشد که به راحتی امکان تعویض آن وجود دارد. و همچنین میتوان خرابی از محافظ ماشین لباسشویی باشد که در هر صورت می توان به راحتی این مشکل را برطرف کرد.

در قسمت انتهای دوشاخه ی ماشین لباسشویی یک پارازیت گیر نصب شده است. و این قطعه از شوک های الکتریکی که ناشی از نوسانات برق در برابر ماشین لباسشویی محافظت می کند.گاهی ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد وگذر زمان خازن پارازیت گیر از کار افتاده و یا سوخته باشد که برای رفع این مشکل پارازیت گیر ماشین لباسشویی باید به طور کامل تعویض گردد.

خرابی تایمر  یا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

توقف ناگهانی یا خاموش شدن ماشین لباسشویی

برد الکترونیکی قطعه مهمی در ماشین لباسشویی می باشد که وظیفه آن کنترل کردن سایر قطعات دستگاه است. این قطعه در انواع مختلف ماشین های لباسشویی زمان بندی سیکل شستشو را کنترل می کند. در صورتی که در ماشین های لباسشویی قدیمی این کار توسط تایمر ماشین لباسشویی انجام میشود.برد الکترونیکی در صورتی که برق با نوسانات مختلفی مواجه شود دچار آسیب می گردد.و عوامل دیگری همچون خراب شدن المنت،شیر برقی،و سایرقطعات بر خراب شدن برد الکترونیکی تاثیر دارد.

برای تعمیر با تعویض برد الکترونیکی که حساس و دقیق می باشد شما خود نمی توانید این کار را انجام دهید و باید متخصصین این مشکل را رفع کنند.شما می توانیدبرای تعمیر ویا تعویض برد ماشین لباسشویی سامسونگ خود از متخصصین نلی هوم درزمینه تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید و همکاران ما در اولین فرصت به شما برای رفع مشکل بوجود آمده کمک خواهند کرد.

میکروسوئچ درب،در زمان هایی که درب ماشین لباسشویی باز است و یا به صورت کامل قفل نشده است باعث می شود که دستگاه به هیچ عنوان شروع به کار نکند.با بسته شدن درب ماشین لباسشویی این قطعه فعال شده و موتور فرمان برق رسانی را انجام می دهد.در هر صورت با خراب بودن این قطعه فرمان برق رسانی به موتور داده نمی شود و باعث می شود ماشین لباسشویی خاموش شود.که می توان یکی از دلایل توقف ناگهانی یا خاموش شدن ماشین لباسشویی باشد.

با وجود هوشمند بودن ماشین های لباسشویی عملکرد قطعات به صورت هماهنگ انجام می شود.با بسته شدن درب ماشین لباسشویی، دستگاه مطمئن بوده و سپس فرمان شروع کار را به ماشین لباسشوی می دهد. و در صورت خراب بودن هیچ گونه فرمانی به دستگاه داده نمی شود و در نتیجه منجر به خاموشی آن می شود. با چشم هم می توان متوجه سالم بودن درب ماشین لباسشویی شد. در صورت شکسته شدن قفل می توان آن را تعمیر و یا تعویض نمود وگاهی هم اگرمشکل الکتریکی باشد باید توسط تکنسین های مربوطه انجام گیرد .

خرابی شیر ورودی آب یا شیر برقی

برای خیس شدن و شستن لباس ها نیاز است که شیر ورودی،آب را به داخل دیگ برساند و عملیات شستشو آغاز شود. در اینجا وظیفه شیر الکتریکی این است که پس از دریافت فرمان از برد الکترونیک یا همان تایمر جریان آب را به داخل دیگ شستشوی دستگاه هدایت می کند و آن را پر از آب می کند. در اینجا اگر شیر ورودی دچار مشکل باشد دستگاه همچنان منتظر می ماند تا آب وارد دیگ شود و در غیر اینصورت عملیات شستشو موقف خواهد شد. و باعث توقف ناگهانی یا خاموش شدن ماشین لباسشویی می شود.

در ماشین های لباسشویی جدید ،جهت مدیریت و ارتباط با کاربر از برد الکترونیک استفاده شده است .که با خراب بودن این قطعه یکی دیگر از دلایل توقف و خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی می باشد .برای تعویض و یا تعمیر برد کنترلی آنچه را که قبلا به شما گفتیم را مورد بررسی قرار دهید و سپس به تعمیر و یا تعویض این قطعه بپردازید .

با استفاده از خدمات مجموعه نلی هوم دیگر لازم نیست نگران تعمیرات لوازم منزل خود باشید و خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در منزل توسط بهترین تعمیرکاران این مجموعه انجام می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.