همانطور که می دانید یکی از مهم ترین کارهایی که باید برای ماشین های لباسشویی خود انجام دهید جرم گیری یا همان رسوب زدایی ماشین لباسشویی است که به رفع بوی نامطبوع ماشین لباسشویی کمک می کند و از خرابی جلوگیری می کند. ما در این مقاله به نحوه جرم گیری ماشین لباسشویی می پردازیم و به شما کمک می کنیم که خودتان در خانه این کار را انجام دهید و جرمگیری ماشین لباسشویی خود را انجام دهید.

نحوه جرم گیری ماشین لباسشویی چگونه است؟

همانطور که می دانید ماشین لباسشویی یکی از دستگاه های پر کاربرد در هر خانه ایرانی می باشد و رسوب زدایی ماشین لباسشویی یکی از کارهایی مهمی است که شما باید برای نگهداری این دستگاه انجام دهید، است. شستن بعضی از لباس و پارچه های کثیف باعث می شود که در ماشین لباسشویی باقی بماند و محلی برای تولید و تکثیر باکتری ها و قارچ ها ایجاد شود. بعد از اینکه این کثیفی ها زیاد شدند، باعث می شود که بوی بدی ایجاد شود و در آخر لباس هایی که برای شستشو به داخل لباسشویی میروند به خوبی تمیز نمی شوند و ممکن است به کسانی که حساسیت های پوستی دارند، مخصوصا کودکان آسیب برساند. در ادامه مقاله به موارد زیر می پردازیم و به شما نحوه جرم گیری لباسشویی را به شما آموزش می دهیم.

 • نحوه جرم گیری بدنه لباسشویی
 • آموزش جرم گیری لباسشویی با سرکه و جوش شیرین
 • رسوب زدایی ماشین لباسشویی با پودر جرم گیر
نحوه جرم گیری ماشین لباسشویی چگونه است؟

جرم گیری ماشین لباسشویی چگونه است

نحوه رسوب زدایی بدنه لباسشویی

برای اینکه بدنه لباسشویی را به خوبی جرم گیری کنید به مراحلی ذکر می کنیم توجه کنید و قدم به قدم آنها را دنبال کنید تا تمامی آنها به خوبی انجام شود.

ابتدا ماشین لباسشویی را خاموش و از برق بکشید تا ایمنی اولیه حفظ شود. بعد از کشیدن برق، به کمک یک اسفنج نرم با ترکیب آب و مایع سفید کننده بدنه لباسشویی را به خوبی تمیز کنید و یادتان نرود که بهتر است از دستکش برای محافظت پوست دست خود استفاده کنید. مهم ترین قسمتی شما باید تمیز کنید، لاستیک دور درب لباسشویی است که معمولا به دلیل رطوبت، سیاه می شود و باکتری ها در آنجا جمع می شوند. برای تمیز کردن لاستیک دور درب لباسشویی بهتر است آن را کاملا جدا کرده و به خوبی تمیز و در آخر خشک کنید تا هیچ رطوبتی نداشته باشد. شما با انجام دادن این مراحل رسوب زدایی ماشین لباسشویی خود را تکمیل کرده اید.

آموزش جرم گیری لباسشویی با سرکه و جوش شیرین

بهتر است بدانید که ترکیب جوش شیرین و سرکه نقش بسیار خوبی در تمیز کردن ماشین لباسشویی دارد. همچنین این ترکیب بسیار قوی و ارزان می باشد که تمیز کردن این دستگاه را خیلی راحت می کند و به نابودی رسوبات و جرم داخل ماشین لباسشویی کمک می کند. برای اینکه بدانید چگونه باید از این ترکیب استفاده کنید، در ادامه مراحلی را برای شما آماده کرده ایم و شما می توانید به راحتی آن را دنبال کنید و ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید.

ابتدا این ترکیب را در داخل ماشین لباسشویی بریزید و بعد از آن ماشین لباسشویی را روشن کنید تا این محلول به جدا شدن رسوبات و جرم هایی که در دیگ ماشین لباسشویی قرار گرفته اند کمک کند. بعد از اینکه کار ماشین لباسشویی تمام شد، درب ماشین لباسشویی را باز کنید و با یک اسفنج نرم دور تا دور ماشین لباسشویی را تمیز کنید. در آخر با یک آب ولرم دیگ را آبگیری کنید تا شستشوی شما کامل شده باشد.

آموزش جرم گیری لباسشویی با سرکه و جوش شیرین

جرم گیری لباسشویی با سرکه و جوش شیرین

رسوب زدایی ماشین لباسشویی با پودر جرم گیر

رسوب زدایی یکی از روش های بسیار تاثیر گذار در تعمیرات ماشین لباسشویی است، بهتر است بدانید که پودرهای جرم گیری ماشین لباسشویی معمولا برای دستگاه های اتوماتیک است و هنگام استفاده از پودر جرم گیر تمامی رسوبات دیگ شستشو و بقیه قسمت های لباسشویی کاملا پاک می شوند. همچنین بدانید که استفاده از قرص و پودرهای جرم گیری بی دردسر هستند. برای استفاده از پودر جرم گیر مراحل زیر را دنبال کنید تا نحوه جرم گیری ماشین لباسشویی را یاد بگیرید.

ابتدا تمامی لباس های داخل لباسشویی را خارج کنید و بعد از آن حالت شستشوی ماشین لباسشویی را بر روی کتان بگذارید. در ادامه دمای آب را چیزی بین 70 تا 90 درجه انتخاب کنید. برای استفاده از پودر جرم گیری باید آن را داخل جا پودری بریزید و در آخر فرایند شستشو را آغار کنید تا لباسشویی شما جرم گیری شود.

رسوب زدایی ماشین لباسشویی با پودر جرم گیر

رسوب زدایی لباسشویی با پودر جرم گیر

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله خواندید تمامی روش هایی که برای نحوه جرم گیری ماشین لباسشویی گفته شده بود، کاملا مفید هستند و شما می توانید به راحتی ماشین لباسشویی خود را جرم گیری کنید در خانه و بعد از آن اگر همچنان بوی بد از دستگاه می آمد بهتر است آن را به یک متخصص یا یک تعمیر کار حرفه ای نشان دهید تا برای تعمیر آن اقدام کنید.

اگر شما به دنبال یک تعمیرات لوازم خانگی می گردید، می توانید به نلی هوم مراجعه کنید. نلی هوم با داشتن بهترین متخصص ها و بهترین تعمیرکاران در سریعترین زمان ممکن لوازم خانگی شما را تعمیر می کنند.

سوالات متداول نحوه جرم گیری ماشین لباسشویی

 1. ارزان ترین روش برای جرم گیری ماشین لباسشویی چیست؟
  استفاده از ترکیب جوش شیرین و سرکه، یکی از بهترین روش های ارزان برای رسوب زدایی ماشین لباسشویی می باشد.
 2. موثرترین روش و راحت ترین روش برای جرم گیری ماشین لباسشویی چیست؟
  بهترین روش برای جرم گیری ماشین لباسشویی، استفاده از قرص یا پودر جرم گیر برای لباسشویی است.
 3. برای تعمیر لوازمات خانگی باید به کجا مراجعه کرد؟
  نلی هوم با داشتن بهترین متخصص ها و بهترین تعمیرکاران در سریعترین زمان ممکن لوازم خانگی شما را تعمیر می کنند.