همه چیز در مورد خشک کن ماشین لباسشویی LG

قابلیت خشک کن ماشین لباسشویی ال جی یکی از برنامه های کاربردی در این لباسشویی است . این ماشین لباسشویی دارای برنامه های متنوعی است که به چند قسمت تقسیم شده اند و به راحتی می توان براساس جنس پارچه هایی که نیاز به شستشو دارند، یک برنامه را انتخاب کرد. در ادامه مطلب قصد داریم تا به نحوه استفاده از نحوه استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی ال جی به طور کامل بپردازیم.

ماشین لباسشویی ال جی دارای با کیفیت ترین قطعات می باشد موتور اینورتر استفاده شده در این وسیله باعث صرفه جویی در مصرف برق و همچنین باعث کاهش لرزش و صدا می شود.

ماشین لباسشویی ال جی دارای قابلیت های بسیار زیادی است که یکی از آن ها افزودن لباس در حین شستشو است که تنها با فشردن دکمه Add ltem لباس ها را به لباسشویی اضافه نماید در برنامه های شستشوی Easy Care، mix، Cotton می توانید درب ماشین لباسشویی ال جی را در حین شستشو به مدت 3 دقیقه باز نماید.

برنامه دیگری که در ماشین های ال جی وجود دارد برنامه از بین بردن مواد آلرژی زا است که با این برنامه از آب و گرما برای به وجود آوردن بخار و با قدرت ضدعفونی کردن لباس ها بسیار مناسب می باشد.

این برنامه باعث از بین رفتن 99.9% مواد آلرژی زا می شود و همچنین باعث از بین رفتن مشکلات تنفسی و آلرژی هم می شود.

در ادامه سعی داریم شما را با برنامه های خشک کن ماشین لباسشویی ال جی آشنا کنیم.

خشک کن ماشین لباسشویی LG

آموزش استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی LG

طریقه استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی ال جی

برای استفاده باید در ابتدا لباس را در داخل لباسشویی قرار دهید و دکمه خشک کن ماشین لباسشویی را بزنید. سپس از روی صفحه نمایشگر، می توانید به راحتی دما را انتخاب کنید و دکمه استارت را بزنید.

خشک کن ماشین لباسشویی ال جی برای زمانی که نیاز به خشک شدن سریع لباس یک لباس دارید و یا برای کسانی که در مناطق مرطوب زندگی می کنند بسیار کاربردی است.

در این مورد شما باید با توجه به جنس و سایز لباس نوع خشک کن را انتخاب نمایید. کارکرد خشک کن ماشین لباسشویی به این گونه است که با چرخاندن لباس ها توسط یک موتور سانتریفیوژ باعث می شود که آب لباس های داخل آن گرفته شوند.

برای استفاده کردن از خشک کن ماشین لباسشویی ال جی در ابتدا باید برنامه dry را اجرا نموده و بعد از تمام شدن کار تخلیه کامل آب ماشین لباسشویی دکمه برنامه spine را بزنید تا شروع به کار کند. خشک کن ماشین لباسشویی ال جی تقریبا حدود 12 دقیقه کار می کند.

نکاتی که قبل از استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی باید بدانید

 • لباس ها را باید به صورت مرتب در ماشین لباسشویی قرار دهید و لباس ها نباید مچاله باشند. بهتر است لباسی که می خواهید خشک شود را تمیز و مچاله نشده به داخل ماشین لباسشویی بیندازید.
 • اگر لباسی را به صورت دستی شستشو دهید و می خواهید آن را خشک نمایید بهتر است آب آن را به خوبی بگیرید تا لباس بهتر خشک شود.
 • اگر قصد خشک کردن با خشک کن ماشین لباسشویی ال جی را دارید بهتر است در ابتدا به ظرفیت ماشین لباسشویی توجه نماید و سعی کنید پتو را جدا از سایر لباس ها، داخل ماشین لباسشویی بگذارید. اگر ماشین لباسشویی را بیشتر از حد پر نمایید باعث آسیب رساندن به موتور آن می شود.
 • برای این که ماشین لباسشویی به درستی عمل خشک کردن را انجام دهد باید براساس ظرفیت آن، لباس در داخل ماشین بیندازید گذاشتن زیاد لباس یا هر چیز سنگینی مانند پتو یا حوله باعث می شود که لباس ها به خوبی خشک نشده و موتور آسیب ببیند. پس اگر می خواهید لباس های زیادی را خشک کنید بهتر است چند بار آن ها را در ماشین بگذارید.

توجه داشته باشید که در صورتی که با انجم این مراحل ماشین لباسشویی شما به خشک کردت لباس‌هاغ نپرداخت به احتمال زیاد ماشین لباسشویی دچار مشکلاتی از قبیل از کار افتادن دکمه ها و یا … شده باشد که در این مواقع باید به تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی بپردازید.

برنامه خشک کن لباسشویی

نکات مهم در هنگام استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی

معرفی دکمه های خشک کن لباسشویی به همراه کارکرد

در ادامه می‌توانید شاهد تمام دکمه های نحوه استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی ال جی همراه با کارکرد آن‌ها باشید:

NO spin: بدون خشک کن

Spin: خشک کن

Dry: خشک کن 100%

Dry only: فقط خشک کن

Wash + spin: شستشو و خشک کن

Eco dry: خشک کردن اقتصادی

Rinse +spin: آبکشی و خشک کن

Cupboard dry: خشک کردن پارچه های نخی و کتان

بعد از آشنا شدن با دکمه های خشک کن ماشین لباسشویی ال جی می توانید به راحتی نوع خشک کن مورد نظر خود را انتخاب کنید و لباس را خشک نماید. شما می توانید بعد از انتخاب گزینه  spin خشک کن دکمه ولوم را بچرخانید و دور خشک کن را بر روی 400 تا 1200 مشخص نماید.

طریقه استفاده از برنامه خشک کن  100% ماشین لباسشویی ال جی

برای استفاده از خشک کن 100% لباسشویی ال جی باید برنامه wash + dry را انتخاب نماید چون بعد از تمام شدن کار لباسشویی ال جی به برنامه خشک کن 100% وارد شده ولباس را به طور کامل خشک می کند.

در صورتی که بعد از تمام شدن کار خشک کن ماشین لباسشویی ال جی پیام cd برای شما ظاهر شد یعنی ماشین لباسشویی شما در حال خنک کردن بعد از خشک کردن 100% می باشد.

در صورتی که لباس های خود را به صورت به هم پیچیده در ماشین لباسشویی بگذارید باعث می شود که ماشین نتواند به راحتی کار خود را انجام دهد و موجب چروک شدن لباس ها می شود.

سعی کنید در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی تمامی فضای آن را پر نکنید تا لباس ها به خوبی خشک شوند و فشار زیادی به دستگاه وارد نشود.

همچنین سعی کنید لباس های که دارای پارچه های سنگین هستند را به صورت جداگانه در ماشین لباسشویی بیندازید تا به خوبی خشک شوند.

سعی کنید در هنگام خشک کردن لباس های که نازک تر هستند از دمای پایین تر و برای لباس های با ضخامت بالاتر از دمای بیشتری استفاده نماید.

نحوه استفاده از خشک کن لباسشویی

برنامه استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی ال جی

جمع بندی

در متن بالا سعی کردیم شما را بیشتر با خشک کن ماشین لباسشویی ال جی آشنا کنیم. این برند از تولید کنندگان معتبر ماشین لباسشویی های بسیار باکیفیت است که می توانید با خیال راحت از آن ها استفاده نماید.

سوالات متداول نحوه استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی ال جی

 • چرا بعد از تمام شدن برنامه خشک کن ماشین لباسشویی لباس به طور کامل خشک نمی شود؟
  در برخی از ماشین ها برنامه خشک کن 100% وجود ندارد به این علت لباس ها بعد از تمام شدن برنامه حالت نم دار دارند. دور ماشین لباسشویی هر چقدر پایین باشد لباس ها رطوبت بیشتری خواهند داشت.
 • علت چروک شدن لباس ها در ماشین لباسشویی ال جی چیست؟
  در صورتی که هنگام استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی ال جی لباس را به صورت مچاله و خراب در ماشین لباسشویی بیندازید باعث می شود که لباس شما حالت چروک داشته باشد. همچنین استفاده از برنامه خشک کن 100% به دلیل داشتن هیتر خشک کن و چرخش هوای گرم در داخل ماشین باعث چروک شدن لباس ها می شود که یک امر بسیار طبیعی است.
 • علت صداهای غیر عادی از لباسشویی ال جی
  ایجاد سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی هنگام استفاده از خشک کن و یا شستشو ممکن است به دلیل تراز نبودن لباسشویی و دور خشک کن و یا ایرادات مربوط به بلبرینگ باشد.