در این مقاله ما قصد داریم شما را با دلایل عدم باز نشدن درب مایکروفر آشنا کنیم. مایکروفرها یکی از لوازم پر کاربرد در هر آشپزخانه ای می باشند. که ما با استفاده از آن به گرم کردن مواد غذایی و یا پختن غذا از آن استفاده می کنیم. یکی از مشکلات رایج این دستگاهها قفل شدن درب مایکروفر میباشد.برای رفع این مشکل باید ابتدا مواردی را مورد بررسی و عیب یابی قرار دهید و در نتیجه می توانید از تعمیر کارمایکروفر کمک بگیرید .

مشکل باز نشدن درب مایکروفر یک مشکل شایع و رایج است که ممکن است بسیاری از ما با آن رو به رو شویم، در صورت این مشکل متخصصانو تعمیرکاران مجموعه  نلی هوم با ارائه خدمات تعمیر مایکروفر به صورت همه روزه آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز می باشد.

در برخی موارد علت باز نشدن درب مایکروفر خراب شدن دکمه یا اهرم مربوط به قفل درب می باشد. به این صورت که اهرم که معمولا دارای یک دسته یا دکمه می باشد که سیستم قفل درب با آن در تماس است. و زبانه قفل درب را آزاد می کند و در نتیجه درب مایکروفر باز می شود.

در مایکرو فر دو نوع فنروجود دارد:فنر چرخشی و فنر پیچشی

  • فنر چرخشی: یک قطعه بسیار کوچکی است که اهمیت زیادی در دستگاه مایکرو فر دارد. چرا که اگر این فنر بشکند، یا آسیب ببیند می تواند علت باز نشدن درب یا عدم بسته نشدن درست آن باشد. و به هر طریق کارکرد دستگاه مختل می شود.
  • فنر پیچشی: این قطعه برای بسته نگه داشتن درب دستگاه در هر دو طرف آن نصب شده که یکی از دلایل عدم باز نشدن درب مایکروفر میباشد.

خرابی قفل درب در دلایل باز نشدن درب مایکروفر

دلایل باز نشدن درب مایکروفر-1گاهی ممکن است خرابی در قفل درب مایکروفر باشد. قفل درب مایکروفر شامل دو قلاب است. این قفل ها در نگهدارنده سوئیچ درب نصب می شوند و در بالای قاب دستگاه قرار دارند.در صورت وجود هرگونه مشکل باید صفحه داخلی درب را بردارید و از دستگاه جداکنید تا بتوانید قفل درب را مورد بررسی قرار دهید .

خراب بودن دکمه قفل درب مایکروفر آخرین نکته ای می تواند باشدکه، باعث عدم باز شدن درب مایکروفر می شود. و با وجود دو نوع مایکروفر که یک دسته مایکروفرهایی که دارای دکمه های درب هستند و دسته دوم با کشیدن دسته باز می شوند. باید مقاومت دکمه را تست کنید اگر به راحتی باز شد مشکلی وجود ندارد و اگر نتوانستید آن را باز کنید خرابی مکانیزم درب مایکروفر دچار مشکل شده است که در این حالت باید دکمه را تعویض کنید .

با مطالعه این مطلب آموزشی مشکل عدم باز شدن درب مایکروفر را عیب یابی کنید.بعضی از این مشکلات به گونه ای هستند که خود شما قادر به حل آن هاهستید،اما بعضی دیگر مانند تعویض دکمه و درب باید از متخصصین این حرفه کمک بگیرید.تا آسیب جدی تری به دتگاه ود نزنید.

بیشتر بخوانید : تعمیرمایکروفر ال جی

در صورت این مشکل شرکت نلی هوم با ارائه خدمات تعمیر مایکروفر به صورت همه روزه آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز می باشد و صفر تا صد خدمات تعمیر مایکروفررا با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی به شما ارائه می دهد.