امروزه با توجه به سبک زندگی انسانها  استفاده از مایکروفر بسیار کاربردی می باشد و یکی از مشکلات دستگاه دلایل خرابی برد مایکروفر است. با گذشت زمان این دستگاه مستهلک شده و نیاز به تعمیر دارد. برای تعمیر الزامی است به تعمیر کار متخصص برای رفع این مشکل تماس بگیرید.در این مقاله می توانیداطلاعاتی درمورد دلایل خرابی برد مایکروفر پیدا کنید.

برد الکترونیکی مایکروفر یکی از مهمترین قطعات دستگاه می باشد و تمام فرمان ها توسط این قطعه انجام می شود. تعمیر این قطعه نیازمند تخصص بالایی در زمینه الکترونیک می باشد. برد الکترونیک به دلیل نوسانات برق و یا اتصالات داخلی مایکروفر بر اثر ضربه خارجی دچار آسیب می شود. که در این صورت با تعمیر و یا تعویض برد اصلی مایکروفر مشکل برطرف می گردد. متخصصان مجموعه نلی هوم با توجه به تجربه و شناخت دقیق از المان های این دستگاه و قطعات مربوطه اقدام به تعمیر برد مایکروفر نموده و از قطعات کاملا اورجینال در تعمیر مایکروفر استفاده می کنند.

دلایل خرابی برد مایکروفر

دلایل خرابی برد مایکروفر

  • وجود نوسانات برق و عدم کنترل برق ورودی به مایکروفر
  • سووختن فیوزها و خازن های برد مایکروفر
  • خرابی و کارکرد نامناسب سایر قطعات
  • وجود رطوبت در برد مایکروفر
  • استفاده مداوم و نادرست از مایکروفر

در مجموع برد مایکروفر به دلایل مختلفی خراب شده و کارکرد آن با مشکل مواجه می شود .در هنگام خرابی برد مایکروفر صفحه نمایش دستگاه دچار مشکل شد و یا صفحه کلید آن از کار افتاده است . در هر بخش با وجود خرابی عملکرد این دستگاه با مشکل صورت میگیرد.

در مواقعی که مایکروفر روشن نمی شود یا خاموش می شود، دلایل مخلفی می تواند باشد که اولین کاری که باید انجام دهید فیوز برق اصلی را بررسی نموده و دو فیوزی که برای جلوگیری از نوسانات برق برد الکترونیکی مشخص شده است که یکی برای ورودی دستگاه و یکی برروی ترانس دستگاه قرار گرفته است. در صورت هرگونه نوسانات از برخی خرابی ها جلوگیری شود. در این صورت اگر این دو فیوز سالم بود دلیل این مشکل خرابی در برد مایکروفر می باشد.

خاموش روشن شدن صفحه نمایش دستگاه

دکمه های مایکروفر از برد دستور می گیرد و در صورت خراب شدن دستگاه دکمه از کار می افتد و نیاز به تعمیر می باشد. با توجه به پیشرفت در صنعت لوازم خانگی به خصوص مایکروفر در این جا به جای استفاده از دکمه های مکانیکی از دکمه های صفحه تاچ استفاده می شود و این دکمه ها به مرور زمان و یا عدم استفاده از آن دچار آسیب می شوند.

وظیفه لامپ مگنترون تولید امواج مغناطیسی را برعهده دارد.که طی مکانیزم های مختلف تبدیل به گرما خواهد شد.این قطعه مواد غذایی را گرم می کند و خراب بودن لامپ مگنترون و فن ترانس یکی دیگر از دلایل خرابی برد مایکروفر می باشد. در صورت خرابی در لامپ مگنترون و فن ترانس فورا به تعمیر کار مایکروفر اطلاع دهید .

با توجه به اینکه صفحه نمایش مستقیم به برد دستگاه می باشد و در صورت خرابی در قسمت برد، این قطعه از کار می افتد.یکی دیگر از دلایل خرابی برد مایکروفر می باشدکه در چنین مواقعی بایداز تعمیر کاران تعمیر مایکروفر کمک بگیرد.

بیشتر بخوانید:عیب یابی مایکروفر پاناسونیک

در این مقاله طریقه تعمیر و دلایل خرابی برد مایکروفر در موارد مختلف را برای شما بیان نمودیم تا در صورتی که برد دستگاهتان دچار ایراداتی شده است، بتوانید نسبت به عیب یابی و تعمیر آن اقدام کنید. البته تعمیر برد مایکروفر یک امر تخصصی می باشد که بهتر است برای انجام آن از تعمیر کاران متخصص در این زمینه کمک بگیرید .مجموعه نلی هوم با داشتن کادری مجرب و متخصص در این زمینه می توانند شما را در رفع این مشکل کمک کنند.