همانطور که می دانید دستگاه های مختلفی هستند که ممکن است به هر دلیلی به خوبی کار نکنند و این مورد درباره ماشین ظرفشویی نیز صدق می کند. ما در این مقاله به دلایل خوب کار نکردن ماشین ظرفشویی می پردازیم و به شما کمک می کنیم که برخی از عوامل را رعایت کنید تا از خراب شدن و خوب کار نکردن ظرفشویی خود جلوگیری کنید. همچنین بهتر است بدانید که در بعضی از موارد ممکن است که ماشین ظرفشویی به مشکلاتی منجر شود که نیازمند به یک تعمیر اساسی باشد. در آن شرایط به شما پیشنهاد می دهیم که با یک تعمیرکار ماهر در این زمینه یا یک متخصص تماس بگیرید تا آنها تعمیرات ماشین ظرفشویی شما را به عهده بکیرند.

دلایل خوب کار نکردن ماشین ظرفشویی چیست؟

همانطور که در مطلب بالا گفته شد، دلایل زیادی ممکن از منجر به خوب کار نکردن ماشین ظرفشویی شود و همچنین ممکن است دلیلی که منجر به این مشکل شده است، کمی پیچیده و مشکل باشد و بهتر است به یک تعمیرکار ماهر در این رابطه تماس بگیرید. نلی هوم می توانند در این کار به شما کمک کنند و نه تنها در ظرفشویی بلکه در دیگر موارد لوازم خانه نبر به سما کمک می کنند که در سریع ترین زمان ممکن لوازم های خانگی خود را تعمیر و تحویل بگیرید. در این مقاله ما به 5 تا از دلایلی به درستی کار نکردن ماشین لباسشویی می پردازیم که به شرح زیر می باشد.

 • مواد شوینده نا مناسب
 • آب زدن به ظروف در هنگام چیدن
 • بازوهای اسپری کننده را تمیز کنید
 • فیلترها را تمیز کنید
 • دمای آب را بررسی کنید

در ادامه مقاله به بررسی و شرح دهی این موارد می پردازیم و امیدوار هستیم که این موارد در کارکرد ماشین ظرفشویی شما مفید واقع شود.

دلایل خوب کار نکردن ماشین ظرفشویی چیست؟

دلایل خوب کار نکردن ظرفشویی چیست؟

مواد شوینده نا مناسب

همانطور که می دانید، مواد شوینده برای از بین بردن مواد غذایی و تمیز کردن ظرف استفاده می شود. بنابراین پیشنهاد می شود که از مواد شوینده قوی ای استفاده کنید تا ماشین ظرفشویی به بهترین نحو ظرف های خانه شما را بشوید و از خوب کار نکردن ظرفشویی جلوگیری شود. همچنین بهتر است بدانید که اگر در یک مکانی زندگی می کنید دارای آب سخت می باشد، بهترین حالت این است که از مواد شوینده ای استفاده کنید که سختی آب را کم کند و یا می توانید از یک ماده جداگونه دیگر برای تمیز کردن ظروف استفاده کنید.

آب زدن به ظروف در هنگام چیدن

همانطور که می دانید که خیلی از افراد هستند که عادت دارند، بعد از شستشوی ظروف خود، به آنها آب بزنند و در محل ظرف های خود قرار دهند. پیشنهاد ما به شما است که این عادت را ترک کنید و به جای آن، از دستمال برای تمیز کردن آن استفاده کنید. زمانی که ماشین ظرفشویی آب را بر روی تمامی نقاط ظروف می ریزند، آنزیم ها با تمام سرعت وارد عمل می شوند و مواد غذایی روی ظرف ها هر لحظه کوچک تر تقسیم می شوند و آنها را برای شما از بین می برند. بنابراین در این بخش از مقاله متوجه شدید که نیازی به ریختن آب بر روی ظرف ها در هنگام چیدمان نمی باشد. در این بخش به یکی از دلایل خوب کار نکردن ظرفشویی آشنا شدید.

بازوهای اسپری کننده را تمیز کنید

دستگاه های ماشین ظرفشویی دارای بازوهایی به اسم اسپری کننده می باشند که به صورت تحتانی و فوقانی می باشد که برای انتقال آب برای شستشوی ظرف ها استفاده می شود. حال ممکن است که این اسپری کننده ها تا حدی مسدود شده باشند و توانایی انتقال آب آنها کم شده باشد و در آخر باعث مختل شدن کارایی دستگاه می شود و همچنین می توان گفت یکی از رایج ترین دلایل خوب کار نکردن ماشین ظرفشویی می باشد.

برای اینکه بازوهای اسپری  کننده را تمیز کنید، ابتدا باید آنها را دربیاورید و تمیز کنید. برای در آوردن بازوهای اسپری کننده، ابتدا باید ماشین ظرفشویی را از برق خارج کنید و قفسه ها را از جاشان بیرون بیاورید. توجه داشته باشید که در هریک از مدل و برندهای ماشین ظرفشویی متفاوت می باشد و پیشنهاد می شود برای اینکار به یک تعمیرکار ماهر در این زمینه تماس بگیرید تا به شما کمک کند. در آخر فقط کافی است که با یک سیم نازک از سوراخ های آن رد کنید تا رسوب زدایی شود و یک راه دیگر استفاده از سرکه سفید می باشد که فقط کافی است 2 ساعت در آن خیس کنید.

بازوهای اسپری کننده را تمیز کنید

تمیز کردن بازوهای اسپری کننده

فیلترها را تمیز کنید

شما زمانی که بازوهای اسپری کننده را در میاورید، می توانید به فیلترها نیز دسترسی پیدا کنید. کار فیلترهای ماشین ظرفشویی این است که مانع ریختن مواد فاضلابی به درون دستگاه شود. توجه داشته باشید که اکثر تولید کنندگان ماشین ظرفشویی پیشنهاد می کنند که حداقل یکبار در سال فیلترها را تمیز کنید. فیلترها را برای شستشو به شکل وارونه در زیر آب گرم قرار بدهید و در آخر آنها را مسواک و در سرجای خود قرار دهید.

دمای آب را بررسی کنید

یکی دیگر از اشتباهات رایجی که در دلایل خوب کار نکردن ماشین ظرفشویی می باشد، توجه نکردن به دمای آب است. همانطور که می دانید آب با دمای معمولی، می تواند ظروف را تمیز کنند ولی قطعا آب گرم تاثیر بیشتری در پاکیزگی آنها دارد. به همین دلیل بهتر است در زمان شستشو، یکبار از آب گرم برای تمیز کردن ظروف استفاده کنید. بهتر است دمای آب گرم در کمترین حالت بالای 30 درجه سانتیگراد باشد.

دمای آب را بررسی کنید

به دمای آب توجه کنید

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله خواندید، ما به شما 5 تا از دلایل خوب کار نکردن ماشین ظرفشویی را شرح دادیم و همانطور که در مقاله خواندید، رایج ترین مشکلی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی پیش بیاید که خوب کار نکند، کثیفی بازوهای اسپری کننده می باشد و همچنین دمای آب را همیشه سعی کنید بالای 30 درجه سانتی گراد باشد تا به خوبی ظرف ها را بشوید.

اگر به دنبال یک تعمیرکار ماهر یا یک متخصص در رابطه با لوازم های خانگی هستید، می توانید به نلی هوم مراجعه کنید. نلی هوم با داشتن بهترین متخصص ها و تعمیرکار ها در سریع ترین زمان ممکن لوازم خانگی شما را تعمیر می کنند.

سوالات متداول دلایل خوب کار نکردن ماشین ظرفشویی

 1. رایج ترین مشکلی که معمولا باعث می شود که شامل خوب کار نکردن ظرفشویی شود چیست؟
  رایج ترین مشکلی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی پیش بیاید که خوب کار نکند، کثیفی بازوهای اسپری کننده می باشد.
 2. در هنگام شستشوی ظرف ها بهترین درجه آب چقدر است؟
  پیشنهاد می شود که دمای درجه آب در هنگام شستشوی ظرف ها، حداقل 30 درجه باشد.
 3. برای تعمیر لوازم خانگی باید به کجا مراجعه کرد؟
  نلی هوم با داشتن بهترین متخصص ها و تعمیرکار ها در سریع ترین زمان ممکن لوازم خانگی شما را تعمیر می کنند.