همانطور که می دانید یکی از مهمترین لوازم خانگی، ماشین لباسشویی است و در دنیای امروزه در تمامی خانه ها مشاهده می شود. حال ممکن است ماشین لباسشویی دچار مشکلاتی شود که ندانید با آن مشکل باید چه کنید؛ ما در این مقاله به علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی می پردازیم و امیدوار هستیم که این مقاله برای شما مفید واقع شود، همچنین در نظر داشته باشید که، چون ماشین لباسشویی همچنان با آب و برق کار می کند، اگر همچین مشکلی داشت باید ایمنی را بیشتر از همیشه رعایت کنید تا به سلامت شما یا خانواده تان آسیب نرسد.

علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی چیست؟

همانطور که در بخش بالای مقاله گفته شد، چون دستگاه ماشین لباسشویی در هنگام کار کردن با آب و برق کار می کند، حتما ایمنی های لازم را رعایت کنید و دوشاخه برق ماشین لباسشویی را بکشید. برای اینکه بتوانیم علت این مشکل را پیدا کنیم، ابتدا باید بعد از کشیدن برق ماشین لباسشویی، موارد زیر را مورد بررسی قرار دهیم تا مشکل اصلی آن را پیدا کنیم.

اولین و مهمترین بخشی که ما به شما پیشنهاد می کنیم که مورد بررسی قرار دهید، مشکلات و خرابی های احتمالی در اتصالات ماشین لباسشویی است و پیشنهاد می شود که برای اینکار با یک متخصص یا تعمیرکار حرفه ای در این رشته تماس بگیرید.

همچنین ممکن است که در اثر کار کردن طولانی مدت یکی از سیم ها سوخته و راهی برای انتقال الکتریسیته به بدنه ماشین لباسشویی پیدا کرده است و باید آن را توسط یک تعمیرکار ماهر تعمیر شود.

بررسی سیم برق ماشین لباسشویی

سیم برق ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار دهید تا اگر دچار خرابی یا مشکل شده است، برای تعمیر آن اقدام کنید. دقت کنید که دو شاخه دچار زنگ زدگی نشده باشد و زیرا سبب برق دار شدن ماشین لباسشویی می شود. همچنین ممکن است که ماشین لباسشویی با نشتی آب و قاطی شدن آن با جریان برق سبب برق دار شدن ماشین لباسشویی شده باشد.
همچنین بهتر است بدانید که اگر موتور ماشین لباسشویی سوخته یا نیم سوز شده باشد که به برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی مرتبط است. شما برای تعمیر یا تعویض موتور ماشین لباسشویی می توانید به نلی هوم مراجعه کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که باید قبل از بررسی ماشین لباسشویی، آن را با یک فاز متر مورد بررسی قرار دهید تا در هنگام تعمیر ماشین لباسشویی با مشکلی مواجه نشوید.

علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی چیست؟

علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

دلیل ایجاد برق دیگ ماشین لباسشویی

بعد از علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی می توانیم به دیگ ماشین لباسشویی بپردازیم که ممکن است با مشکلی مشابه مواجه شود. ممکن زمانی که لباس های خود را از ماشین لباسشویی بیرون می آورید، برق را احساس کنید و این موضوع باعث نگرانی شما شود. ما در این بخش از مقاله به بررسی این مشکل می پردازیم.

ابتدا بهتر است بدانید که سیم های داخلی ماشین لباسشویی ممکن است که از بین رفته باشد و بخاطر همان باعث برق داشتن دیگ ماشین لباسشویی شود. همچنین خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار دهید تا دچار مشکلی نشده باشد زیرا ممکن است یکی از دلایلی باشد که ماشین لباسشویی دارای برق است.

دلیل برق داشتن دیگ ماشین لباسشویی

دلیل برق داشتن دیگ ماشین لباسشویی

چگونه مشکلات برق دار بودن ماشین لباسشویی را رفع کنیم؟

ما در این بخش از مقاله به رفع علت برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی می پردازیم و به صورت خیلی ساده این مشکل را برای شما حل می کنیم. پیشنهاد می شود برای تعمیر این مشکل حتما با یک تعمیرکار ماهر یا متخصص برای تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن و بدون دردسر انجام شود. برای اینکه بتوانید مشکل برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی را حل کنید، مراحل زیر را ذنبال کنید تا مشکل به کلی حل شود:

 • برای رفع این مشکل بهتر است از ترفند برعکس کردن دو شاخه استفاده کنید.
 • اگر با ترفند بالا مشکل حل نشد، سیم آرت ماشین لباسشویی را به یک لوله فلزی که در آشپزخانه وجود دارد، وصل کنید.
 • از سالم بودن قطعات ماشین لباسشویی مخصوصا الکترونیکی اطمینان حاصل کنید.
 • اگر ماشین لباسشویی نشتی آب دارد، بهتر است در سریعترین زمان ممکن آن را رفع کنید.

در کل برای تعمیر همچین مشکلاتی، بهتر است که با یک متخصص یا تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان و بدون دردسر آن را تعمیر کند.

چگونه مشکلات برق دار بودن ماشین لباسشویی را رفع کنیم؟

چگونه مشکلات برق دار بودن ماشین لباسشویی را رفع کنیم؟

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله خواندید ما به علت برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی پرداختیم و امیدوار هستیم که محتوای این مقاله برای شما مفید بوده باشد. همچنین در این مقاله به بررسی مشکل و رفع این خرابی پرداختیم و حتما از ترفند برعکس کردن دو شاخه استفاده کنید.

اگر به دنبال یک مرکز تعمیرات لوازم خانگی بودید، می توانید به نلی هوم مراجعه کنید. نلی هوم با داشتن بهترین متخصص ها و بهترین تعمیرکارها در سریع ترین زمان ممکن در محل شما، لوازم خانگی را تعمیر می کنند.

سوالات متداول علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

 1. مهمترین مشکلی که باید در هنگام برق داشتن ماشین لباسشویی آن را مورد بررسی قرار داد چیست؟
  اولین و مهمترین بخشی که ما به شما پیشنهاد می کنیم که مورد بررسی قرار دهید، مشکلات و خرابی های احتمالی در اتصالات ماشین لباسشویی است و پیشنهاد می شود که برای اینکار با یک متخصص یا تعمیرکار حرفه ای در این رشته تماس بگیرید.
 2. برای رفع برق داشتن ماشین لباسشویی باید چه کاری کرد؟
  برای رفع برق دار بودن ماشین لباسشویی، بهتر است ابتدا از ترفند برعکس کردن دو شاخه  استفاده کنید و اگر مشکل حل نشد، بهتر است با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.
 3. برای تعمیر لوازم خانگی باید به کجا مراجعه کرد؟
  نلی هوم با داشتن بهترین متخصص ها و بهترین تعمیرکارها در سریع ترین زمان ممکن در محل شما، لوازم خانگی را تعمیر می کنند.