وقتی که شما غذای خود را برای گرم کردن درون مایکروفر میگذارید متوجه جرقه زدن مایکروفر خود می شویدعلت جرقه زدن مایکروفر  که  مسئله مهمی می باشد باید مورد بررسی قرار گیرد. این جرقه حائز اهمیت می باشد که باید پیگیر رفع آن باشید. اولین کاری که باید انجام میدهید: ابتدا دستگاه را خاموش کنید و آن را ازبرق بکشید. همکاران متخصص در  مجموعه نلی هوم به شما در این مقاله کمک می کنیم تا بتوانید  این مشکل را برطرف کنید.

هنگامی که یک ظرف فلزی را داخل مایکروفر قرار می دهید باعث جرقه زدن مایکروفر می باشد.گاهی هم مشکل در قطعات مایکروفر می باشد مانند مگنترون یا دیود که ولتاژ بالا را دارند که در این شرایط می توانید به تعمیرکاران متخصص که تجربه کافی در زمینه تعمیر مایکروفر  دارند بسپارید که آن  را تعمیر و یا تعویض کنند .

دلایل جرقه زدن مایکروفر 

وجود ظروف یا ذرات فلزی درون مایکروفر : هر نوع فلزی که در داخل مایکروفر باشد علت جرقه در مایکروفر می باشد و فرقی در این که این فلز یه تکه از مواد غذایی باشد یا غیر مواد غذایی مانند تکه ای از فویل که در مایکرو فرجا مانده باشد باعث جرقه در مایکروفر می شود. دلیل ایجاد این جرقه در مایکروفر این است که ظروفی را که در مایکروفر قرار می دهیم باید امواج را از خود عبور دهند که در اینجا انواع فلزات مانع این کار میشود و آن را منعکس و از خود عبور نمی دهد .

برای مثال :

  • ممکن است برای نظافت مایکروفر خود از لوازم شوینده ای مانند سیم ظرفشویی استفاده کنید که باقی مانده تکه های سیم ظرفشویی در اطراف مایکروفرباقی مانده باشد و باعث ایجاد جرقه در مایکروفر می شود.و یا مواد غذایی که دور آن را با استفاده ازفویل برای نگه داری بیشتر استفاده کرده اید حال قسمتی از این تکه فویل ها دراطراف ظروف مواد غذایی جامانده باشند و باعث جرقه مایکروفر می شود.بهتر است که مواد غذایی که در مایکروفر می خواهیم گرم کنیم از ظروف شیشه ای استفاده کنیم و یا ظروفی که مخصوص مایکروفر می باشد.

خراب بودن کاور هدایت کننده امواج مایکروفر : کاور هدایت امواج یه قطعه پوششی میباشد که در دیواره یکی از اطراف مایکروفرقرار دارد که یکی از وظایف آن امواج گرم کننده غذا را به قسمت های مرکزی ماده غذایی که در آن جا قرار دارد می فرستد.این کاور دربالای مگنترون قرار دارد و با کثیف و یا خراب بودن یکی دیگر از علت های جرقه زدن مایکروفر می باشد.  

یکی دیگر از مزایای این پوشش این است که از رسیدن ذرات غذا به مگنترون جلوگیری می کند.در زمان پخت غذا در مایکروفر تکه هایی از غذا به دیواره چسبیده می شوند این ذرات کاور هدایت کننده را پوشانده اند و در اثر گرمای مگنترون میسوزند و یکی دیگر از علت های جرقه زدن مایکروفر می باشد.

در نتیجه :راه حل این مشکل این است که این کاور هدایت کننده امواج را با یک کاور جدید و سالم تعویض کنید.برای تعمیر مایکروفر خور باید از یک تعمیر کار کمک بگیرید و در نهایت به طور مرتب داخل مایکروفر را تمیز کنید. 

بیشتر بخوانید :

جهت کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات تعمیر مایکروفر،می توانید با کارشناسان -نلی هوم تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

number