همانطور که می دانید یکی از لوازم های خانگی که در کارهای خانه به خوبی به شما کمک می کند، ماشین ظرفشویی می باشد. حال ممکن است زمانی که شما می خواهید این دستگاه را روشن کنید، با مشکلاتی مانند باز نشدن قرص شستشو مواجه شوید. ما در این مقاله به علت حل نشدن قرص شستشو در ماشین ظرفشویی می پردازیم و امیدوار هستیم که محتوای این مطالب برای شما مفید واقع شود. همچنین شما می توانید برای تعمیرات انواع لوازم خانگی به نلی هوم مراجعه کنید. نلی هوم در سریعترین زمان ممکن در محل شما به تعمیر لوازم خانگی شما می رسند.

علت حل نشدن قرص شستشو در ماشین ظرفشویی چیست؟

همانطور که در مطلب بالا گفته شد، ماشین ظرفشویی یکی از بهترین کمک کننده ها در کارهای خانه می باشد که وظیفه آن شستن ظروف خانه است و حال ما می خواهیم به دلیل حل نشدن قرص شستشو در ماشین لباسشویی بپردازیم. ابتدا بهتر است بدانید که قطعه ای به نام دیسپنسر در ماشین ظرفشویی وجود دارد که وظیفه آن رقیق کردن مواد است. حال در هر شرایطی این قطعه به خوبی کار نکند، باعث می شود که قرص شستشو در ماشین ظرفشویی به خوبی حل نشود. در کل ما در این مقاله به 3 دلیل حل نشدن قرص شستشو در ماشین ظرفشویی می پردازیم که به شرح زیر می باشند:

 • استفاده از قرص های شستشو بی کیفیت در ماشین ظرفشویی
 • قطع چرخه فرایند شستشو در ماشین ظرفشویی
 • خرابی سوئیچ یا سنسور درب ماشین ظرفشویی

ما در ادامه مقاله به توضیحات لازم درمورد این موارد می پردازیم و همچنین بهتر است بدانید که برای حل این مشکل به سادگی، می توانید با نلی هوم تماس بگیرید تا با تعمیرکاران ماهر آن مشکل را در سریعترین زمان ممکن حل کنید.

علت حل نشدن قرص شستشو در ماشین ظرفشویی چیست؟

علت حل نشدن قرص شستشو در ظرفشویی چیست؟

استفاده از قرص های شستشو بی کیفیت در ماشین ظرفشویی

یکی از شایع ترین دلایلی که باعث حل نشدن قرص شستشو در ماشین ظرفشویی می شود، استفاده از قرص های شستشوی بی کیفیت می باشد. بنابراین معمولا این مشکل به دلیل ناخالص بودن قرص های شستشو می باشد. برای اینکه با این مشکل دیگر مواجه نشوید، برند قرص های شستشو خود را عوض کنید تا دیگر این مشکل پیش نیاید. همچنین ممکن است تاریخ انقضا قرص شستشو ماشین لباسشویی تمام شده باشد و یا اینکه آن را در محلی گرم یا مرطوب نگهداری می شود. بهتر است که مواد شوینده را در یک مکان خنک و خشک نگهداری کنید تا باعث خرابی آن نشود.

استفاده از قرص های شستشو بی کیفیت در ماشین ظرفشویی

قرص های شستشو بی کیفیت در ماشین ظرفشویی

قطع چرخه فرایند شستشو در ماشین ظرفشویی

همانطور که در مطالب بالا درباره دیسپنسر ماشین لباسشویی توضیح داده شد، دیسپنسر برای باز کردن قرص شستشو، در طول فرایند چرخه شستشو یک لحظه برنامه مشخصی دریافت می کند و اگر آن عمل انجام نشود، باعث عمل نکردن دیسپنسر می شود.

برای حل کردن این مشکل یک بار Start و سپس Cancel را فشار دهید و در آخر درب ماشین ظرفشویی را باز کنید. دوباره همان مراحل شروع را استارت کنید تا دوباره فرایند شستشو انجام شود. با شروع کردن دوباره مراحل شستشو، دیسپنسر دوباره فرمان می گیرد که اقدام به حل کردن قرص شستشو کند. اگر با انجام دادن این مراحل هنوز علت حل نشدن قرص شستشو در ماشین ظرفشویی پیدا نکردید و یا مشکل برطرف نشد، با یک تعمیرکار ماهر در این رشته تماس بگیرید.

خرابی سوئیچ یا سنسور درب ماشین ظرفشویی

قبل از اینکه این مورد را برای شما شرح دهیم، پیشنهاد می دهیم که برای طرف کردن آن با یک تعمیر کار ماهر تماس بگیرید، زیرا ممکن است که بعضی از قطعات در دست بعضی از افراد بی تجربه خراب شود. حرابی سوئیچ یا سنسور درب جایگاه مواد شوینده ممکن است که یکی از دلایل حل نشدن قرض شستشو باشد.

برای حل این مشکل ابتدا مطمئن شوید که سوئیج گیر نکرده باشد. برای اینکه مطمئن شوید که سوئیج درب گیر نکرده است، با یک پارچه مرطوب آن را به آرامی جرکت دهید و اگر این ترفند ساده موفقیت آمیز بود به مراحل عادی سابق شستشو خود برگردید و اگر این مشکل همچنان ادامه داشت با یک تعمیرکار ماهر تماس بگیرید.

خرابی سوئیچ یا سنسور درب ماشین ظرفشویی

خرابی سوئیچ درب ماشین ظرفشویی

سخن پایانی

 همانطور که در این مقاله خواندید ما به علت حل نشدن قرص شستشو در ماشین ظرفشویی پرداختیم و همانطور که خواندید ما به 3 علت آن پرداختیم. رایج ترین علتی که باعث می شود این مشکل پیش بیاید استفاده از قرص های بی کیفیت می باشد، بنابراین سعی کنید که برند قرص های شستشوی خود را عوض کنید یا در جای درستی از آنها نگه داری کنید.

برای تعمیر لوازم خانگی می توانید به نلی هوم مراجعه کنید. نلی هوم با داشتن بهتر تعمیرکاران و متخصصان در سریع ترین زمان ممکن در محل خودتان به تعمیر انواع لوازم خانگی شما می پردازند.

سوالات متداول علت حل نشدن قرص شستشو در ماشین ظرفشویی

 1. رایج ترین مشکلی که باعث می شود قرص شستشو در ماشین ظرفشویی حل نشود چیست؟
  استفاده از قرص های بی کیفیت از شایع ترین دلایلی است که باعث باز نشدن قرص در ماشین ظرفشویی می شود.
 2. دیسپنسر در ماشین ظرفشویی چه کاری انجام می دهد؟
  قطعه دیسپنسر در ماشین ظرفشویی وظیفه رقیق کردن مواد شوینده را دارد و اگر این قطعه دچار مشکل شود، قرص شستشو در ماشین ظرفشویی حل نمی شود.
 3. برای تعمیر لوازم خانگی باید به کجا مراجعه کرد؟
  نلی هوم با داشتن بهتر تعمیرکاران و متخصصان در سریع ترین زمان ممکن در محل خودتان به تعمیر انواع لوازم خانگی شما می پردازند.