همانطور که می دانید خاموش شدن ماشین لباسشویی هنگام کار کردن یک مشکلی نیست که آن را نادیده بگیرید و باید هرچه سریع تر برای تعمیر آن اقدام کنید. ما در این مقاله به شایع ترین مشکلات علت خاموش شدن لباسشویی در حین کار می پردازیم و به شما کمک می کنیم برای تعمیر آن اقدام کنید. قطعا یکی از مواردی که می تواند در خاموش شدن ماشین لباسشویی شما در حین کار کردن شامل شود، طول عمر دستگاه شما است که در ادامه مقاله بیشتر به آن می پردازیم و توضیح می دهیم.

علت خاموش شدن لباسشویی در حین کار کردن چیست؟

دستگاه ماشین لباسشویی همانطور که می دانید مدل و برندهای مختلفی دارد ولی می دانید تمامی کارهای آنها یکسان است و هنگامی که خراب می شوند به صورت تخصصی یا فقط با تعویض یک قطعه قابل تعمیر است. همانطور که در مطلب بالا گفته شد به هیچ وجه خاموش شدن لباسشویی در هنگام کار را نادیده نگیرید زیرا بسیار خطرناک است و ممکن است در آینده مشکلات بسیار زیادتری به بار بیاورد. ابتدا اگر شما همچین مشکلی را برای ماشین لباسشویی خود مشاهده کردید بهتر است آن را به یک متخصص و تعمیرکار ماهر بسپارید تا آن را برای شما تعمیر کند. در ادامه به دلایل مهمی که باعث خاموش شدن لباسشویی می شود می پردازیم.

علت خاموش شدن لباسشویی در حین کار چیست؟

خاموش شدن لباسشویی در حین کار

دلایل مهمی که باعث خاموش شدن لباسشویی در هنگام کار می شود

همانطور می دانید دلایل زیادی هستند که می توانند در خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در هنگام کار شود ولی ما در این مقاله به مهم ترین آنها می پردازیم و دلایل خرابی آنها و نحوه تعمیرشان را برای شما شرح می دهیم. دلایل مهمی که باعث می شود ماشین لباسشویی در هنگام کار خاموش شود به شرح زیر است:

 • اختلال و خرابی خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی
 • خرابی دو شاخه برق در خاموش شدن ناگهانی لباسشویی
 • خرابی دوشاخه برق در خاموش شدن ناگهانی لباسشویی

این 3 مواردی که نام برده شد، مهم ترین و اصلی ترین علت خاموش شدن لباسشویی در حین کار است که ما در ادامه این 3 موارد را به صورت کامل شرح می دهیم تا شما بتوانید برای تعمیر آن تصمیم بگیرید. در نظر داشته باشید، همانطور که گفته شد بهتر است تعمیر ماشین لباسشویی را به یک متخصص یا تعمیرکار جرفه ای بسپارید.

اختلال و خرابی خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی

برای بررسی این مشکل بهتر است ابتدا بدانید که خازن پارازیت گیر در کجا قرار دارد. این قطعه در انتهای دو شاخه لباسشویی قرار دارد و نصب شده است و به دلیل حجم بار الکتریکی زیاد وصل می شود. در نتیجه خازن پارازیت برای جلوگیری از سوختگی یا برق گرفتگی ها وصل می شود. در صورتی که این قطعه خراب شد باید آن را تعویض کنید زیرا به هیچ وجه قابل تعمیر نمی باشد.

اختلال و خرابی خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی

خرابی خازن پارازیت گیر لباسشویی

خرابی دوشاخه برق در خاموش شدن ناگهانی لباسشویی

در بعضی از مواقع ممکن است دو شاخه ای که به لباسشویی شما برق می دهد، دچار خرابی یا حتی ذوب شود. بنابراین هنگامی که شما یک دستگاه جدید لباسشویی می خرید بهتر است یک محافظ برای آن تهیه کنید تا دچار سوختگی یا دوب نشود. اگر شما از محافظ استفاده می کنید و همچنان باعث سوختگی یا قطع شدن لباسشویی خود مواجه می شوید، بنابراین بهتر است ابتدا محافظ خود را مورد بررسی قرار دهید و بعد از آن با یک متخصص و تعمیر کار حرفه تماس بگیرید.

سوختگی یا خرابی تایمر و برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

یکی از رایج ترین عواملی که می توان به خاموش شدن لباسشویی در هنگام کار اشاره کرد، سوختگی یا خرابی تایمر و برد الکترونیکی ماشین لباسشویی است. همانطور که می دانید از گذشته تا به امروزه که ماشین های لباسشویی تغییرات زیادی از نظر فنی و ظاهری کرده است اما تایمر در اغلب ماشین های لباسشویی قدیمی نیز در وارد کردن دستور مورد استفاده قرار می گرفت ولی امروزه با گذشت زمان و پیشرفت علم، دستور و فرمان توسط برد ماشین لباسشویی انجام می شود.

همچنین بدانید که اگر یکی از قطعات ماشین لباسشویی مانند المنت ها، شیر برقی یا هر نوع اتصالات برقی و … باعث خراب شدن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی می شود و در طول زمان باعث آسیب های جدی می شود. اگر از خرابی یا سوختگی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خود اطمینان حاصل کردید، باید با یک متخصص و یا تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

سوختگی یا خرابی تایمر و برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

خرابی تایمر و برد الکترونیکی لباسشویی

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله گفته شد، علت خاموش شدن لباسشویی در حین کار به هیچ وجه جای شوخی ندارد و باید هرچه سریع تر برای تعمیر آن اقدام کرد و به یک تعمیرکار حرفه ای یا متخصص در این رشته مراجعه کرد. همچنین در این مقاله ما به 3تا از دلایل رایجی که باعث خاموش شدن لباسشویی در هتگام کار می شود پرداختیم و به شما توضیحات مختصری درباره آنها به شما دادیم.

اگر ماشین لباسشویی یا هر نوع لوازم خانگی شما نیاز به تعمیر داشت، با نلی هوم تماس بگیرید و برای تعمیر آن ها اقدام کنید. نلی هوم با داشتن بهترین متخصص ها و تعمیرکار ها لوازم های خانگی شما را تعمیر می کنند.

سوالات متداول علت خاموش شدن لباسشویی در حین کار

 1. چرا ماشین لباسشویی در هنگام کار ناگهان خاموش می شود؟
  علل و مشکلات مختلفی در رابطه با خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در هنگام کار وجود دارد، بهتر است این مورد را نادیده نگیرید و به یک متخصص یا تعمیرکار حرفه ای مراجعه کنید تا برای تعمیر آن اقدام کنند.
 2. رایج ترین مشکلی که باعث می شود ماشین لباسشویی در هنگام کار خاموش شود چیست؟
  سوختگی یا خرابی برد الکترونیکی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که می توانند به خاموش شدن ناگهانی لباسشویی در حین کار مربوط باشد.
 3. برای تعمیر لوازم های خانگی باید به کجا مراجعه کرد؟
  نلی هوم با داشتن بهترین متخصص ها و تعمیرکار ها لوازم های خانگی شما را تعمیر می کنند.