هریک از مدل های ماشین لباسشویی می تواند به دلایل مختلفی لرزش داشته باشند. علت لرزش ماشین لباسشویی یک امر نسبتا طبیعی می باشد .اما اگر با ضربات و صدای بلند باشد این طبیعی نبوده و به دستگاه آسیب می رساند. این مشکل بیشتر در مرحله آخر شستشو و در زمان خشک کردن لباس ها بیشترمشاهده می شود. برای رفع لرزش ماشین لباسشویی ابتدا باید علت لرزش را پیدا کنید .لرزش زیاد اگر همراه سرو صدای زیاد باشد احتمالا به دلیل عدم استفاده درست و یا نقص فنی دستگاه می باشد .اولین و متداول ترین علت تکان خوردن و لرزش زیاد ماشین لباسشویی تراز نبودن آن می باشد. برای ازبین بردن این مشکل از وسیله ای به نام تراز مهندسی استفاده کنید.

برای کاربا ماشین لباسشویی باید به ظرفیت و وزن آن نیز توجه داشته باشیم. پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی به چرخه شستشو آسیب می رساند، و دستگاه دچار مشکل می شود. باید مقدار کمی از ظرفیت ماشین لباسشویی لباس برای شستشو در نظر بگیریم تا بهتر و راحت تر شستشو انجام شود. اگر بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی لباس درنظر بگیرم به کمک فنر های ماشین لباسشویی آسیب وارد می شود و برای تعویض آن نیاز به متخصص تعمیر ماشین لباسشویی می باشد.

اکثر اوقات علت لرزش ماشین لباسشویی از نامتعادل بودن بار داخل ماشین لباسشویی می باشد. اگر از وسایلی مانند پتو یا حوله برای شستشو استفاده کنید و این با جذب آب، وزن بیشتری گرفته و به یک طرف دیگ ماشین لباسشویی می چسبد و همین امر باعث می شود تعادل  ماشین لباسشویی بهم خورده و لرزش ماشین لباسشویی را بوجود آورد .

 

آسیب دیدن تسمه و کمک فنر

علت لرزش ماشین لباسشویی

در بسیاری از ماشین لباسشویی هایی که مدل آنها از درب بالا می باشد، دارای تسمه های کاهش حرکت برای زیر سازی دیگ در حین چرخش وجود دارد که در شرایط عادی نیز این تسمه ها در مرور زمان فرسوده و خراب می شوند. در این ماشین لباسشویی ها چهار تسمه به بالای دیگ و در هر گوشه از اتاقک لباسشویی متصل شده اند، که هر گونه خرابی یا فرسودگی در هر کدام از این تسمه ها موجب ایجاد صدای ناهنجار و ضربه و یا تکان خوردن های شدید دستگاه  می شود.

مشکل آسیب دیدن کمک فنر در ماشین لباسشویی هایی می باشد که درب آنها از جلو باز می شوند. برای رفع مهار حرکات و لرزش حین شستشو از کمک فنر هایی استفاده شده  که به فردیم پایه و قسمت خارجی متصل شده است،که با کوچکترین خرابی و یا فرسودگی لرزش شدید در ماشین لباسشویی می شود.اگر نسبت به آن بی توجه باشیم به سایر اجزای دستگاه نیز آسیب می رساند .بهتر است با لرزش و تکان ها و یا صداهای ناهنجار ماشین لباسشویی خود از یک متخصص تعمیر ماشن لباسشویی کمک بگیرید .

بیشتر بخوانید : علت پرزگرفتن لباس در ماشین لباسشویی

در مجموعه نلی هوم با داشتن متخصصان و تعمیرکاران با تجربه و با داشتن دانش و فن علمی خود در این زمینه می توانند بهترین کمک را در رفع علت لرزش ماشین لباسشویی به شما عزیزان برسانند .جهت کسب اطلاعات بیشتر و درخواست تعمیر ماشین لباسشویی می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.