دلایل نشان ندادن تصویر تلویزیون در انواع برندها می تواند متفاوت باشند، نشان ندادن تصویر تلویزیون یکی از شایع ترین مشکلات کسانی است که از تلویزیون استفاده می کنند. ما در این مقاله به علت نشان ندادن تصویر تلویزیون به طور کامل می‌پردازیم.

علت نشان ندادن تصویر تلویزیون چیست؟

بیشتر مواقع وقتی که مردم این مشکل را بیان می کنند، می گویند که تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد! در همچین مواقعی بیشتر مردم سردرگم می شوند و نمی دانند چیکار کنند. کسانی که با دلایل این مشکلات آشنایی کامل دارند معمولا دست پاچه نمی شوند و می دانند در همچین مواقعی چیکار کنند. ما در این مقاله اطلاعات کاملی درباره این مشکل رایج به شما می دهیم.

وقتی درباره عیب یابی صحبت و بحث می کنیم باید یک گزینه هایی را بررسی کنیم، مانند برند محصول و در کنار برند محصول به مدل، نوع و دیگر عوامل تاثیر گذار را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه این مقاله به مشکلات نشان ندادن تصویر تلویزیون بر حسب برند آن و مدل آن می پردازیم.

علت نشان ندادن تصویر تلویزیون چیست؟

علت نشان ندادن تصویر تلویزیون

علت نشان ندادن تصویر تلویزیون برند ال جی

معمولا به محض روشن کردن تلویزیون، بعد از نمایش لوگوی ال جی تصویر خاموش می شود. همچنین قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون های ال جی یکی از مشکلات رایج آن است.

مشکلات تلویزیون برند سامسونگ

سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ معمولا با ضربه خوردن به صفحه نمایش اتفاق میفتد و پیکسل های آن به مرور زمان میسوزد.

علت نشان ندادن تصویر تلویزیون برند سونی

تلویزیون های سونی معمولا همچین خرابی هایی ندارد ولی معمولا مانند تلویزیون های ال جی ابتدا لوگوی سونی را می بینید و بعد از مدتی تصویر و صدای تلویزیون قطع می شود.

دیگر برندهای تلویزیون

معمولا مشکلات سیاه شدن و علت نشان ندادن تصویر تلویزیون های امروزی به یک صورت است زیرا که معمولا ساختارهای داخلی مانند یک دیگر هستند.

مهم ترین دلایلی که باعث می شود صفحه تلویزیون سیاه باشد

ممکن است دلایل زیادی به سیاه شدن یا نشان ندادن صفحه نمایش مربوط باشد ولی ما در کل به رایج ترین آنها می پردازیم تا علت های آنها را بررسی کنیم تا شما هم نیز بتوانید درباره تعمیر آن تصمیم بگیرید تا با هزینه های اضافی و زیادی دچار نشوید. در ادامه به مشکلات نشان ندادن تصویر تلویزیون می پردازیم.

مهم ترین علت هایی که باعث می شود صفحه تلویزیون سیاه باشد

مهم ترین علتی که باعث می شود صفحه سیاه باشد

خرابی یا سوختگی بک لایت تلویزیون از علت نشان ندادن تصویر تلویزیون

هنگامی که شما صدای برنامه تلویزیونی را می شنوید ولی تصویر را ندارید، ممکن است بک لایت تلویزیون خراب شده باشد. خرابی بک لایت در بعضی از برندها متفاوت است. در اکثر آنها مانند تلویزیون های ال جی و سونی، اول لوگوی برند تلویزیون نشان داده می شود و بعد مدتی کلا تصویر خاموش می شود. در بعضی از آنها هم مانند برند سامسونگ به صورت چشمک زن نمایش داده می شود.

تاثیر خرابی برد تیکان در سیاه شدن صفحه نمایش تلویزیون

یکی دیگر از علت نشان ندادن تصویر تلویزیون خرابی برد تیکان است. وظیفه ی این قطعه در تلویزیون پردازش تصویر تلویزیون است و طبیعتا اگر این برد خراب شود تصویر تلویزیون نمایش داده نمی شود. اگر نور تصویر سرمه ای تیره بود، بدانید که مشکل از برد تیکان است.

ضربه خوردن تلویزیون یک علت نشان ندادن تصویر تلویزیون

یکی دیگر مشکلات نشان ندادن تصویر تلویزیون، ضربه خوردن آن است و همچنین این مورد نیز برای افراد زیادی اتفاق میفتد. در بعضی مواقع حتی کمی ضربه فیزیکی کوچک به تلویزیون ممکن است باعث سوختگی بک لایت تصویر و یا حتی پیکسل های تلویزیون شود.

همانطور که در مطالب بالا گفته شد، اگر بک لایت تلویزیون بسوزد یا خراب شود صفحه نمایش سباه است ولی اگر یک پیکسل کوچک در تلویزیون بسوزد مانند یک ویروس به دیگر پیکسل های تلویزیون سرایت می کند و یکی یکی پیکسل ها خاموش می شوند. بنابراین مراقب باشید که تلویزیون ضربه نبیند زیرا که یک ضربه کوچک باعث خرابی کلی تلویزیون می شود.

ضربه خوردن تلویزیون و شکستن آن

ضربه خوردن تلویزیون

مشکل تنظیمات در قطع شدن صفحه تلویزیون

بعضی از مواقع ممکن است، زمانی که کنترل تلویزیون در دست کودکان یا حتی در دست خودتان می باشد در تنظیمات تلویزیون دستکاری بکنید و باعث شود که تصویر تلویزیون نشان داده نشود.

سریعترین راه برای اینکه این مشکل را درست کنید بازگرداندن تنظیمات تلویزیون به حالت کارخونه است ولی اگر این مورد همچنان درست نشد با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نفوذ مایعات به صفحه نمایش تلویزیون

از آنجایی که بیشتر کسانی که تلویزیون دارند و برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون خود از مایعات استفاده می کنند، یکی از شایع ترین و مهم ترین دلیل خرابی صفحه نمایش و پنل تلویزیون بوده است.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله خواندید علت نشان ندادن تصویر تلویزیون به مشکلات زیادی ممکن است مربوط باشد و ما رایج ترین آنها را بر اساس برند برای شما شرح دادیم. همچنین در این مقاله گفته شد که ممکن است ایراد تلویزیون از تنظیمات آن باشد و اینگونه دیگر نیاز به تعمیر و هزینه های اضافی نیست.

نلی هوم یکی از بهترین مراکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی و برقی همچون یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی، جارو برقی و … در کمترین زمان است.

سوالات متداول علت نشان ندادن تصویر تلویزیون

  • صفحه نمایش تلویزیون اگر سرمه ای تیره باشد مشکل از چیست؟
    اگر صفخه نمایش تلویزیون سرمه ای تیره باشد، به احتمال زیاد مشکل از برد تیکان است.
  • بعضی از قسمتای صفحه نمایش تلویزیون سیاه است، مشکل از چیست؟
    اگر پیکسل های تلویزیون سوخته باشد، بعضی از قسمتای تلویزیون سیاه است و همینطور رشد می کند.
  • برای تعمیر تلویزیون باید به کجا مراجعه کرد؟
    نلی هوم یکی از بهترین مراکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی و برقی همچون یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی، جارو برقی و … در کمترین زمان است.