همانطور که می دانید یخچال فریزر در هر خانه ای تقریبا دیده می شود، زیرا این دستگاه یکی از الزامات هر خانه ای می باشد. حال ممکن است این دستگاه دچار خرابی های متعددی شود که نلی هوم به تعمیر تمامی آنها می پردازد. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای یخچال فریزر ها پیش بیاید، پایین آمدن دمای فریزر است. ما در این مقاله به علت پایین آمدن دمای فریزر یخچال می پردازیم و امیدوار هستیم که این محتوای این مقاله برای شما مفید واقع شود.

علت پایین آمدن دمای فریزر یخچال چیست؟

دلایل مختلفی ممکن است به پایین آمدن دمای یخچال مرتبط باشد و ما در این مقاله سعی بر این هستیم که تمامی آن دلایل را برای شما شرح و نام ببریم. همانطور که می دانید پایین آمدن دمای فریزر یخچال باعث می شود که مشکلاتی همچون خراب شدن مواد غذایی در یخچال شود. پیشنهاد می شود برای تعمیر همچین مشکلی با یک تعمیرکار ماهر یا یک متخصص در این رشته تماس بگیرید تا آنها به تعمیر این مشکل بپردازند. از دلایلی که باعث می شود فریزر یخچال کاهش دما داشته باشد به شرح زیر است:

 • خراب شدن کمپسور از دلایل کم شدن دمای فریزر
 • نشتی گاز در فریزر و کاهش دمای آن
 • از کار افتادن یخ زدایی و کاهش دمای فریزر
 • مشکلات عملکرد فن های یخچال فریزر از دلایل کاهش دمای آن
 • خراب شدن برد الکترونیکی و کاهش دمای یخچال فریزر

قطعا دلایل دیگری به علت پایین آمدن دمای فریزر یخچال مرتبط است ولی در این مقاله ما به مهمترین آنها در ادامه مقاله می پردازیم و امیدوار هستیم کمکی به درست شدن یخچال فریزر شما بکند.

علت پایین آمدن دمای فریزر یخچال چیست؟

علت پایین آمدن دمای فریزر یخچال

خراب شدن کمپسور از دلایل کم شدن دمای فریزر

بدون هیچ شکی، اگر کمپسور که یکی از اجزای مهم یخچال است، خراب شود، دمای فریزر و یا حتی دمای خود یخچال پایین می آید. پیشنهاد می شود برای بررسی قطعه کمپسور به یک تعمیرکار ماهر یا یک متخصص در این رشته مراجعه کنید تا آن را مورد بررسی قرار دهد و برای تعمیر آن اقدام نماید. پیشنهاد می شود که اگر دمای فریزر شما پایین آماده است، ابتدا کمپسور را مورد بررسی قرار دهید.

نشتی گاز در فریزر و کاهش دمای آن

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود، دمای فریزر کاهش یابد نشتی گاز است. اگر گاز کافی به فریزر نرسد، باعث مشکلاتی مانند کاهش دمای آن می شود. دلایل زیادی ممکن است مرتبط با نشتی گاز باشد، مانند زنگ زدن لوله، سوراخ بودن لوله، گرفتگی لوله و … که همگی آنها باید مورد بررسی قرار بگیرند تا آن مشکل را از بین ببرند.

نشتی گاز در فریزر و کاهش دمای آن

نشتی گاز در فریزر

از کار افتادن یخ زدایی و کاهش دمای فریزر

قطعا یکی دیگر از مشکلاتی که باعث می شود دمای فریزر پایین بیاید، از کار افتادن یخ زدایی می باشد. اگر این مشکل حل نشود، مشکل دمای فریزر به هیچ وجه حل نخواهد شد. بهتر است بدانید که کار نکردن سیستم دیفراست، خرابی سنسورها، مشکلات المنت و … می تواند به از کار افتادن یخ زدایی مرتبط باشد. بنابراین بهتر است این مشکل را هرچه سریع تر حل کنید.

مشکلات عملکرد فن های یخچال فریزر از دلایل کاهش دمای آن

بدون هیچ شکی یکی دیگر از دلایل علت پایین آمدن دمای فریزر یخچال، مشکلاتی در عملکرد فن های یخچال فریزر می باشد. در همچین شرایطی باید از تعمیرکار خود بخواهید که فن یخچال را مورد بررسی قرار دهد و بعد از آن اگر فن خراب بود، به تعمیر آن بپردازد. فن های می توانند به علل هایی همچون قطع شدن سیم ها، سوختن سیم پیچی ها، دریافت نکردن فرمان از فن، شکسته شدن پزوانه های فن و … خراب شوند و در آخر باعث کاهش دما یخچال فریزر شوند.

خراب شدن برد الکترونیکی و کاهش دمای یخچال فریزر

یکی دیگر از اجزای اصلی یخچال که در صورت خرابی آن باعث می شود در عملکرد یخچال و فریزر تاثیر منفی بگذارد، برد الکترونیکی است. برد الکترونیکی وظیفه کنترل و هماهنگی انواع اجزای یخچال فریزر را دارد. اگر هر مشکلی برای برد الکترونیکی پیش بیاید مانند قطعی، سوختگی، پارگی سیم و … باعث می شود که برد الکترونیکی خراب شود و در آخر دمای یخچال پایین می آید. برای رفع کردن همچین مشکلاتی پیشنهاد می شود که با یک تعمیرکار ماهر یا یک متخصص در این رشته تماس بگیرید.

خراب شدن برد الکترونیکی و کاهش دمای یخچال فریزر

خراب شدن برد الکترونیکی یخچال فریزر

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله خواندید ما به علت پایین آمدن دمای فریزر یخچال پرداختیم و امیدوار هستیم که محتوای این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. همچنین در این مقاله در رابطه با دلایلی که باعث می شود دمای فریزر کاهش یابد پرداختیم و آن ها را شرح دادیم. همچنین پیشنهاد شد که برای تعمیر همچین مشکلی با یک تعمیرکار ماهر یا یک متخصص در رابطه با این رشته تماس بگیرید.

برای تعمیر لوازم خانگی می تواند به نلی هوم مراجعه کنید. نلی هوم با داشتن بهترین تعمیرکاران و متخصصان در سریعترین زمان ممکن لوازم خانگی شما را در محل تعمیر می کنند.

سوالات متداول علت پایین آمدن دمای فریزر یخچال

 1. چه دلایلی باعث می شود که دمای فریزر پایین بیاید؟
  خراب شدن کمپسور، نشتی گاز در فریزر، از کار افتادن یخ زدایی ، مشکلات عملکرد فن های یخچال فریزر، خراب شدن برد الکترونیکی و … از دلایلی هستند که باعث می شود دمای فریزر پایین بیاید.
 2. یکی از رایجترین دلایلی که باعث می شود دمای فریزر کاهش یابد چیست؟
  اگر کمپسور که یکی از اجزای مهم یخچال است، خراب شود، دمای فریزر و یا حتی دمای خود یخچال پایین می آید.
 3. برای تعمیر لوازم خانگی باید به کجا مراجعه کرد؟
  نلی هوم با داشتن بهترین تعمیرکاران و متخصصان در سریعترین زمان ممکن لوازم خانگی شما را در محل تعمیر می کنند.