یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی که بسیار ضروری است، یخچال می باشد. یخچال وظیفه مراقبت از مواد خوراکی را دارد تا فاسد نشود و گاهی اوقات ممکن است که این دستگاه نیاز به تعمیر داشته باشد و شما نیازمند یک تعمیرکار ماهر یا متخصص در رابطه با یخچال داشته باشید که می توانید با نلی هوم تماس بگیرید. حال ما در این مقاله به جواب سوال شما که چرا بعد از زدن یخچال به برق فیوز میپرد؟ ؛ می پردازیم و امیدوار هستیم که محتوای این مقاله برای شما مفید واقع شود. همچنین در نظر داشته باشید علت پریدن فیوز بعد از زدن یخچال به برق هر چه که باشد باید در سریع ترین زمان ممکن تعمیر شود.

علت پریدن فیوز بعد از زدن یخچال به برق

همانطور که در مطلب بالا گفته شد، هرچه که دلیل این مشکل باشد باید هرچه سریعتر این مشکل بر طرف شود، زیرا ممکن است که با پریدن فیوز به دیگر لوازم برقی خانه صدمه وارد شود. به هرحال ما برای شما 5 دلیل اصلی که ممکن است که علت پریدن فیوز خانه شما بعد از زدن یخچال به برق باشد، آماده کرده ایم و در ادامه به شرح این 5 موارد می پردازیم.

 • اتصالات ناقص قطعات الکترونیکی
 • مشکلات قطعه کمپرسور
 • خرابی ترموستات یخچال
 • قرارگیری یخچال در یک محیط سرد
 • مشکل در سیم های فیوز یخچال

این موارد از دلایل اصلی پریدن فیوز بعد از اتصال یخچال به برق می باشد و در ادامه مقاله به شرح این موارد می پردازیم. همچنین بهتر است با یک تعمیرکار ماهر یا یک متخصص در این رشته تماس بگیرید تا این مشکل را برطرف کنید.

پریدن فیوز یخچال به دلیل اتصالات ناقص قطعات الکترونیکی

یکی از رایج ترین دلایلی که باعث می شود فیوز بپرد به محض زدن یخچال به برق، اتصالات ناقص ثطعات الکترونیکی می باشد. همچنین در نظر داشته باشید که یخچال از اتصالات الکترونیکی زیادی تشکیل شده است و اگر به هر دلیلی این اتصالات ناقص باشد، فیوز برق قطع می شود تا به یخچال آسیب نرسد. حال اگر همچنان سوال شما در رابطه با چرا بعد از زدن یخچال به برق فیوز میپرد، جواب داده نشده است به ادامه مقاله رجوع کنید تا دیگر دلایل را مورد بررسی قرار دهید. همچنین در کل بهتر است که یک تعمیرکار ماهر به بررسی این موارد بپردازد تا علت اصلی این مشکل را پیدا کند.

مشکلات قطعه کمپرسور

همانطور که می دانید، کمپرسور وظیفه روشن کردن و خنک کردن یخچال را بر عهده دارد که به عنوان موتور یخچال نیز شناخته می شود که یکی از علت پریدن فیوز یخچال نیز می‌باشد. ممکن است کمپسور یخچال به علت قدیمی شدن یا کارکرد زیاد خراب شود، در نتیجه باعث  می شود که فیوز بپرد. اگر مشکل پریدن فیوز بعد از زدن یخچال به برق از کمپرسور یا موتور یخچال بود، از تعمیرکار خود بخواهید که به بررسی و تعمیر آن بپردازد.

خرابی ترموستات یخچال علت پریدن فیوز یخچال

همانطور که می دانید قطعه ترموستات در یخچال های قدیمی رایج تر است و اگر در هر شرایطی دچار مشکلی شود، باعث پریدن فیوز می شود. هنگامی که علت پریدن فیوز یخچال خود را ترموستات دانستید، بهتر است که از تعمیرکار خود بخواهید به بررسی قطعات مختلف یخچال بپردازد و زمانی که تعمیرکار تایید کرد، از آن بخواهید به تعمیر یا تعویض این قطعه بپردازد.

قرارگیری یخچال در یک محیط سرد

یکی دیگر از عوامی که باعث می شود، فیوز بعد از اتصال یخچال به برق بپرد، قرارگیری یخچال در یک محیط سرد است. در بیشتر اوقات علت اصلی پریدن فیوز قرار گرفتن یخچال در یک محیط سرد می باشد. بنابراین سعی کنید که یخچال خود را در یک محیط معتدل قرار دهید. همچنین بهتر است بدانید که نباید در یک محیط خیلی گرم نیز قرار دهید.

مشکل در سیم های فیوز و مشکل یخچال

خراب شدن یا قدیمی شدن سیم های فیوز باعث رخ دادن این اتفاق می باشد. سیم کشی های قدیمی و یا سیم های بی کیفیت باعث می شود که تحمل قدرت برق یخچال را نداشته باشد و در زمان عبور جریان برق بسوزند که در آخر باعث پریدن فیوز شود. همانطور که می دانید فیوز باید از وسایل برقی خانه حفاظت کند و به همین دلیل زمانی که یخچال به برق می خورد، فیوز میپرد. اگر با همچین مشکلی مواجه بودید، باید از برق کار کمک بخواهید تا سیم های خانه را مورد بررسی قرار دهد و به تعویض آن بپردازد.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله خواندید ما به یکی از سوالات شایع ای که مردم از تعمیرکاران یخچال می پرسند، پرداختیم، که چرا بعد از زدن یخچال به برق فیوز میپرد؟ و در جواب این سوال ما به شما 5 عامل اصلی که باعث می شود این اتفاق بیفتد پرداختیم و شما متوجه شدید که رایج ترین دلیلی که باعث همچین اتفاقاتی می شود اتصالات ناقص یا کم می باشد و در چنین شرایطی باید با یک تعمیرکار ماهر و یا یک متخصص در این رشته تماس بگیرید تا آن را مورد بررسی و تعمیر قرار دهد.

برای تعمیر لوازم خانگی می توانید به نلی هوم مراجعه کنید. نلی هوم با داشتن بهترین تعمیرکاران و بهترین متخصص ها در سریع ترین زمان ممکن به تعمیر لوازم خانگی شما در محل می پردازند.

سوالات متداول

 1. رایج ترین دلیلی که باعث می شود، فیوز بعد زدن یخچال به برق بپرد چیست؟
  اتصالات ناقص باعث می شود در یخچال بعد از اتصال برق فیوز بپرد و در چنین شرایطی پیشنهاد می شود که از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.
 2. چطور کمپسور یخچال باعث مشکل پریدن فیوز می شود؟
  کمپرسور وظیفه روشن کردن و خنک کردن یخچال را بر عهده دارد که به عنوان موتور یخچال نیز شناخته می شود. ممکن است کمپسور یخچال به علت قدیمی شدن یا کارکرد زیاد خراب شود، در نتیجه باعث  می شود که فیوز بپرد.
 3. برای تعمیر لوازم خانگی باید به کجا مراجعه کرد؟
  نلی هوم با داشتن بهترین تعمیرکاران و بهترین متخصص ها در سریع ترین زمان ممکن به تعمیر لوازم خانگی شما در محل می پردازند.