یکی از مطالب عمومی و مهم که تمام کاربران ماشین لباسشویی لازم است بداننددر مورد قطعات ماشین لباسشویی که هر یک و وظایفیدر عملکرد  صیحیح ماشین لباسشویی برعهده دارند. بررسی کارایی و عملکرد قطعات ماشین لباسشویی به این دلیل برای کاربران حائز اهمیت است که هنگام خراب شدن و ایجاد مشکل در لباسشویی به راحتی بتوانند علت آن را تشخیص دهند. در صورتی که ایراد آن جزئی باشد به سادگی و بدون نیاز به تعمیرکار،مشکل آن را تشخیص دهند. بهتر است تنها در صورتی که اطلاعات و دانش کافی در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی دارید اینکار را انجام دهید .

همان طور که پیش ترگفته شد،ماشین لباسشویی به عنوان یکی ازپیچیده ترین لوازم برقی به شمار آمده وازاجزا و قطعات مختلفی تشکیل شده است.امکان دارد که کیفیت و مرغوبیت هر یک از این اجزا در برند ها و محصولات هر کارخانه تولید کننده متفاوت باشد.حتی محل قرار گیری آن ها نیز می تواند تحت تاثیر کارخانه تولید کننده قرار بگیرد.اما آشنایی باقطعات ماشین لباسشویی می تواند به شما درزمان عیب یابی و تعمیر این وسیله کمک نماید .

معرفی کامل قطعات ماشین لباسشویی 

تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

یکی از قطعات ماشین لباسشویی که نقش مهمی دارد میکروسوئیچ است .این قطعه از باز شدن درب ماشین لباسشویی در حین کار جلوگیری می کند واین ویژگی مخصوصا برای افرادی که در منزل خود بچه های کوچک دارند ویژگی بسیار خوبی محسوب می شود.  باز کردن درب ماشین لباسشویی توسط کودکان، مخصوصا در حین کار دستگاه و مواقع آبکشی و شستشو لباس ها بسیار خطرناک است و باعث به خطر افتادن جان کودکان می شود.

در صورت باز شدن درب لباسشویی در حین کار به احتمال زیاد میکروسوئیچ ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است. شما برای تست سالم بودن میکروسوئیچ را به صورت دو سیم در پشت درب ماشین لباسشویی وجود دارد پیدا کنید. بعد از پیدا کردن میکرو سوئیچ، آن را با یک آوامتر تست کنیداگر میکروسوئچ باشد هنگام ارتباط و سیم میکروسوئیچ با آوامتر و باز بودن درب ماشین لباسشویی،عقربه های آوامتر بی نهایت و هنگام بسته بودن درب ماشین لباسشویی،عقربه آوامتر صفر رانشان دهند. در صورتی که غیر از این بود و عقربه های آوامتر هیچ حرکتی از خود نشان نداند میکروسوئیچ خراب شده است و نیاز به تعویض دارد.

مخزن شستشو یکی از قطعات ماشین لباسشویی

یکی از اصلی ترین اجزای این دستگاه که در هنگام معرفی کامل قطعات ماشین لباسشویی باید به آن اشاره کرد مخزن شستشو می باشد:اگر شما هم در مورد نحوه عملکرد و کارایی این جزءاز ماشین لباسشویی پرسش های زیادی را دارید در این بخش با ما همراه باشید .مخزن شستشو ماشین لباسشویی در واقع همان دیپ ماشین لباسشویی است که شما لباس های کثیف خود را در جهت شستشو درآن قرار می دهید. این مخزن قابلیت چرخش داشته و به طورکلی دارای دو قسمت داخلی و خارجی می باشد.

  • قسمت داخلی : قسمت داخلی مخزن شستشو کاملا از سوی شما قابل مشاهده است و همان بخشی می باشد که لباس های کثیف را در داخل آن قرار می دهید .
  •  بخش خارجی: بخش بیرونی برای شما قابل مشاهده نبوده و وظیفه جلوگیری از نشت آب به داخل سیستم ماشین لباسشویی را بر عهده دارد هم چنین از رسیدن مواد شوینده به سایر قطعات ماشین لباسشویی جلوگیری می نماید.لازم به ذکر است که قسمت داخلی دیگ و یا همان مخزن شستشو دارای منافذ بسیاری است که به آب اجازه ورود و خروج را می دهد .

بیشتر بخوانید: توقف ناگهانی یا خاموش شدن ماشین لباسشویی

با استفاده از خدمات مجموعه نلی هوم دیگر لازم نیست نگران تعمیرات لوازم منزل خود باشید و خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در منزل توسط بهترین تعمیرکاران این مجموعه انجام می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.