همانطور که می دانید دستگاه مایکروفر در این سال های اخیر تقریبا در تمامی خانه ها وجود دارد و استفاده های مفیدی همچنین از آنها می شود. حال ما در این مقاله به بررسی مشکلات رایج دستگاه مایکروفر می پردازیم و به شما کمک می کنیم که آنها را بیابید و برای تعمیر آن تصمیم بگیرید. همانطور که می دانید مایکروفر مانند تمامی لوازم های خانگی دیگر ممکن است دچار مشکل و خرابی شود و ما در این مقاله به انواع مشکلات رایج مایکروفرها آشنا می کنیم و علت های آنها را برای شما بازگو می کنیم.

مشکلات رایج دستگاه مایکروفر چیست؟

ابتدا باید بدانید که مشکلاتی که ممکن است به مایکروفر مربوط باشد به دو دسته اصلی تقسیم می شود، عیب در کارکرد کلی مایکروفر و عدم پاسخگویی صحیح مایکروفر دو دلیل اصلی خرابی دستگاه مایکروفر می باشد. در ادامه مقاله به مشکلات رایجی که ممکن است برای دستگاه مایکروفر پیش بیاید می پردازیم و به شما کمک می کنیم که این موارد را تعمیر کنید.  در کل ما مواردی که قرار است به آنها بپردازیم شامل گزینه های زیر می باشد.

 • روشن نشدن دستگاه مایکروفر
 • خاموش شدن مایکروفر هنگام کار کردن
 • گرم نکردن غذا توسط مایکروفر
 • نچرخیدن سینی مایکروفر
 • صدای زیاد مایکروفر در حین کار

موارد دیگری نیز ممکن است، شامل مشکلات رایج دستگاه مایکروفر شود ولی همچنان بدانید که نیازی به نگرانی زیادی درباره تعمیر مایکروفر خانه خود نباشید زیرا که می توانید تعمیر آن را به نلی هوم بسپارید و در سریع ترین زمان ممکن آن را تحویل بگیرید.

روشن نشدن دستگاه مایکروفر

اگه مشکل دستگاه مایکروفر شما روشن نشدن آن است زیاد جای نگرانی ندارد و فقط کافی است چند مورد را بررسی کنید و بعد از آن اگر دستگاه مایکروفر شما همچنان روشن نمیشد آن را به یک تعمیرکار ماهر نشان دهید.

ابتدا پریز برق را بررسی کنید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید و بعد از آن اگر مایکروفر شما از تبدیل 3 به 2 استفاده می کند، آن را هم مورد بررسی قرار دهید. همچنین بهتر است بدانید که اگر با فشردن هر کلیک صدایی مشابه به هم می شنوید احتمالا قفل کودک فعال است و باید آن را غیرفعال کنید. همچنین بدانید که ممکن است کلید پاور خراب شده باشد و از روشن شدن مایکروفر جلوگیری کند. در آخر اگر هیچکدام از این مواردی که بررسی کردید مشکلی نداشت و همچنان مایکروفر شما روشن نمیشد، آن را به یک تعمیر کار ماهر نشان دهید تا آن را برای شما تعمیر کند.

خاموش شدن مایکروفر هنگام کار کردن

ممکن است خاموش شدن مایکروفر به عواملی همچون، خرابی سوئیچ ها یا خازن برد دستگاه، مشکل فن موتور مایکروفر، ایراد تاچ پد یا همان صفحه کلید مایکروفر و اتصالات مدار دستگاه مربوط باشد و برای بررسی این موارد پیشنهاد می شود آن را به نمایندگی برند خود مایکروفر ببرید تا آن را برای شما مورد بررسی قرار دهد و در آخر ان را تعمیر و تحویل شما بدهد زیرا خطر برق گرفتگی در بررسی این موارد ممکن است به سلامت و جان شما آسیب برساند.

گرم نکردن غذا توسط مایکروفر

بیشتر کسانی که برای تعمیر مایکروفر خود به مراکز تعمیرات مراجعه می کنند به این دلیل است که مایکروفر غذا را گرم نمی کند و می توان گفت این مورد یکی از مشکلات رایج دستگاه مایکروفر می باشد و مورادی که ممکن است باعث شود غذا توسط مایکروفر گرم نشود شامل خرابی لامپ، دیود، سوئیچ درب، مگنترون، ترانس های ولتاژ یا خازن یا اتصالات داخلی، برد و حجم زیادی از غذا در مایکروفر می باشد. حال برای تعمیر این موارد پیشنهاد می شود که به یک تعمیرکار مراجعه کنید تا برایتان زمان زیادی نتراشد. اما می توانید اگر مشکل کثیفی مایکروفر بود آن را تمیز کنید.

نچرخیدن سینی مایکروفر

اگر سینی مایکروفر شما در هنگام کار به خوبی نمیچرخد باید بدانید که ممکن است آن را به خوبی بر روی غلتک قرار نداده اید و همچنین ممکن است از کثیف بودن و جرم گرفتن زیر سینی نیز این مشکل مربوط باشد. ابتدا قبل از بررسی و سپردن آن به یک تعمیر کار آن را به خوبی تمیز کنید و سینی دستگاه را بروی غلتک قرار داده و یک لیوان آب را بر روی وسط سینی گذاشته و دستگاه را روشن کنید. اگر همچنان هیچ حرکتی از سینی مشاهده نکردید باید بدانید که متاسفانه موتور گردان مایکروفر خراب شده است و باید آن را به یک تعمیرکار سپرد.

صدای زیاد مایکروفر در حین کار

اگر مشکل دستگاه مایکروفر شما در حین کار سر و صدای زیادی است، دلایل متفاوت و زیادی می تواند داشته باشد برای مثال ممکن است سینی دستگاه در جای درستی قرار نگرفته باشد یا محل قرار گرفتن ریل و شفت زیر سینی خوب نباشد. همچنین بدانید که ممکن است ظرف قرار گرفته شده روی سینی بیش از حد سنگین باشد و حتما بررسی کنید که سینی، ریل، شفت و سطح جرم نداشته باشد. اگر صدایی که تولید می شود از پشت دستگاه مایکروفر باشد ممکن است از فن باشد و آن را بررسی کنید و در آخر به یک تعمیر کار بسپارید.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله خواندید، مشکلات رایج دستگاه مایکروفر می تواند زیاد باشد ولی ما به بعضی از آنها پرداختیم و متوجه شدید که رایج ترین آن گرم نکردن آن توسط مایکروفر می باشد. همچنین صدای زیاد و نچرخیدن سینی مایکروفر نیز می توان گفت یکی از مشکلاتی می باشد که ممکن است برای دستگاه مایکروفر پیش بیابد. حال اگر شما هم یکی از این مشکلات را در دستگاه مایکروفر خود مشاهده کردید آن را به یک تعمیر کار ماهر نشان دهید تا برای تعمیر آن اقدام کند.

همچنین اگر شما نیازمند یک تعمیرکار لوازمات خانگی هستید می توانید به نلی هوم مراجعه کنید. نلی هوم با داشتن بهترین متخصص ها و تعمیرکاران در سریع ترین زمان ممکن لوازمات خانگی شما را تعمیر می کنند.

سوالات متداول مشکلات رایج دستگاه مایکروفر

 1. رایج ترین مشکلی که ممکن است برای مایکروفر پیش بیاید چیست؟
  خوب گرم نکردن غذا توسط مایکروفر یکی از مشکلات رایجی است که مردم از آن شکایت می کنند.
 2. روشن نشدن دستگاه مایکروفر به چه عواملی بستگی دارد؟
  اگر دستگاه مایکروفر روشن نمیشد ممکن است پریز برق یا دو شاخه مشکل داشته باشد و در غیر این صورت بهتر است آن را به یک تعمیرکار بسپارید.
 3. برای تعمیر لوازمات خانگی باید به کجا مراجعه کرد؟
  نلی هوم با داشتن بهترین متخصص ها و تعمیرکاران در سریع ترین زمان ممکن لوازمات خانگی شما را تعمیر می کنند.