یکی از بهترین روش ها برای تعمیر یخچال ها، مراجعه کردن به نمایندگی برند خود محصول می باشد. این راهکار برای مشکلات رایج یخچال های برند امرسان نیز صدق می کند. ما در این مقاله به بیشتر مشکلات یخچال های امرسان می پردازیم و امیدوار هستیم که این مقاله برایتان مفید باشد.

چگونه با مشکلات رایج یخچال های برند امرسان رو به رو نشویم؟

قبل از اینکه ما به سراغ مشکلات برویم بهتر است که پیشگیری از ایجاد مشکلات بپردازیم تا این خرابی ها پیش نیاید. یکی از مهمترین عاملی که باعث می شود از ایرادات و خرابی های پیش رو یخچال جلوگیری کند نصب صحیح آن است. هنگام نصب یخچال های برند امرسان به این نکات زیر توجه کنید:

 • یخچال ها ابتدا باید روی یک سطح صاف و محکم نصب شود.
 • با استفاده از تراز، محل نصب یخچال را مورد بررسی قرار دهید.
 • نباید نور و باران مستقیم به یخچال ها برخورد داشته باشد.
 • لوازم قابل اشتعال را از یخچال دور کنید.
 • بعد از اینکه یخچال را به خوبی نصب کردید، برای چندین ساعت بدون گذاشتن هیچ وسایلی در داخل آن، از یخچال استفاده کنید.

در نظر داشته باشید که نصب تمامی برندهای یخچال به این گونه می باشد و باید از آن رعایت کنید تا در آینده با مشکلات جدی رو به رو نشوید. در ادامه این مقاله به 5 تا از رایج ترین مشکلات یخچال های برند امرسان می پردازیم.

توجه داشته باشید در هنگام مواجه شدن با هرگونه مشکل برای یخچال امرسن خود بهتر است فورا اقدام به تعمیرات یخچال کنید.

چگونه با مشکلات رایج یخچال های برند امرسان رو به رو نشویم؟

پیشگیری از مشکلات رایج یخچال امرسان

رایج ترین مشکلات یخچال های برند امرسان

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد ما به مشکلات یخچال های برند امرسان می پردازیم تا تمامی ایرادات رایج آن را مورد بررسی قرار دهیم. ممکن است بعضی از این مشکلات و موارد را بتوانید خودتان به راحتی بر طرف کنید ولی در بعضی از موارد مجبور هستید به یک تعمیرکار حرفه ای یا نمایندگی امرسان تماس بگیرید.

یکی مشکلات رایج یخچال های برند امرسان روشن نشدن آن است

یکی مشکلات اولیه که ممکن است برای هرکسی پیش بیاید، روشن نشدن یخچال فریزرهای امرسان یا دیگر برندها است. قبل از اینکه زنگ بزنید به تعمیرکار یا نمایندگی امرسان بهتر است کمی این عیب را بررسی کنید. برای بررسی این مشکل ابتدا پریز برق را چک کنید زیرا که ممکن است هیچ جریان برقی وجود نداشته باشد و بعد از آن دو شاخه را مورد بررسی قرار دهید تا مطمئن شوید که آسیب ندیده است.

بعد از اینکه پریز و دو شاخه را بررسی کردید و مشکلی نداشتند به سراغ بررسی سیم های اصلی مثل فاز بروید و مطمئن شوید که دچار پارگی نشده باشد.

در آخر ممکن است ترموستات آن خراب شده باشد که باید در هنگام بررسی ترموستات باید خروجی و ورودی از هم جدا کنید و بعد از آن اهم متر را با تمرکز و دقت کامل وصل کنید.

ایراد و مشکل خنک نکردن یخچال های امرسان

یکی دیگر از مشکلات رایج یخچال های برند امرسان و دیگر برندها خنک نکردن آن است، در این مورد چاره ای جز تماس گرفتن با تعمیرکار و نمایندگی نیست ولی تعمیرکار در این حالت چند مورد را قبل از تعمیر مورد بررسی قرار می دهد مثلا اگر فن اوپراتور مشکل پیدا کرده باشد، سرعت چرخش فن کاهش و دمای یخچال همچنان افزایش پیدا می کند.

همچنین اگر سیم پیچ های خازن کثیف باشد، شما می توانید با استفاده از مسواک آن را تمیز کنید. حواستان جمع باشد که هنگام نصب یخچال ها 8 سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد تا عمل خنک کردن به راحتی صورت بگیرد.

ایراد و مشکل خنک نکردن یخچال های امرسان

مشکل خنک نکردن یخچال های امرسان

سر و صدای زیاد یخچال های امرسان

برای بررسی کردن علت سر و صدای زیاد یخچال های امرسان باید ابتدا فن اواپراتور یخچال را مورد بررسی قرار دهید. اگر قطعه اواپراتور با مشکل مواجه شده است، شما می توانید با کمی روغن کاری یا در نهایت تعویض آن مشکل را برطرف کنید؛ ولی اگر مشکل شما بخاطر کثیفی موتور فن یا کمپرسور یا برخورد فن به توده یخ اواپراتور می باشد، بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید.

مشکل صدا دادن یخچال ایرادی نیست که از آن چشم پوشی کنید و اگر شما نتوانستید این مشکل را حل کنید، حتما با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

علت چشمک زدن هشدار درجه در یخچال های امرسان

یکی از رایج ترین مشکلات یخچال های برند امرسان که افراد زیادی از آن شاکی هستند، چشمک زدن درجه یخچال است. شما می توانید این ایراد را خودتان بر طرف کنید و نیازی با تماس گرفتن با نمایندگی یا تعمیرکار نیست.

یکی از علت های این هشدار می تواند دلیل آن ریست کردن آن باشد. زمانی که شما یخچال را ریست می کنید، دمای آن بهم می ریزد و تا وقتی که دمای یخچال به حالت نورمال برنگردد آن همچنان چشمک می زند. در نتیجه شما با تنظیم کردن دمای درجه این مشکل حل می شود.

اگر این مشکل حل نشد برای حداقل 30 دقیقه یخچال را از برق بکشید و بعد دوباره وصل کنید و در آخر اگر همچنان این مشکل ادامه داشت پس بدانید که مشکلات از قطعات داخلی یخچال است و باید با نمایندگی یخچال یا با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

پیدا کردن مشکل برفک زدن یخچال های امرسان

احتمال اینکه مشکل برفک زدن یخچال ها در انواع برند ها از قطعات داخلی باشد بسیار بالا است ولی در غیر این صورت باید ابتدا در جایی که برفک زده است را مورد بررسی قرار داد.

اگر برفک ها در کناره های درب یخچال مشاهده می شود بدانید که مشکل از بسته نشدن درب یا وجود مشکلاتی مانند واشر است.

همچنین اگر برفک در تمامی جای یخچال مشاهده می شد بدانید که مشکل از گرم بودن محیط یخچال است. در نهایت احتمالا شما نیازمند یک تعمیرکار برای رفع این مشکل داشته باشید.

پیدا کردن مشکل برفک زدن یخچال های امرسان

پیدا کردن مشکل برفک زدن یخچال ها

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم تمامی مشکلات رایج یخچال های برند امرسان را برای شما بازگو کنیم و امیدوارم هستیم که از این مقاله استفاده کاربردی داشته باشید. اگر نیازمند تعمیرات لوازمات خانگی خودتان هستید، نلی هوم می تواند در سریعترین زمان ممکن، لوازمات خانگی شما را تعمیر کنند.

سوالات متداول مشکلات رایج یخچال های برند امرسان

 1. چگونه از خرابی های یخچال پیشگیری کنیم؟
  طرز صحیح نصب کردن یخچال ها، باعث می شود از برخی از مشکلات پیش رو پیشگیری کند.
 2. علت سر و صدای یخچال برند امرسان چه چیزی است؟
  اگر یخچال صدای زیادی از خودش بیرون می دهد، ممکن است ایراد از قطعه اواپراتور باشد.
 3. برای تعمیرات لوازم های خانگی باید به کجا مراجعه کرد؟
  اگر نیازمند تعمیرات لوازمات خانگی خودتان هستید، نلی هوم می تواند در سریعترین زمان ممکن، لوازمات خانگی شما را تعمیر کنند.