میزان مصرف انرژی ماشین‌های لباسشویی یک گزینه مهم در زمان انتخاب و تهیه ماشین لباسشویی می باشد. و میزان مصرفی از منابع آب و برق برای تولیدکنندگان نیز اهمیت ویژه دارد. در ادامه به مقایسه اینکه میزان مصرف ماشین لباسشویی ال جی بیشتر است یا سامسونگ می پردازیم.

ماشین های لباسشویی ال‌ جی دارای سیستم steam direct drive می باشند که این قابلیت موجب می شود که تا 21 درصد، در میزان مصرف منابع آب و برق صرفه جویی گردد.

ماشین های لباسشویی سامسونگ به هنگام شستشوی لباس ها در هر چرخه تقریبا حدود    50 لیتر آب احتیاج دارند. اما در هر صورت هر دو مارک ماشین لباسشویی سامسونگ و ال‌ جی از فناوری صرفه جویی در انرژی نیز بهره گرفته اند.

سامسونگ و الجی دو مارک پرطرفدار و کاربردی در بازار لوازم الکترونیکی است. اگر قصد خرید لوازم الکترونیکی با کیفیت بالا را دارید حتما برندهای ال جی و سامسونگ جزو پیشنهادات انتخابی شما خواهند بود. به همین منظور در این مطلب به شرح ماشین های لباسشویی ال جی و سامسونگ نیز خواهیم پرداخت.

میزان مصرف ماشین لباسشویی ال جی بیشتر است یا سامسونگ ؟

طی سالیان گذشته میزان مصرف آب و برق در ماشین لباسشویی ها اهمیت خاصی نداشت. اما در زمان حال یکی از مهم ترین گزینه های تهیه لوازم خانگی برچسب انرژی می باشد و استفاده کمتر از منابع انرژی یکی از الویت‌هاست.

در نتیجه تولیدکنندگان ماشین لباسشویی با توجه به ویژگی بهینه بودن دستگاه در میزان مصرف آب و برق، لباسشویی‌هایی ساخته اند که با پر کردن آب به نحو اتوماتیک در مخزن ماشین لباسشویی از مصرف زیاد و اضافی آب جلوگیری میکند.

اگر توجه داشته باشید ماشین لباسشویی‌ های امروزی برچسب انرژی دارند و همچنین ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ هم از این ویژگی بهره مند می باشند. مورد قابل توجه ای که در بالا هم به آن اشاره کردیم این می باشد که:

بعضی از ماشین لباسشویی‌های ال جی از سیستم SenseClean بهره گرفته اند. در این حالت برای جلوگیری از اسراف و هدر رفتن آب، سطح آب را می توان تا جایی که لباس درون مخزن ماشین لباسشویی قرار گرفته است را تنظیم کرد.

ماشین لباسشویی جزو یکی لوازم خانگی هایی می باشد که از سر و صدای زیادی برخوردار است و اگر در آپارتمان و یا خانه کوچک ساکن باشید، حتما سر و صدای ناشی از ماشین لباسشویی می‌تواند موجب به وجود آمدن آلودگی صوتی و مزاحمت برای همسایه‌ها شود.

اما امروزه با پیشرفت فناوری و تکنولوژی علم، می‌توانید از مارک های ال جی و یا سامسونگ ماشین لباسشویی خود را تهیه و خرید نمایید. چرا که در این ماشین لباسشویی ها از سیستم جلوگیری از آلودگی صوتی پیشرفته نیز استفاده شده است.

نحوه عملکرد شست و شوی در ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی‌ های مارک ال جی از شش حرکت برای شستن مناسب تر لباس ها بهره می گیرد. که شامل: حرکات پله‌ای، آبکشی، پیچشی، غلتاندن، ساییدن و تاب دادن نیز می باشد.

علاوه بر مجهز بودن به فناوری شش حرکته در ماشین لباسشویی های ال جی، این ماشین ها همچنین دارای قابلیت فناوری بخار نیز می باشند. فناوری بخار در ماشین لباسشویی های ال جی شما را در مراحل شست وشوی بهتر و بهداشتی تر لباس‌ها کمک می‌کند.

ماشین لباسشویی های ال جی در حین مراحل شست وشوی به وسیله فناوری بخار به  درون و عمق تار و پودهای لباس‌ها نفوذ می کند و لکه های پر رنگ تر و سر سخت بر روی پارچه ها و لباس ها را به راحتی لکه زدایی و پاک می‌کند.

ماشین لباسشویی های ال جی برای افزایش سرعت بالا و پاکیزگی بیشتر لباس ها درحین مراحل شست وشوی، از فناوری TurboWash استفاده می کنند. این فناوری از جت‌ها برای کاهش مدت زمان شست وشوی و صرفه جویی در میزان مصرف انرژی استفاده می کند.

و مدت زمان شست وشوی را تا 30 دقیقه پایین می آورد. اضافه بر این ماشین لباسشویی های ال جی دارای برنامه های شست وشوی لباس های سفید و رنگی، شست وشوی شدید و سریع و شستشوی لباس های عادی و پشمی نیز می باشند.

عملکرد لباسشویی ال جی

راهنمای استفاده و عکلکرد ماشین لباسشویی ال جی

نحوه عملکرد شست وشوی در ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی های سامسونگ به هنگام شست وشوی از فناوری PowerFoam برای پاک کردن نفوذی و عمیق‌تر لباس ها و نفوذ در تار و پود آن ها استفاده می‌کنند. این فناوری آب و مواد شوینده را با یکدیگر حل کرده و لباس ها را تا بالاترین درجه ممکن شست وشوی می دهد.

اگرچه ماشین لباسشویی‌های ال جی برای شست وشوی سریع‌ تر لباس‌ها از فناوری TurboWash استفاده می‌کنند، اما ماشین لباسشویی سامسونگ هم نیز برای شست وشوی سریع‌تر از فناوری SuperSpeed بهره می گیرند.

فناوری SuperSpeed از جت ها برای پخش مواد شوینده و آب گرم نیز برای پاک کردن لباس‌ها استفاده می‌کند و مدت زمان شست وشوی را به مقدار قابل ملاحظه ای پایین می آورد. با فناوری SuperSpeed می توانید مدت زمان شست وشوی را به نحو دل خواه از 15 تا 60 دقیقه تنظیم کنید.

عملکرد ماشین لباسشویی سامسونگ

بررسی عملکرد ماشین لباسشویی سامسونگ

سخن پایانی

با سپاس و تشکر از همراهی شما عزیزان، ما همواره در این مقاله به بررسی مقایسه ی میزان مصرف آب و برق در ماشین لباسشویی ال جی و لباسشویی های سامسونگ پرداختیم. تا شما عزیزان با آگاهی از ویژگی های هرکدام، دست به انتخاب بهتری برای خرید لباسشویی بزنید.

سوالات متدوال مقاله میزان مصرف ماشین لباسشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ

  1. سیستم Steam Direct Drive در ماشین لباسشویی ال جی چیست؟
    ماشین های لباسشویی ال‌ جی دارای سیستم steam direct drive می باشند که این قابلیت موجب می شود که تا 21 درصد، در میزان مصرف منابع آب و برق صرفه جویی گردد.
  1. مقدار مصرف آب مورد نیاز برای شست وشوی لباسشویی سامسونگ چقدر است؟
    ماشین های لباسشویی سامسونگ به هنگام شستشوی لباس ها در هر چرخه تقریبا حدود    50 لیتر آب احتیاج دارند.
  1. کاربرد فناوری SuperSpeed در لباسشویی های سامسونگ چیست؟
    فناوری SuperSpeed از جت ها برای پخش مواد شوینده و آب گرم نیز برای پاک کردن لباس‌ها استفاده می‌کند و مدت زمان شست وشوی را به مقدار قابل ملاحظه ای پایین می آورد. با فناوری SuperSpeed می توانید مدت زمان شست وشوی را به نحو دل خواه از 15 تا 60 دقیقه تنظیم کنید.