ماشین لباسشویی جزء پر مصرف ترین وسایل برقی می باشد .و تولید کنندگان با توجه به این مصرف زیادبرای میزان مصرف آب ماشین لباسشویی دکمه های را  روی ماشین لباسشویی تعبیه کردند تا  به استانداردهای که در نظر گرفته اند برسد. ماشین لباسشویی یکی از وسایل مدرن والکتریکی که در زندگی روزمره انسانهاست و با فرایند شستشو کمک زیادی به بشریت کرده که در وقت و انرژی افراد صرفه جویی شود.کار کردن با ماشین لباسشویی به سادگی می باشد .

ابتدا لباسهای کثیف را داخل مخزن می ریزیم و مقدار مواد شوینده که در قسمت ماشین لباسشویی تعبیه شده قرار می دهیم و با زدن دکمه استارت  ماشین لباسشویی مقدار آب مورد نیاز با توجه به برنامه که ازقبل تعیین شده از منبع آب دریافت می کند و فرایند شستشو انجام میگرد.کلیدهای متفاوتی که روی ماشین لباسشویی قرار گرفته است هر کدام از انها کاربرد متفاوتی دارد از جمله شستشو ساده، شستشو لباس های کثیف و شستشو لباس های خیلی کثیف، که هر کدام با توجه به برنامه ماشین لباسشویی انجام می شود.

مقدار آبی که هر دستگاه ماشین لباسشویی استفاده می کند با توجه به ظرفیت و برند متفاوت است و به همین علت نمی توانیم  یک مقدار مشخصی برای تمام ماشین های لباسشویی تعیین کنیم . با توجه به پیشرفت تکنولوژی و مدرن شدن ماشین های لباسشویی  امروزه می توانیم بگوییم که مقدار مصرف آب ماشین  لباسشویی در مقایسه با ماشین های لباسشویی قدیمی بسیار کمتر می باشد.

با پیشرفت و تکنولوژی امروزه ماشین های لباسشویی مجهز به تشخیص میزان لباس می باشند و به گونه ای عمل می کند که دستگاه پیش از شستشو حجم لباس ها را تشخیص می دهد و بر اساس آن مقدار آب مصرف ماشین لباسشویی را تعیین می کند و با توجه به این قابلیت در ماشین های مدرن امروزی باعث می شود که مقدار مصرف آب به میزان قابل توجهی کاهش یابد.برای تعمیر ماشین لباسشویی باید از متخصصان با تجربه کمک گرفت.

روش های کاهش مقدار مصرف آب ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی  هایی که درب آنها از بالا گشوده می شود نسبت به سایر دستگاههای دیگر از آب بیشتری استفاده می کنند. طراحی این نوع مدل ماشین های لباسشویی طوری است که برای شستشو عملکرد بهتری ارائه می دهد. به خاطر همین موضوع مقدار آب بیشتری استفاده می کنند به دلیل اینکه باید تمام مخزن آن کاملا پر شود تا برنامه شستشو انجام گیرد.

در صورتی که ماشین های لباسشویی که درب آنها از جلو است آب کمتری می گیرند،چرا که مخزن این نوع ماشین لباسشویی در حال چرخش می باشد.که این باعث رفع کثیفی و کف از روی لباس می شود. لباس هایی که در ماشین لباسشویی هایی که درب آن ها ازبالا است بهتر است که خشک کردن آن در هوا آزاد باشد زیرا استفاده از خشک کن این دستگاه میزان مصرف آب ماشین لباسشویی را بالا می برد.

بیشتر بخوانید: برچسب انرژی ماشین لباسشویی 

  • پیشنهاد می شود که هنگام خرید ماشین لباسشویی از آن مدلی خریداری کنید که درب آنها از جلو می باشد زیرا در میزان مصرف آب ماشین لباسشویی کاهش  زیادی وجود دارد.
  • و قبل از شستشو برخی از لباسهای کثیف بهتر است آن مناطقی که لکه های سخت دارند را با دست شستشو داد چرا در مرحله اول این لکه ها ازبین می روند ونیاز به  شستشو مجدد نمی باشید.
  • برخی از مواد شوینده در شستشو لباس ها طوری می باشد که بعد از شستشو بروی لباس باقی می ماند و این باعث می شود که برخی از افراد هنگام تعیین برنامه شستشو یک شستشو  دیگر به ماشین لباسشویی اضافه کنند .که خود موجب میزان مصرف آب ماشین لباسشویی می باشد.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

number