مشکلات زیادی در رابطه با درب ماشین لباسشویی هر روزه گزارش می شود. در این مقاله ما سعی بر این هستیم که به شما آموزش بدهیم نحوه تعویض قفل درب لباسشویی چگونه انجام می شود و همینطور مشکلات درب ماشین لباسشویی چه چیزایی هستن.

باید توجه داشته باشید که یکی از اصلی تزین دلایل خرابی ماشین لباسشویی خراب شدن قفل درب ماشین لباسشویی است که برای حا این مشکل میتوانید به تعمیرات ماشین لباسشویی در نلی هوم بپردازید.

نحوه تعویض قفل درب لباسشویی چگونه است؟

حال به بخش تعویض قفل درب لباسشویی می رسیم، همچنین برای تعویض قفل درب لباسشویی هنوز پیشنهاد می شود که این کار را به یک تکنسین یا شخصی که در این موارد تخصص دارد بسپارید.

برای تعویض قفل درب دستگاه لباسشویی ابتدا کابل ماشین لباسشویی را از برق بکشید و بعد پنل بالا و جلوی درب لباسشویی و در آخر تسمه دور لاستیک درب را باز کنید. حالا می توان پیچ های اطراف میکروسوئیچ را مشاهده کرد و با ابزارهای مناسبی که در اختیار دارید، آنها را باز کنید و میکروسوئیچ را جدا کنید.

حال همانطور که مراحل جدا سازی قفل خراب را طی کردید، قفل جدید را در جای همان قرار دهید و به خوبی پیچ ها را سفت کنید. حال فقط کافیست درب ماشین لباسشویی را ببندید و تسمه دور لاستیک درب را در جای خودش قرار دهید، پنل بالا و جلوی درب دستگاه که در ابتدا باز کردید را دوباره نصب کنید و به برق متصل کنید. باید توجه داشته باشید در تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ خدمات نحوه تعویض قفل درب ماشین لباسشویی درب منزل صورت میگیرد.

نحوه تعویض قفل درب ماشین لباسشویی

نحوه تعویض قفل درب لباسشویی

کارکرد قفل درب لباسشویی

ماشین لباسشویی هایی که دربشان از جلو است، قفلی به نام میکروسوئیچ دارند، کار این قفل درب برای زمانی است که دستگاه لباسشویی شروع به کار می کند تا از درب برای باز شدن جلوگیری کند و با تمام شدن کار دستگاه لباسشویی، میکروسوئیچ غیرفعال می شود و شما می توانید به راحتی درب لباسشویی را باز کنید. حال اگر این میکروسوئیچ خراب شود، باز و بسته شدن درب لباسشویی با مشکل برمیخورد و باید آن را تعویض کرد.

دلایل خرابی درب لباسشویی چیست؟

همانطور که می دانید دلایل زیادی ممکن است، در باز و بسته نشدن درب لباسشویی نقش داشته باشد و ما در این بخش از مقاله دلایلی که باعث خرابی درب لباسشویی می شوند را نام می بریم.

 • خرابی میکروسوئیچ یا همان قفل درب
 • خرابی زبانه درب لباسشویی
 • ضربه خوردن درب یا خود لباسشویی به علت آسیب فیزیکی، جا به جایی و…
 • پوسیده شدن لاستیک درب لباسشویی
 • خراب شدن دکمه مربوط به باز و بسته کردن درب

ما در این مقاله فقط به نحوه تعویض قفل درب لباسشویی و همینطور به عملکرد میکروسوئیچ می پردازیم.

دلایل خرابی درب لباسشویی

دلایل خرابی درب لباسشویی

خرابی میکروسوئیچ یکی از دلایل باز نشدن درب ماشین لباسشویی

زمانی که ماشین لباسشویی شما روشن نمی شود و یا پس از اتمام شستشو، درب لباسشویی باز نمیشد، احتمالا مشکل از میکروسوئیچ یا همان قفل درب لباسشویی است. بهتر است بدانید که اگر ماشین لباسشویی دارای صفحه نمایش بود، یک کد خطا یا ارور به نمایش گذاشته می شود. بیشتر لباسشویی ها زمانی که میکروسوئیچ خراب می شود، یک اهرم دستی که در انواع برند و مدل ها جای آن تفاوت دارد، گذاشته شده است که شما با کشیدن آن اهرم یا خلاص کننده می توانید درب لباسشویی خود را باز کنید. معمولا این اهرم زیر قفل درب یا کنار فیلتر تخلیه لباسشویی قرار می گیرد.

تشخیص خرابی یا سوختگی دستگاه میکروسوئیچ

برای اینکه کاملا اطمینان حاصل کنید که میکروسوئیچ دستگاه شما خراب یا سوخته است و نیاز به تعویض دارد، باید اول ماشین لباسشویی خود را کاملا از برق خارج کنید و طی مراحلی شامل باز کردن صفحه پنل و بررسی سیم پیچی ها با مولتی متر انجام دهید ولی پیشنهاد می دهیم این کار را یک تکنسین یا متخصص در زمينه تعميرات ماشين لباسشویی انجام دهد.

تشخیص خرابی یا سوختگی دستگاه میکروسوئیچ

تشخیص خرابی یا سوختگی میکروسوئیچ

مواردی که باید قبل از تعویض قفل درب لباسشویی رعایت کنید

قبل از اینکه وارد قسمت نحوه تعویض قفل درب لباسشویی بشویم، بهتر است دو موردی که الان براتون ذکر می کنیم اطمینان حاصل کنید و بعد تعویض قفل درب را انجام دهید.

زبانه درب لباسشویی

پیشنهاد می شود اول زبانه درب لباسشویی را بررسی کنید. زبانه درب از جنس پلاستیک است برای همین ممکن است به راحتی بشکند و به همین دلیل ممکن است دیگر درب لباسشویی باز نشود. تعویض زبانه درب لباسشویی کار سختی نیست و شما خودتان به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

برای تعویض زبانه ابتدا پیچ ها و فنر های متصل به درب را باز کنید و بعد به راحتی زبانه جدیدی که خریداری کرده اید را جایگزین کنید.

لولای درب لباسشویی

اگر زبانه درب لباسشویی سالم بود، حال باید لولای درب لباسشویی را بررسی کنید. کار لولا این است که درب لباسشویی متصل نگه دارد و در بعضی از موارد جنس آن پلاستیک و بعضی مواقع جنس آن فلز است. اگر این قطعه تنظیم نشده باشد یا خراب باشه می تواند در باز نشدن درب نقش داشته باشد. اگر بنظرتان رسید که مشکل از لولای درب لباسشویی است، بهتر است پیچ های آن را سفت کنید.

همینطور اگر لولای درب لباسشویی به گونه ای بود که زبانه درب نتونه وارد سیستم قفل درب شود باید آن را دوباره تنطیم کنید. همچنین در نظر داشته باشید که اگر در این زمینه هیچ مهارتی ندارید بهتر است تکنسین یا متخصصی بیاورید که مهارتی در این باره داشته باشد.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله خواندید، بهتر است برای کارهای تخصصی و تعمیراتی به یک تکنسین مراجعه کنید و همچنین قبل از اینکه قفل درب را تعویض به زبانه و لولای درب لباسشویی توجه کنید زیرا که ممکنه شکسته یا به خوبی تنظیم نشده باشد. اگر لوازم های خانگی شما نیاز به تعمیرات دارد، نلی هوم یکی از بهترین مراکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی و برقی همچون یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی، جارو برقی و … در کمترین زمان است.

سوالات متداول نحوه تعویض قفل درب ماشین لباسشویی

 1. نحوه تعویض قفل درب لباسشویی به چه صورت است؟
  برای اینکه قفل درب لباسشویی را تعویض کنید بهتر است قبل از آن به مواردی مانند زبانه و لولای درب لباسشویی توجه کنید.
 2. از کجا باید فهمید که میکروسوئیچ دستگاه لباسشویی سوخته است؟
  برای این کار باید صفحه پنل را باز کنید و سیم پیچی ها را با مولتی متر بررسی کنید. پیشنهاد می شود این کار توسط یک متخصص انجام شود.
 3. برای تعمیر لوازم خانگی باید به کجا مراجعه کرد؟
  اگر لوازم های خانگی شما نیاز به تعمیرات دارد، نلی هوم یکی از بهترین مراکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی و برقی همچون یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی، جارو برقی و … در کمترین زمان است.