همانطور که می دانید یکی از مهمترین اجزای دستگاه ماشین لباسشویی، جاپودری آن می باشد و اگر این بخش از دستگاه با مشکل رو به رو شود، تمامی فرایند شستشو با مشکل مواجه می شود، بنابراین باید نکات مهم درباره جاپودری ماشین لباسشویی بدانید تا به خوبی بتوانید از آن مراقبت کنید. ما در این مقاله به این نکات پرداخته ایم و امیدوار هستیم که برای شما مفید واقع شود. چنانچه به تعمیرات ماشین لباسشویی احتیاج دارید، بر روی لینک کلیک کنید و با ما ارتباط بگیرید.

انواع بخش های جاپودری ماشین لباسشویی

همانطور که در مطلب بالا گفته شد، قطعات مهمی در ماشین لباسشویی به کار رفته شده است که یکی از آنها جاپودری است که از بخش های مختلفی ساخته شده است. همچنین اگر هنگام استفاده از جاپودری نکاتی را رعایت نکنیم، ممکن است کل فرایند شستشو با مشکل رو به رو شود. حال ما به بخش های مختلف جاپودری می پردازیم تا با آنها آشنا شوید. بخش اول جاپودری برای شستشوی مقدماتیه و بخش دوم برای شستشوی اصلی است. قسمت های سوم و چهارم معمولا برای مواد نرم کننده است و همچنین بهتر است بدانید که بخش چهارم در تمامی لباسشویی ها دیده نمی شود.

حال ممکن است برایتان سوال پیش آمده باشد که در کجا باید پودر لباسشویی را بریزید و همانطور که گفته شد محفظه جاپودری ماشین لباسشویی دارای 3 بخش مختلف است که سمت چپ مخصوص پودر می باشد و همچنین دقت بفرمایید که بیش از حد مجاز در آن پودر نریزید، زیرا ممکن است تمام کف های روی لباس ها از بین نرود یا به خوبی شسته نشود. بهتر است بدانید که در جای پودر می توانید مایع نیز بریزید تا شستشو انجام شود.

برای ماده های نرم کننده، جای آن در وسط محفظه جاپودری می باشد و مانند مایع و پودر نیز این مواد نباید بیش از حد مجاز ریخته شود. استفاده کردن از نرم کننده، باعث می شود که بافت لباس ها در حین شستشو لطیف تر شوند. اگر از نرم کننده استفاده نمی خواهید بکنید، هیچ جای نگرانی ندارد ولی بهتر است بدانید که نرم کننده در آخر فرایند شستشو ریخته می شود.

انواع بخش های جاپودری ماشین لباسشویی

انواع بخش های جاپودری لباسشویی

مشکلات رایج جای پودر ماشین لباسشویی

همانطور که می دانید، مانند دیگر قطعات ماشین لباسشویی و حتی دیگر دستگاه ها، ممکن است مشکلاتی برای جاپودری لباسشویی پیش بیاید، ما در این بخش از مقاله به دلیل و حل این مشکلات می پردازیم و امیدوار هستیم برای شما مفید واقع شود.

اولین موردی که ممکن است برای جاپودری پیش بیاید و یکی از رایج ترین مشکلات می باشد، بوی بد آن است. علل هایی که ممکن است باعث شود که محفظه بو بگیرد، پر کردن بیش از حد قسمت نرم کننده است، که بعد از مدت ها در اطراف این بخش مواد باقی مانده سیاه می شود و بو می گیرد. برای اینکه این مشکل را بتوانید حل کنید، باید ابتدا بدانید که نباید بیش از حد مجاز محفظه جاپودری را مواد شویینده پر کنید. همچنین بعد از این که مشکل پیش آمد و می خواهید آن را خودتان بر طرف کنید، این است که ابتدا با یک دستمال نرم لک ها را پاک کنید و اگر لکه ها خیلی وقت است که مانده اند، بهتر است این کار را با یک جرمگیر مخصوص انجام دهید.

همانطور که می دانید یکی از نکات مهم درباره جاپودری ماشین لباسشویی این است که مشکلات رایج را با دلیل بدانید و برای اینکه آن مشکل پیش نیاید، راه های مناسب برای پیشگیری را انجام دهید و مورد دومی که معمولا برای جاپودری پیش میاید، باقی ماندن آب در جاپودری لباسشویی است. یکی از دلایلی که باعث می شود این اتفاق بیفتد، خرابی و مشکل در کارکرد شیر آب ورودی است و مورد دیگر تراز نبودن ماشین لباسشویی است که باعث نقص در کارکرد این دستگاه شده است.

مشکلات رایج جاپودری ماشین لباسشویی

مشکلات جاپودری لباسشویی

نحوه تمیز کردن جای پودر ماشین لباسشویی

یکی دیگر از نکات مهم درباره جاپودری ماشین لباسشویی این است که بدانید چگونه آن را تمیز نگه دارید و تمیز کنید. ما برای شما این مراحل تمیز کردن جاپودری لباسشویی را به صورت لیستی آماده کرده ایم و امیدوار هستیم این مطالب برای شما مفید باشد.

 • ابتدا ماشین لباسشویی خود را خاموش کنید و برق آن را بکشید تا در هنگام تمیز کردن دچار مشکلی نشوید.
 • محفظه جاپودری را در حد امکان به بیرون بکشید.
 • در داخل این محفظه کلیدی وجود دارد که باعث می شود که جاپودری کاملا جدا شود، آن را بزنید و قطعات محفظه را جدا کنید و سپس با آب گرم و اسفنج یا هر وسیله شستشوی دیگری تمامی کثیفی ها را از آن پاک کنید.
 • همچنین بهتر است که محفظه داخلی را که در بخش ورود و خروج کشویی قرار دارد را با یک دستمال مرطوب به خوبی تمیز کنید.
 • در آخر تمام قطعاتی که جدا کرده بودید را سر جای خود گذاشته و به کشو محفظه جاپودری هدایت کنید.
نحوه تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی

تمیز کردن جاپودری لباسشویی

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله خواندید، نکات مهم درباره جاپودری ماشین لباسشویی را برای شما ذکر کردیم و به شما مشکلات رایجی که ممکن است برای جاپودری پیش بیاید را برای شما بازگو کردیم. همچنین به شما آموزش مراحل به مراحل نحوه شستن جاپودری لباسشویی را ذکر کردیم و امیدوار هستیم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

اگر نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید، می توانید به نلی هوم مراجعه کنید. نلی هوم با داشتن بهترین متخصص ها و تعمیرکاران در سریع ترین زمان ممکن لوازم خانگی شما را تعمیر می کنند و به شما تحویل می دهند.

سوالات متداول

 1. یکی رایج ترین مشکلات جاپودری ماشین لباسشویی چیست؟
  یکی از مشکلات رایجی که معمولا برای جاپودری پیش می آید، بوی بد آن است که به خاطر پر کردن بیش از حد قسمت نرم کننده است، که بعد از مدت ها در اطراف این بخش مواد باقی مانده سیاه می شود و بو می گیرد
 2. برای شستن محفظه جاپودری باید از چه وسایلی استفاده کرد؟
  تمیز کردن محفظه جاپودری زیاد جای نگرانی ندارد و شما می توانید از وسایلی مانند مایع شوینده و اسفنج یا دستمال برای تمیز کردن آن اقدام کنید.
 3. برای تعمیر لوازم خانگی باید به کجا مراجعه کرد؟
  نلی هوم با داشتن بهترین متخصص ها و تعمیرکاران در سریع ترین زمان ممکن لوازم خانگی شما را تعمیر می کنند و به شما تحویل می دهند.