ماشین لباسشویی یکی از مهمترین وسایل مورد استفاده و پر کاربرد در خانواده ها محسوب می شود وگاهی مشکل نیم سوز شدن ماشین لباسشویی باعث بهم ریختگی افراد شده که باید علت خرابی را بررسی و برای تعمیر آن اقدام لازم را انجام دهید.در این راستا متخصصان نلی هوم قصد دارند تمامی دلایل و نشانه های نیم سوز شدن ماشین لباسشویی را برایتان شرح داده تابتوانید این مشکل را برطرف کنید.

هنگام کار با ماشین لباسشویی اگر با این موارد مواجه شدید دلایلی هستند که باعث نیم سوز شدن موتور و یا خراب بودن موتور ماشین لباسشویی می باشد.

این مشکلات شامل موارد زیر می باشد :

  • پایین بودن مقاومت سیم پیچ ای ماشین لباسشویی
  • بیش از حد گرم کردن ماشین لباسشویی
  • بالا رفتن بیش از اندازه دمای ماشین لباسشویی
  • حجم متناسب لباس ها با ظرفیت ماشین لباسشویی
  • خراب شدن تسمه و تنظیم نبودن آن در ماشین لباسشویی
  • صدایی بیش از اندازه بالایی که ماشین لباسشویی در زمان انجام کار تولید می کند .
  • بالا رفتن شدت جریان الکتریکی وباعث بوجود آمدن بار الکتریکی در ماشین لباسشویی

یکی از نشانه های نیم سوز شدن ماشین لباسشویی بالا رفتن دما در دستگاه می باشد.گرم شدن بیش از حد قطعات ماشین می تواند باعث سوختن موتور شود مواردی مانند: بیش از حد کار کردن ماشین لباسشویی به مدت طولانی، مشکل در سیم پیچی موتور، طبق تجریه متخصصان و تعمیر کاران بدست آمده است به ازای هر ده درجه سانتی گراد که دمای موتور زیاد شود تا 50 درصد از عمر ماشین لباسشویی کاسته می شود.برای جلوگیری ازنیم سوز موتور باید به دمای محیط و ماشین توجه کنیم .

برای جلوگیری از نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی ،نباید به طور متوالی ماشین لباسشویی را روشن نگه دارید،برای استفاده از مدت زمان زیادتر از ماشین حتما از محافظ جریان برق استفاده کنید .

خراب بودن تسمه ماشین لباسشویی

نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی

با زیاد بودن  و کم بودن بار ماشین لباسشویی، امکان خراب شدن تسمه و بهم ریختن تنظیمات ماشین لباسشویی میشود.در هنگام طراحی هر ماشین لباسشویی، مشخصات آن ذکر شده که چه اندازه گنجایشی جهت شستشو باید صورت گیرد. نقش تسمه در ماشین لباسشویی، انتقال انرژی چرخشی می باشد. با توجه به تکنولوژی روز در برخی از ماشین لباسشویی های جدید از سیستم دایرکت درایو استفاده می کنند که در این نوع دستگاهها احتمال لرزش و خرابی بسیار کمتر از سری های قدیمی میباشد.

برای جلوگیری از این مشکل باید:در هنگام تنظیم تسمه ماشین به این نکته توجه کنیم که خیلی سفت  بسته نشود. دلیل اینکه به موتور فشار زیادی وارد می شود و باید هر چند وقت یکبار در طول سال ماشین لباسشویی را سرویس کرد .

ممکن است هنگام کار کردن ماشین لباسشویی متوجه صدا لرزش زیادی شوید که این به دلیل تراز نبودن ماشین لباسشویی می باشد و با کمی جابجایی ماشین این مشکل برظرف می گردد. گاهی نیز این لرزش به دلیل خراب بودن قطعه ای از ماشین لباسشویی می باشد به طور مثال: پوسیده بودن قطعاتی چون تسمه و تنظیم نبودن سبد لباس در هنگام چرخش .

بیشتر بخوانید: مراحل و چگونگی نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی

پایین بودن مقاومت سیم پیچ ها در ماشین لباسشویی

یکی دیگر از نشانه های نیم سوز شدن ماشین لباسشویی پایین بودن مقاومت سیم پیچی ماشین لباسشویی می باشد. که امکان دارد به دلایلی همچون آسیب فیزیکی، پوسیده بودن قطعه ای از موتور،یا گرم بودن بیش از حد موتور و محفظه ماشین اتفاق بیافتد اگر این مشکلات را برطرف نکنید به موتور آسیب جدی می رساند و باعث اتصالی و نیم سوز شدن موتور می شود.برای جلوگیری از آن باید سیم پیچی های ماشین لباسشویی بررسی کنید و عایق بودن آن ها مطمئن شوید .

شما می توانید برای دریافت اطلاعات و مشاوره رایگان در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی و انواع لوازم خانگی با کارشناسان ما در مجموعه نلی هوم تماس حاصل بفرمائید.