همانطور که می دانید یکی از مهمترین لوازم خانه، یخچال فریزر است که وظیفه آن نگهداری از مواد خوراکی می باشد. حال ممکن است که این لوازم خانگی با مشکلات مختلفی مواجه شود که شما ندانید برای تعمیر آن باید چه کاری انجام دهید، بنابراین پیشنهاد می دهیم که برای تعمیر لوازم خانگی به نلی هوم مراجعه کنید. ما در این مقاله جواب سوال اینکه چرا فریزر منجمد نمی کند، می پردازیم و امیدوار هستیم که محتوای این مقاله برای شما مفید واقع شود.

دلیل منجمد نکردن فریزر یخچال

همانطور که می دانید برندهای مختلفی از یخچال فریزرها هستند که در خانه ها مشغول به کار کردن هستند و معروف ترین برند یخچال فریزر سامسونگ یا ال جی می باشد که به خوبی به مشتریان خدمت می کنند. حال ممکن است که این برند از یخچال ها بعد از مدتی کار کردن، با مشکلاتی مانند خوب سرد نکردن داخل یخچال فریزر مواجه می شوند.

قبل از اینکه به مشکل سرد نکردن فریزر یخچال بپردازیم، بهتر است که ابتدا با نحوه کارکرد فریزر آشنا شوید. فریزرها در تمامی یخچال ها در انواع برندها و مدل مانند ساید بای ساید طرز کار مشترکی دارند و تمامی آنها از همان روش استفاده می کنند. در فریزر، تمامی گرمای مواد غذایی گرفته میشه و بعد با استفاده از لوله پشت یخچال به بیرون منتقل می شود.

حال دلیل اینکه چرا فریزر منجمد نمی کند، می تواند دلایل مختلفی داشته باشد برای مثال یکی از آن مشکلات می تواند به یخ زدگی لوله پشت یخچال برگردد که برای تعمیر آن می توانید به نلی هوم مراجعه کنید. در حالت کلی از دلایلی که باعث می شود فریزر به خوبی سرد نکند به شرح زیر می باشد:

 • خرابی ترموستات یخچال
 • مشکل لاستیک درب فریزر
 • تراز نبودن یخچال فریزر
 • خرابی سیم پیچ خازن
 • مشکلات برد کنترل دمای فریزر
 • خرابی موتور فن اواپراتور

ما در ادامه مقاله به بررسی بعضی از این مشکلات بالا می پردازیم و امیدوار هستیم که این مقاله برای شما مفید واقع شود.

چرا فریزر منجمد نمی کند؟

دلایل منجمد نشدن غذاها در یخچال

مشکل لاستیک درب فریزر

همانطور که می دانید، اگر درب یخچال به خوبی بسته نشود، باعث می شود که گرمای محیط به داخل یخچال نفوذ کند و باعث مشکلاتی مانند برفک زدن یا به خوبی سرد نکردن یخچال شود و باید بدانید که این امر برای فریزر نیست یکسان است.

اگر لاستیک درب فریزر شما سوراخ، پاره و یا حتی در آمده است باید آن را تعویض کنید. برای تعویض این مشکل می توانید به نلی هوم مراجعه کنید که در سریعترین زمان ممکن به شما خدمات می دهند.

لاستیک درب فریزر

خرابی سیم پیچ خازن

همه یخچال ها از سیستم سرما ساز استفاده می کنند تا همیشه یخچال یا فریزر سرد باشند. برای اینکه یخچال بتواند این کار را بکند به یک قطعه موتور مانند به نام کمپرسور نیاز دارد، کمپرسور وظیفه فشرده سازی گاز را دارد. یکی از دلایلی که باعث می شود این مشکل به وجود بیاید، ممکن است به مرور زمان کمی گرد و غبار بر روی سیم پیچ خازن بنشیند، بنابراین پیشنهاد می کنیم هر از چندگاهی به تمیز کردن این قطعه بپردازید.

حال به هر نحوی این قطعه از یخچال که وظیفه فشرده کردن گاز را دارد، خراب شود، با مشکلاتی مانند خوب سرد نکردن یا اصلا سرد نکردن یخچال مواجه می شوید که باید در سریعترین حالت ممکن تعمیر یا تعویض شود و برای تعویض این مشکل به شما پیشنهاد می کنیم که با بهترین تعمیرکار یخچال فریزر تماس بگیرید.

مشکلات برد کنترل دمای فریزر

برد کنترل دمای فریزر، وظیفه ارسال میزان ولتاژ لازم به کمپرسور را دارد، که معمولا در تمامی یخچال ها وجود دارد. در هر صورتی اگر این قطعه خراب یا مشکلی برایش به وجود آمده باشد، به درستی نمی تواند دمای لازم را برای فریزر تهیه کند و در نتیجه باعث سرد نکردن فریزر یخچال می شود.

توجه داشته باشید که اگر مشکل از کنترل دما باشد، تعویض یا تعمیر آن باید توسط یک فرد ماهر در این رشته انجام شود.

برد کنترل دمای فریزر

خرابی برد کنترل دمای فریزر

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله خواندید ما به جواب سوال شما یعنی چرا فریزر منجمد نمی کند، پرداختیم و امیدوار هستیم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. همچنین در این مقاله در رابطه با دلایلی که باعث می شود یخچال فریزر به خوبی سرد نکند پرداختیم و سه مورد از آنها را برای شما شرح دادیم.

برای تعمیر لوازم خانگی می توانید به نلی هوم مراجعه کنید. نلی هوم با داشتن بهترین تعمیرکاران و بهترین متخصصان در سریع ترین زمان ممکن به تعمیر لوازم خانگی شما در محل می پردازند.

سوالات متداول چرا فریزر منجمد نمی کند؟

 1. یکی از دلایلی که باعث می شود فریزر به خوبی سرد نکند چیست؟
  اگر لاستیک دور درب فریزر خراب شده باشد مانند پاره شدن، سوراخ شدن و یا حتی در آمده شده باشد، باعث می شود که گرما به داخل یخچال فریزر نفوذ کند و در نتیجه برفک و محیط داخلی فریزر گرم شود.
 2. وظیفه کنترل دمای فریزر چیست؟
  کنترل دما وظیفه دارد که دمای مورد نیاز یا ولتاژ مورد نیاز برای سرد کردن فریزر یا محیط یخچال را به موتور یخچال یعنی کمپرسور بدهد و اگر این قطعه خراب شده باشد، نمی تواند به خوبی یخچال فریزر را سرد کند.
 3. برای تعمیر لوازم خانگی باید به کجا مراجعه کرد؟
  نلی هوم با داشتن بهترین تعمیرکاران و بهترین متخصصان در سریع ترین زمان ممکن به تعمیر لوازم خانگی شما در محل می پردازند.