همانطور که می دانید دستگاه های لباسشویی یکی از واجبات خانه های هر فرد ایرانی می باشد. برند ال جی یکی از پرطرفدارترین برندهای در حال حاضر در ایران است. البته ممکن است بعضی از مواقع خرابی یا مشکلاتی برای این برند از لباسشویی پیش بیاید، برای همین ما در این مقاله به 5 مورد از مشکلات رایج ماشین لباسشویی ال جی می پردازیم.

بررسی 5 مورد از مشکلات رایج ماشین لباسشویی ال جی

همانطور که می دانید ماشین لباسشویی ها از وقتی وارد خانه ها شدند، شستن و تمیز کردن لباس ها آسان شده است. حال برای اینکه ما مجبور به تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی یا با مشکلات آن رو به رو نشویم باید چندتا نکته را رعایت کنیم تا هزینه ی اضافی برای خودمان درست نکنیم.

ما در این مقاله مشکلات رایج لباسشویی های برند ال جی را برای شما بررسی و بازگو می کنیم تا هرچه سریع تر مشکل را پیدا و حل کنید.

5 مورد از مشکلات رایج ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

5 مورد از مشکلات رایج ماشین لباسشویی ال جی

ارور و کد های خطای ماشین لباسشویی ال جی

بعضی مواقع ممکن است بر روی صفحه ی نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی با کد های انگلیسی مشاهده کنید که این حروف ها در اصل در حال نمایش ارور و خطاهای دستگاه شما را نشان می دهد. حال ما برای شما لیستی آماده کرده ایم تا متوجه ارورهای ماشین لباسشویی ال جی شوید و برای درست کردن آن اقدام کنید.

 • UE: تعادل نداشتن لباس های داخل دیگ لباسشویی
 • EI یا AE: خطای نشتی آب
 • OE: خطای تخلیه لباسشویی
 • PF: قطع ناگهانی برق
 • PE: سنسور فشار و…

الته خطاهای دیگری هم هستند که می توانند مشکل ساز باشند ولی برای دیگر خطاهای موجود به نلی هوم مراجعه کنید تا تعمیر و بررسی ماشین لباسشویی شما را مورد بررسی قرار دهند و مشکل آن را برطرف کنند.

روشن نشدن ماشین لباسشویی یکی از مشکلات رایج لباسشویی های برند ال جی

در بعضی از مواقع ممکن است ماشین لباسشویی روشن نشود و شما در این حالت دست و پای خودتان را گم کنید ولی هیچ جای نگرانی نیست. شما می توانید به مراحلی که در این مقاله ذکر شده ماشین لباسشویی خود را مورد بررسی قرار دهید و در آخر برای اینکه آیا لباسشویی شما نیاز به تعمیر دارد یا خیر تصمیم بگیرید.

اول از همه بررسی کنید که پریز برق هیچ ایراد یا مشکلی نداشته باشد. حتما پریز برق شما به صورت مستقیما وصل شده باشد. بعد از اینکه پریز برق خانه ی خود را بررسی کردید حال به مرحله دو شاخه لباسشویی می رسیم که باید حداقل شکل فیزیکی آن سالم باشد ولی اگر برعکس این قضیه بود، شما نیازمند به یک تعمیرکار ماهر برای تعمیرات ماشین لباسشویی هستید.

روشن نشدن ماشین لباسشویی یکی از مشکلات رایج لباسشویی های برند ال جی

روشن نشدن ماشین لباسشویی های برند ال جی

ماشین لباسشویی ال جی وارد برنامه نمی شود

یکی از مشکلات رایج لباسشویی های برند ال جی این است که وارد برنامه نمی شود. در همچین موقعیتی شما باید مواردی را بررسی کنید. که در ادامه این مطلب آن موارد ذکر شده است.

اولین موردی که باید چک کنید این است که آیا درب ماشین لباسشویی کاملا بسته شده است یا خیر و بعد از آن کلید استارت را بزنید. اگر بعد زدن دکمه استارت با ارور CL مواجه شدید بدانید که قفل کودک فعال است و باید آن را غیرفعال کنید.

موارد بالا اگر مشکل شما نبود، بنابراین شیر آب منزل را بررسی کنید تا قطعی نداشته باشد. اگر شما آپشن TIME DELAY را فعال کرده باشید به این معنا است که لباسشویی شما با تاخیر شروع به کار می کند. در نهایت بدانید که اگر شما بیش از حد توان لباسشویی لباس در آن بگذارید، ممکن است شروع به کار نکند.

تمیز نکردن لباس ها توسط ماشین لباسشویی LG

یکی دیگر 5 مورد از مشکلات رایج ماشین لباسشویی ال جی که ممکن است برای شما پیش بیاید، به خوبی تمیز نکردن لباس ها است که زیاد جای نگرانی ندارد و فقط چند مورد کوچک را باید بررسی کنید.

اولین موردی که باید بررسی کنید این است که بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی در آن لباس قرار نداده اید. مقدار پودر و یا شوینده ای که می خواهید استفاده کنید، اندازه ی میزان لباس ها باشد و در آخر بدانید که نوع شستشوی هر نوع لباس متفاوت است و باید آنها را رعایت کنید.

ماندن کف و شوینده بر روی لباس ها در ماشین لباسشویی ال جی

این مورد از مشکلات رایج لباسشویی های برند ال جی زیاد جای نگرانی ندارد و فقط به نکاتی که ذکر می کنیم توجه کنید و بعد آن را مورد بررسی قرار دهید.

اولین موردی که باید به آن توجه کنید این است که حتما از پودر یا شوینده مخصوص ماشین لباسشویی استفاده کنید و فقط در قسمت مناسب ماشین لباسشویی بریزید. سعی کنید به صورت افراطی بخش مخصوص پودر لباسشویی را پر نکنید و فقط نصف آن را پر کنید کافی است.

ماندن کف و شوینده بر روی لباس ها در ماشین لباسشویی ال جی

ماندن کف و شوینده بر روی لباس ها

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله خواندید، بیشتر مشکلات رایجی که ممکن است برای ماشین لباسشویی شما پیش بیاید زیاد جای نگرانی ندارد. شما خودتان می توانید به راحتی آن را مورد بررسی قرار دهید و برای تعمیر آن تصمیم گیری کنید.

همچنین اگر لوازم خانگی شما نیاز به تعمیر دارد، می توانید به نلی هوم مراجعه کنید. نلی هوم با داشتن بهترین تکنسین ها و تعمیرکاران هرچه سریع تر لوازم خانگی شما را تعمیر می کنند.

سوالات متداول مشکلات رایج ماشین لباسشویی ال جی

 1. رایج ترین مشکلی که ممکن است برای ماشین لباسشویی های ال جی پیش بیاید چیست؟
  روشن نشدن لباسشویی های ال جی معمولا یکی از شایع ترین مشکلات است.
 2. ارور CL در ماشین لباسشویی به چه معنا است؟
  اگر در صفحه نمایش ماشین لباسشویی با ارور CL یا CHILD LOCK مواجه شدید، بدانید که قفل کودک فعال است. به همین علت نمی توانید آن را روشن کنید.
 3. برای تعمیر لوازم خانگی و ماشین لباسشویی باید به کجا مراجعه کرد؟
  نلی هوم با داشتن بهترین تکنسین ها و تعمیرکاران هرچه سریع تر لوازم خانگی شما را بررسی و تعمیر می کنند.