همانطور که می دانید تلویزیون ها در این سال های اخیر در تمام خانه ها مشاهده می شوند. حال از این روند فروش های تلویزیون، تلویزیون برند ال جی بیشترین فروش را بین تلویزیون ها LED را نصیب خودش کرده است. ما در این مقاله به 7 مورد از مشکلات رایج تلویزیون های برند ال جی می پردازیم و امیدوار هستیم این محتوا برای شما مفید واقع شود و همچنین در تعمیر آن تصمیم گیری کنید.

7 مورد از مشکلات رایج تلویزیون های برند ال جی چیست؟

در بین این تولیدات انبوهی که شرکت ال جی از تلویزیون های خود داشته است، در طراحی و تولید ضعف های بسیاری دیده می شود که بیشتر آن ضعف ها در سری های LN دیده می شود، همچنین این سری یکی از پر فروش ترین سری ها نیز است. این ضعفی که شما مشاهده می کنید بیشتر از بک لایت های این تلویزیون است که به علت استفاده از ال ای دی های بی کیفیت می باشد. خرابی بک لایت های تلویزیون های ال جی یکی از رایج ترین مشکلات شناخته شده این برند می باشد. ما در ادامه مقاله به مشکلات رایج تلویزیون های ال جی می پردازیم و به شما کمک می کنیم خرابی و ایراد تلویزیون خود را بشناسید و برای تعمیر آن تصمیم بگیرید. 7 مورد از مشکلات رایج تلویزیون های برند ال جی به شرح زیر است:

 • روشن و خاموش شدن یکی از مشکلات رایج تلویزیون های ال جی
 • تصویر نداشتن در حالت HDMI در تلویزیون های LG
 • ایراد آداپتور تلویزیون های ال ای دی LG
 • دلیل پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی
 • نور کم تصویر تلویزیون ال جی
 • ریست شدن ناگهانی تلویزیون LG
 • ویروسی شدن تلویزیون های برند ال جی

در ادامه مقاله به شرح این مشکلات می پردازیم و به شما کمک می کنیم برای تعمیر تلویزیون خود تصمیم بگیرید.

مشکلات رایج تلویزیون های برند ال جی

خرابي تلوزيون از برند ال جي

روشن و خاموش شدن یکی از مشکلات رایج تلویزیون های ال جی

این مشکل روشن و خاموش شدن ناگهانی می تواند در هر برندی از تلویزیون دیده شود ولی در برند ال جی بیشتر در سری های LN دیده می شود که همانطور که در مطلب بالا گفته شد می تواند به علت ضعیف بودن بک لایت های این برند از تلویزیون باشد. حال ممکن است علل های دیگر مانند نوسانات برق یا یو سی بی آلوده به ویروس به خاموش و روشن شدن تلویزیون های ال جی مربوط باشد.

تصویر نداشتن در حالت HDMI در تلویزیون های LG

اگر شما مشکل تصویر نداشتن در حالت HDMI تلویزیون خود دارید، می تواند علت آن خراب یا تقلبی بودن کابل HDMI باشد، حال برای برطرف کردن این مشکل ابتدا دستگاه را ریست کنید و بعد از آن به خوبی از وصل بودن کابل های دستگاه اطمینان حاصل کنید. اگر این ایراد همچنان درست نشده بود، برای تعمیر آن اقدام کنید.

پیغام Not Programmed در تلویزیون ال جی

این پیام به معنی نداشتن هیچ شبکه یا کانال تلویزیونی می باشد که برای بر طرف کردن آن باید کانال یابی را به درستی انجام دهید. برای کانال یابی تلویزیون می توانید به روش دستی یا خودکار اقدام کنید. بعضی از افراد فکر می کنند با ریست کردن یا بازگرداندن آن به حالت کارخانه مشکل بر طرف می شود ولی این گونه نیست.

دلیل پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی

یکی از 7 مورد از مشکلات رایج تلویزیون های برند ال جی ، پاک شدن ناگهانی کانال های تلویزیونی است. دلیل اینکه کانال های تلویزیون پاک شده است، آی سی مین برد تلویزیون یا همان حافظه آن است که باید تعویض شود و بهتر است آن را سریع تعویض یا تعمیر کنید زیرا ممکن است اتفاقات بیشتری برای تلویزیون بیفتد.

پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی

دلايل پاک شدن کانال های تلویزیون LG

نور کم تصویر تلویزیون ال جی

ممکن است شما هنگام تماشا کردن برنامه مورد علاقه در تلویزیون شاهد کم شدن نور آن شوید، برای حل این مشکل ابتدا بررسی کنید که تنظیمات تلویزیون مشکلی نداشته باشد و اگر مشکلی در تنظیمات تلویزیون مشاهده نکردید آن را هرچه سریعتر به یک تعمیرکار نشان دهید زیرا ممکن است فسفرهای دچار مشکل شده باشد.

ریست شدن ناگهانی تلویزیون LG

اگر تلویزیون شما مشکل ریست شدن دارد، ممکن است علت آن خرابی منبع تغذیه یا برد پاور باشد. برد پاور، ولتاژهای AC را به DC تبدیل می کند که برای کار کردن قطعات دستگاه تلویزیون نیاز است. برای حل این مشکل پیشنهاد می شود که به یک تکنسین یا تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید تا برد پاور را تعمیر کند.

ویروسی شدن تلویزیون های برند ال جی

یکی از مشکلات رایج تلویزیون های ال جی می تواند ویروزسی شدن آن باشد. اگر شما تلویزیون های هوشمند ال جی استفاده می کنید، ممکن است مانند دیگر وسایل هوشمند دیگر مانند کامپیوتر ویروسی شوند. برای اینکه این مشکل را حل کنید باید ابتدا تلویزیون خود را کاملا ریست یا به حالت کارخانه برگردانید تا ویروس پاک شود و کارکرد تلویزیون شما به حالت قبل برگردد.

ويروسي شدن تلوزيون ال جي

ويروسي شدن تلوزيون از برند ال جي

سخن پایانی

همانطور در این مقاله گفته شد، تلویزیون های LG می توانند مشکلات رایج زیادی داشته باشند، بعضی از آنها ممکن است نگران کننده باشد و بعضی از آنها مشکل زیاد سختی نمی باشد و شما می توانید آن مشکل را به راحتی بر طرف کنید. حال اگر شما نیازمند یک تکنسین یا تعمیرکار در لوازم های خانگی خود هستید، می توانید با نلی هوم تماس بگیرید. نلی هوم، لوازم خانگی شما را در سریع ترین زمان ممکن تعمیر می کند.

سوالات متداول

 1. رایج ترین مشکل تلویزیون های ال جی چیست؟
  خاموش و روشن شدن در انواع برندهای تلویزیون ها رایج است و بهتر است در سریع ترین حالت ممکن آن را تعمیر کرد.
 2. علت پاک شدن کانال و شبکه تلویزیون های ال جی چیست؟
  یکی از مشکلاتی که ممکن است برای تلویزیون های ال جی پیش بیاید خراب شدن آی سی مین برد تلویزیون یا همان حافظه آن است.
 3. برای تعمیر لوازمات خانگی باید به کجا مراجعه کرد؟
  نلی هوم، لوازم خانگی شما را در سریع ترین زمان ممکن تعمیر می کند.