امروزه یکی از پرکاربردترین لوازم در آشپزخانه ها مایکروفر می باشد. کارنکردن دکمه های مایکروفر یکی از مشکلاتی است که به مرور زمان و با استفاده نادرست دستگاه مایکروفر بوجود می آید. و همچنین عوامل دیگری هم وجود دارد که باعث کار نکردن دکمه های مایکروفر شما باشد ما در این مقاله قصد داریم نکاتی مهمی را بررسی کنیم.کار نکردن دکمه های مایکروفر یکی از مشکلات رایج است که در مایکروفر های دستی و لمسی به دفعات مکرر دیده می شود از علت های اصلی که باعث می شود دکمه های ماکروفر کار نکندبه شرح ذیل می باشد:

  • مشکلات منبع تغذیه
  • خرابی یا سوختگی فیوز
  • خرابی صفحه کنترل
  • قطع شدن مدار

این دستگاه وسیله بسیار حساسی می باشد که برای گرم کردن به ولتاژ وانرژی خاصی نیاز دارد. و درصورتی که نکاتی ایمنی را رعایت نکنید باعث خرابی دکمه های ماکروفر می شود.

دلیل کار نکردن دکمه های مایکروفر

دلیل کارنکردن دکمه های مایکروفر

یکی ازقطعات مهم در در دستگاه مایکروفر برد این دستگاه می باشد. و از آنجا که وظایف مهمی را در دستگاه دارد با آسیب دیدن در یکی از مدارها باعث می شود که در تمام قطعات دستگاه اختلال بوجود آید و یکی از مشکلات دلیل کارنکردن دکمه های مایکروفر می باشد.

و برخی ازمشکلاتی که دربرد بوجود می آید به شرح ذیل می باشد :

  • بوجود آمدن یک ایراد بسیار کوچک در برد باعث می شود که صفحه نمایش و دکمه های مایکروفر دچار مشکل شده و از کار بیافتد.سوختگی خازن و یا جای لحیم از بین برود که این خود باعث ایجاد مشکل در برد اصلی مایکروفر می شود. هنگامی که دکمه های مایکروفر کار نمی کند ابتدا به سراغ برد آن بروید و آن را مورد بررسی قرار دهید. حال برای برطرف کردن عیب آن در صورتی که متوجه خرابی یکی از قطعات شدید اولین قدم این است که آن را تعمیر کنید و اگر همچنان مشکل برطرف نشد قطعه را تعویض نمائید. احتمال دارد برد دچار شکستکی شده باشد که در این صورت شکستگی را باید تعمیر کنید .
  • یکی دیگر از مشکلات کار نکردن دکمه دستگاه قطع شدن مدار اصلی می باشد مدار اصلی متصل به صفحه کلید مایکروفر می باشد. اگر دچار خرابی شود دکمه ها آسیب می بینند و برای رفع خرابی آن باید مدار ها را به طور دقیق تست و علت بوجود آمدن مشکل را بررسی کنید.

 کار کردن با مدارهای اصلی نیاز به تخصص دارد که متخصصان  ما در شرکت نلی هوم شما را در این امر راهنمایی کرده و در اسرع وقت نیاز شما عزیزان را در جهت تعمیر مایکروفر و لوازم خانگی برطرف میکنند.

  • فیوز ها علاوه بر مدارها نقش مهمی در دستگاه مایکروفر دارند در صورتی که دستگاه نمایش مایکروفر روشن نشود باید مدار  دستگاه را چک کنیم که هیچ کدام داغ نشده باشند. و نحوه رفع آن به اینگونه می باشد که : ابتدا فیوز متصل به صفحه کلید را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که سالم آسیب ندیده است و در صورت خراب بودن فیوز را بیرون آورده و سیم نازکی که درون آن قرار دارد را چک کنید و اگر رنگ آن تغییر کرده بود فیوز دچار سوختگی شده است و باید آن را تعویض کنید.

خراب بودن پنل کنترل بکی دیگر از علت های کار نکردن دکمه مایکروفر

یکی دیگر از دلیل کار نکردن دکمه مایکروفر پنل کنترل دستگاه است .زمانی متوجه این مشکل می شوید که دکمه ها را لمس می کنید ولی آنها کار نمی کنند و پشت پنل کنترل یک صفحه لمسی وجود دارد که خرابی آن باعث بروز این مشکل می شود. برا ی رفع آن باید تعمیرکار متخصص دستگاه  صفحه لمسی که دچار آسیب شده است را جدا کند و مورد بررسی قرار دهد .

بیشتر بخوانید : تعمیرمایکروفر ال جی

در صورت مشاهده هر گونه خرابی یا مشکل در مایکروفر خیلی زود با کارشناسان  مجموعه نلی هوم تماس بگیرید و تعمیرکاران ما در کمترین زمان در محل حاضر شده و اقدام به تعمیر مایکروفر شما می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتردرزمینه تعمیر مایکروفر  می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

number