ماشین لباسشویی جزء آن دسته از لوازمی است که در هنگام کار کردن صدای کمی از خود تولید می کند و این صدای کم طبیعی است اما گاهی اوقات ممکن است ماشین لباسشویی هنگام کار کردن صدای زیاد و غیر طبیعی تولید کند که در این صورت باید علت صدای زیاد ماشین لباسشویی را پیدا کنید. ماشین لباسشویی دارای قطعات مختلفی می باشد و خرابی برخی از این قطعات باعث می شود تا ماشین لباسشویی هنگام کار کردن صدای زیادی تولید کند و تا زمانی که برای تعمیر آن اقدام نکنید، این صدا از بین نمی رود حتی ممکن است بدتر شود.

علت صدای زیاد از ماشین لباسشویی به دلایل مختلفی بستگی دارد و تا زمانی که یک تعمیرکار متخصص آن را عیب یابی نکرده است، نمی توان برای تعمیر آن اقدام کرد. شرکت نلی هوم دارای تعمیرکاران متخصص می باشد و صفر تا صد تعمیر ماشین لباسشویی شما را با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی برای شما انجام می دهند و همچنین در صورت نیاز به قطعات جدید، بهترین و با کیفیت ترین قطعه را برای ماشین لباسشویی شما تهیه می کنند. جهت استفاده از خدمات شرکت نلی هوم می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

عیب یابی صدای زیاد ماشین لباسشویی

علت صدای زیاد ماشین لباسشویی

زمانی که ماشین لباسشویی صدای غیر طبیعی داشت، به نوع صدا دقت داشته باشید و در اکثر مواقع می توان از روی صدا، علت خرابی ماشین لباسشویی را تشخیص داد. در ادامه چندین علت صدای زیاد ماشین لباسشویی را بررسی می کنیم.

  • صدای تق تق

اگر صدایی شبیه به تق تق به گوشتان می رسد، ممکن است به دلیل وزن زیاد لباس ها داخل ماشین لباسشویی باشد و ابتدا لباس ها را کمتر کنید و بار دیگر ماشین لباسشویی را روشن کنید. اگر باز هم این صدا به گوشتان رسید، احتمالا بلبرینگ های ماشین لباسشویی معیوب شده اند و علت آن، سنگینی بیش از مقدار ماشین لباسشویی می باشد. از دیگر علت های خرابی مربوط به این صدا می توان به خرابی موتور اشاره کرد که باید توسط تعمیرکار عیب یابی شود.

  • صدای خِر خِر

اگر لوله ی تخلیه مسدود شده باشد، صدایی شبیه به صدای خِر خِر به گوش می رسد و اگر چنین صدایی به گوشتان رسید، سریعا لوله تخلیه را بررسی کنید و ممکن است یک شیء کوچک مسیر تخلیه را مسدود کرده باشد.

  • صدای وِز وِز

وجود یک جسم خارجی در پمپ ماشین لباسشویی باعث به وجود آمدن صدایی مانند وِز وِز می شود و اگر جسم خارجی به پمپ ماشین لباسشویی وارد شود، احتمال آسیب رسیدن به آن وجود دارد. جسم های کوچک حتی اندازه یک دکمه لباس می تواند به پمپ ماشین لباسشویی آسیب برساند.

  • صدای کلیک

اگر صدای کلیک از داخل مخزن ماشین لباسشویی می شنوید، ممکن است یک شیء فلزی مانند سکه یا یک جسم سخت لا به لای لباس ها داخل ماشین لباسشویی باشد و هنگام کار کردن به شیشه درب ماشین لباسشویی ضربه می خورد. همچنین احتمال دارد این شیء ها هنگام تخلیه در شلنگ تخلیه و واشر درب ماشین لباسشویی گیر کرده باشد و حتما پس از پایان شستشو این مورد را بررسی کنید.

  • صدای جیر جیر

معمولا بیشترین صدا مربوط به صدای جیر جیر می باشد که به منظور وجود یک مشکل جدی در ماشین لباسشویی می باشد. خرابی تسمه، کمک فنرها، موتور، پمپ تخلیه، بلبرینگ، شیر ورودی آب و لاستیک درب ماشین لباسشویی می تواند صدایی شبیه به جیر جیر داشته باشد که برای پیدا کردن علت صدای زیاد ماشین لباسشویی، باید یک تعمیرکار متخصص ماشین لباسشویی را عیب یابی کند.

بیشتر بخوانید: علت نشت آب از ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی با نلی هوم

خرابی لوازم منزل همیشه یکی از مشکلاتی است که ناراحت کننده می باشد و دردسرهای تعمیرات و هزینه های آن، دغدغه بسیاری از مردم می باشد. با استفاده از خدمات شرکت نلی هوم دیگر لازم نیست نگران تعمیرات لوازم منزل خود باشید و خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در منزل توسط بهترین تعمیرکاران این مجموعه انجام می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.