علت خرابی مایکروفر به موارد مختلفی بستگی دارد و زمانی که مایکروفر به درستی کار نمی کند و یا اصلا روشن نمی شود، به منظور خرابی این دستگاه می باشد که برای تعمیر مایکروفر باید از یک متخصص کمک بگیرید. این روزها در اکثر خانه ها مایکروفر در مدل های مختلف دیده می شود که بسته به نیازمان از آن استفاده می کنیم. در آشپزخانه های مدرن و پیشرفته، مایکروفر به صورت توکار می باشد که فضای آشپزخانه را اِشغال نمی کند اما مایکروفرهای رومیزی در اکثر خانه ها دیده می شود و این روزها یکی از وسیله های مهم آشپزخانه به شمار می رود.

علت خرابی مایکروفر ممکن است برای شما موضوع نگران کننده ای باشد اما باید بدانید که هر وسیله ای ممکن است روزی خراب شود و اکثر آن ها قابل تعمیر می باشند. زمانی که یک وسیله مانند مایکروفر دچار خرابی می شود، باید از یک متخصص برای تعمیر آن کمک بگیرد و فرد تعمیرکار با بررسی خرابی مایکروفر، اقدام به تعمیر آن می کند. مایکروفر دارای قطعات مختلفی می باشد که اکثر آن ها قابل تعمیر می باشند و برخی دیگر زمانی که خراب می شوند، نیاز به تعویض دارند.

بهترین مایکروفرهای موجود در بازار، برندهای سامسونگ، ال جی، بوش، اسنوا و … می باشد و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار می باشند و نمایندگی های بسیاری هم در ایران دارند. برای تعمیر مایکروفر خود می توانید با شرکت نیلی هوم تماس بگیرید و کارشناسان ما پس از بررسی علت خرابی مایکروفر به سرعت برای تعمیر آن اقدام می کنند و این کار را با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی برای شما انجام خواهند داد.

دلایل خرابی مایکروفر

علت خرابی مایکروفر

گرم نکردن غذا: گرم نکردن غذا یکی از دلایل خرابی مایکروفر می باشد که این موضوع به موارد مختلفی بستگی دارد که باید توسط یک متخصص مورد بررسی قرار گیرد. گرم نکردن غذا در مایکروفر می تواند به دلایل خرابی دیود، خازن، ترانس های ولتاژ، برد الکترونیکی و مگنترون باشد.

روشن نشدن مایکروفر: اگر مایکروفر به طور کامل روشن نمی شود، ممکن خرابی از قسمت های فیوز، میکروسوییچ و کنترل پنل باشد و حتی ممکن است مشکل از خود مایکروفر نباشد و گاهی اوقات به مشکل مربوط به پریز برق و دو شاخه می باشد.

صدای زیاد: مایکروفر از آن دسته دستگاه هایی است که در هنگام کار کردن صدای بسیار کمی دارد و اگر صدای غیر طبیعی از آن شنیده شود، ممکن است قطعه ای دچار خرابی شده باشد و معمولا در صورت وجود صدای غیر طبیعی، تعمیرکار مایکروفر قطعه هایی مانند دیود، فن، مگنترون و ترانس را مورد بررسی قرار می دهد.

کار نکردن مایکروفر: گاهی اوقات مایکروفر روشن می شود اما کار نمی کند که علت خرابی آن مربوط به خرابی قفل درب، بر مایکروفر، مگنترون و دیود می باشد. پیدا کردن علت خرابی مایکروفر بر عهده ی تعمیرکار متخصص می باشد و اگر در این زمینه اطلاعاتی ندارید، هیچ اقدامی انجام ندهد و ممکن است باعث خرابی بیشتر دستگاه شود.

جرقه زدن: برخی از موارد، هنگام کار کردن مایکروفر، داخل دستگاه جرقه می زند و این مورد ممکن است به دلیل خرابی مگنترون باشد. البته توجه داشته باشید که قرار دادن ظروف فلزی داخل دستگاه مایکروفر باعث جرقه زدن می شود و از قرار دادن ظروف فلزی داخل دستگاه باید جلوگیری کرد.

نکات مهم در نگهداری مایکروفر

علت خرابی مایکروفر

مایکروفر یک دستگاه پیشرفته می باشد که معمولا برای درست کردن غذا، گرم کردن غذا، پخت کیک و … مورد استفاده قرار می گیرد و ممکن است در طول روز خیلی کم از آن استفاده شود ولی عمر مفید بالایی دارد. استفاده صحیح از مایکروفر باعث می شود تا این دستگاه تا زمان زیادی به تعمیرات نیاز نداشته باشد و تا سال های زیادی بدون کوچکترین مشکل بتوان از آن استفاده کرد.

مایکروفرهای پیشرفته دارای چندین نوع برنامه می باشد که هر کدام از آن ها برای یک نوع غذا می باشد که برای استفاده باید از بهترین گزینه استفاده کرد. تمامی مایکروفرها دارای دفترچه راهنما می باشند و میزان درجه حرارت و زمان برای هر نوع مواد غذایی را مشخص کرده است که برای استفاده از آن باید به این نکات توجه کرد. تیم تخصصی نیلی هوم با داشتن کادری باتجربه در زمینه تعمیر مایکروفر، آماده ارائه خدمات تعمیر به شما عزیزان می باشد و می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.