شاید برای شما هم پیش آمده باشد که یخچال دچار خرابی شده باشد ولی علت خرابی یخچال برای شما مشخص نیست و برای همین برای تعمیر یخچال باید با شرکت های متخصص در این زمینه تماس بگیرید. یخچال و فریزر یک وسیله ی بسیار مهم در آشپزخانه محسوب می شود و مواد غذایی برای خراب نشدن به دمای خنک نیاز دارند و اگر یخچال دچار خرابی شوند، باید فورا برای تعمیر آن اقدام نمایید.

برای بررسی علت خرابی یخچال باید موضوع را با متخصصان در این زمینه در میان بگذارید تا بتوانند این مشکل را برطرف کنند. یخچال هم مانند هر وسیله ی دیگری ممکن است یک روزی دچار خرابی شود و این خرابی ممکن است به دلیل فرسودگی قطعات یا اشتباهات سهوی ما باشد. روش صحیح استفاده از لوازم توسط ما نقش مهمی در سلامت آن ها دارد و با استفاده درست و بهینه از وسایل می توانید تا سال های زیادی بدون مشکل از آن ها استفاده کنیم.

یخچال های امروزی دارای سیستم های پیشرفته و قطعات بروز می باشند و همچنین از استقامت بالایی هم برخوردار هستند و به راحتی دچار خرابی نمی شوند. برخی از یخچال ها پس از چند سال کار کردن ممکن است دچار مشکلاتی شوند که اکثر آن ها مشکلات کوچکی است و با هزینه های کم می توان آن ها را درست کرد اما گاهی اوقات خرابی یخچال به گونه ای است که باید برخی قطعات را تعویض کنید که هزینه های بیشتری برای شما دارد. در ادامه دلایل خرابی یخچال را برای شما شرح می دهیم.

بررسی علت خرابی یخچال

علت خرابی یخچال

 

برفک یخچال: یکی از مشکلاتی که در برخی از یخچال ها به خصوص یخچال های قدیمی تر وجود دارد، برفک یخچال می باشد و این برفک در یخچال های دیفراست طبیعی است اما در یخچال های فریزرهای نوفراست مشکل از المنت می باشد که معمولا نیاز به تعویض دارند.

عدم خنک سازی: گاهی پیش آمده است که یخچال به خوبی خنک نمی کند و دمای داخل یخچال پایین تر از حد استاندارد می باشد و این مشکل می تواند به دلایل خرابی ترموستات، کم شدن شارژ گاز یخچال، کمپرسور، خرابی فن و خرابی لاستیک درب یخچال باشد که در صورت نیاز تعمیر می شوند، در غیر این صورت نیاز به تعویض دارند.

صدای زیاد: یخچال های پیشرفته بسیار کم صدا می باشد و در طول شبانه روز هیچ صدایی از آن به گوش ما نمی رسد و در صورتی که یخچال صدا می دهد، احتمال خرابی فن و پایه های موتور می باشد که نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

عدم روشن شدن: روشن نشدن یخچال به دو دسته تقسیم می شود و در مرحله اول باید پریز برق و دوشاخه را مورد بررسی قرار داد و اگر مشکل از آن جا نبود، احتمال خرابی ترموستات و موتور یخچال وجود دارد. همچنین خرابی برد الکترونیکی یخچال می تواند باعث عدم روشن شدن آن شود که برای بررسی علت خرابی یخچال یک کارشناس باید آن را بازبینی کند.

سرمای بیش از حد داخل یخچال: دمای یخچال را می توان به صورت دستی تنظیم کرد اما گاهی اوقات خرابی در برخی از قسمت های یخچال باعث درست عمل نکردن درجه ی یخچال می شود. خرابی ترموستات ، خرابی سنسور، جا به جایی سیم های ترموستات و جدا شدن لوله بالب در اواپراتور از جمله مواردی است که باعث یخ زدگی داخل یخچال می شود.

تعمیر یخچال با نیلی هوم

موارد فوق از شایع ترین دلایل خرابی یخچال می باشد و اگر مواردی دیگری باعث خرابی یخچال شده باشد، باید با کارشناسان متخصص در این زمینه در میان بگذارید. شرکت نیلی هوم با داشتن کادری مجرب و متخصص در زمینه تعمیر یخچال آماده ارائه خدمات در زمینه تعمیر انواع برندهای یخچال مانند سامسونگ، اسنوا، ال جی، دوو، امرسان، پارس، الکترو استیل، آزمایش، بوش و هیمالیا می باشد. جهت تعمیر یخچال خود می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس گرفته تا در کمترین زمان در محل حضور پیدا کنند و با بهترین قطعات و بهترین هزینه یخچال شما را به طور کامل و به صورت تضمینی تعمیر خواهند کرد.