لرزش در ماشین لباسشویی یکی از مشکلاتی است که مردم با آن رو به رو می شوند و برای بررسی علت لرزش در ماشین لباسشویی باید از یک متخصص کمک گرفت. لباسشویی در زمان کار کردن صدای بسیار کمی دارد و به صورت طبیعی هیچ لرزشی ندارد و اگر لباسشویی شما در هنگام کار کردن لرزش دارد و یا به اطراف حرکت می کند، باید حتما برای تعمیر ماشین لباسشویی اقدام نمایید.

علت لرزش در ماشین لباسشویی به چندین مورد بستگی دارد و زمانی که یک تعمیرکار، لباسشویی شما را مورد بررسی قرار می دهد، می تواند علت خرابی را پیدا کند و آن را تعمیر کند. شرکت نیلی هوم با داشتن کادری متخصص در زمینه تعمیر لباسشویی، آماده ارائه خدمات تعمیر به شما عزیزان می باشد و در کارشناسان ما در کمترین زمان در محل حاضر شده و با بهترین کیفیت اقدام به تعمیر لباسشویی شما می کنند.

هر وسیله ای یک عمر مفید دارد و ماشین لباسشویی شما پس از چند سال ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشد. در ماشین های لباسشویی پیشرفته، علت خرابی به دلایل مختلفی بستگی دارد و گاهی اوقات این خرابی ها ممکن است به دلیل استفاده نادرست از ماشین لباسشویی پیش آمده باشد. مهمترین عامل برای این که بتوانید تا سال های زیادی بدون مشکل از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید، استفاده صحیح از آن می باشد و نکاتی را که برای استفاده صحیح از ماشین لباسشویی گفته می شود را جدی بگیرید و در ادامه بیشتر درباره این موضوع می پردازیم.

دلایل لرزش در ماشین لباسشویی

علت لرزش در ماشین لباسشویی

خرابی تسمه: در ماشین های لباسشویی قدیمی، پس از چند سال کار کردن باید تسمه ماشین لباسشویی را تعویض کرد و از نشانه های خرابی آن، لرزش در هنگام کار کردن می باشد. اما استفاده غلط از ماشین لباسشویی باعث خرابی زودرس تسمه می شود و اگر بیش از اندازه لباس داخل ماشین لباسشویی قرار دهید، به مرور زمان تسمه دچار خرابی می شود و مجبور به تعویض تسمه می باشید.

خرابی بلبرینگ ها: در لباسشویی های امروزی معمولا دیگر از تسمه استفاده نمی شود و بلبرینگ باعث چرخش ماشین لباسشویی می شود. زمانی که ماشین لباسشویی لرزش زیادی دارد، یکی از دلایل آن خرابی بلبرینگ ها می باشد که باید توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گیرد. ریختن لباس بیش از اندازه داخل ماشین لباسشویی باعث خرابی بلبرینگ های می شود و همچنین شستن پتو داخل ماشین لباسشویی باعث می شود تا دیگر قطعات ماشین لباسشویی هم آسیب ببینند.

تراز نبودن پایه های ماشین لباسشویی: ماشین لباسشویی باید در یک سطح صاف قرار گیرد و اگر هر کدام از پایه های لباسشویی تراز نباشد، در هنگام کار باعث لرزش ماشین لباسشویی می شود. همچنین شکسته شدن پایه های ماشین لباسشویی یکی از دلایل لرزش دستگاه می باشد.

خرابی محور مخزن شستشو: علت لرزش در ماشین لباسشویی می توان ا سمت محور مخزن شستشو باشد. اگر محور مخزن شستشو تاب داشته باشد، در زمان چرخش دچار لرزش می شود و اگر به مشکل برخوردید، باید آن را تعویض کنید.

وزن زیاد لباس ها: گاهی اوقات زمانی که بیش از اندازه لباس داخل ماشین لباسشویی قرار می دهید، به دلیل وزن بیشتر، ماشین لباسشویی در زمان شستشو دچار لرزش می شود و این باعث می شود تمسه و بلبرینگ ها خراب شود.

بیشتر بخوانید: علت نشتی آب در ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی

علت لرزش در ماشین لباسشویی

همان طور که گفتیم، علت لرزش در ماشین لباسشویی می تواند به دلایلی که نام بردیم مربوط باشد و تعمیر آن باید از تعمیرکاران متخصص کمک گرفت. ماشین لباسشویی دارای قطعات مختلفی می باشد که در زمان خرابی برخی قطعات، قابل تعمیر می باشند و هزینه کمتری هم دارد و اما گاهی اوقات برخی قطعات در صورت خرابی نیاز به تعویض دارند و باید هزینه بیشتری برای خرید قطعه جدید بپردازید.

تعمیر ماشین لباسشویی یک کار تخصصی می باشد و هر فردی نمی تواند این کار را انجام دهد. اگر لباسشویی شما دچار مشکل فنی شده باشد، باید یک کارشناس آن را مورد بررسی قرار دهد و پس از عیب یابی، اقدام به تعمیر آن کند. اگر قصد دارید برای تعمیر ماشین لباسشویی اقدام نمایید، می توانید این کار را به کارشناسان متخصص شرکت نیلی هوم بسپارید و ما این کار را برای شما با بهترین کیفیت و مناسب ترین انجام خواهیم داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعمیر ماشین لباسشویی می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.