علت تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی به چند مورد بستگی دارد که بعضی از آن ها ممکن است به دلیل خرابی ماشین ظرفشویی باشد که در این صورت باید برای تعمیر ماشین ظرفشویی اقدام نمایید. بسیاری از مردم علاقه ای به شستن ظرف ها با دست را ندارند و برای این کار یک ماشین ظرفشویی تهیه می کنند و به راحتی ظرف ها را داخل آن قرار داده و با انتخاب یک برنامه ی شستشو، با خیال راحت به کارهای خود می رسند و پس از پایان شستشو، ظرف ها را از داخل دستگاه خارج می کنند.

علت تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی می تواند به دلیل استفاده از مواد شوینده ی نامناسب باشد و اگر از ماده شوینده ی خوبی استفاده نمی کنید، آن را تغییر دهید. ماشین ظرفشویی دارای چندین برنامه شستشو با زمان های متفاوتی می باشد و شما باید برای شستن ظرف ها، بسته به تعداد ظرف ها و میزان کثیفی باید مناسب ترین برنامه را انتخاب کنید تا ظرف ها به طور کامل تمیز شوند. گاهی اوقات کثیفیه بیش از حد ظرف ها باعث می شود تا در پایان شستشو باز هم آثار کثیفی در ظروف دیده شود و برای این که دوباره مجبور به شستشوی ظرف ها نباشید، حتما بهترین برنامه ی شستشو را انتخاب کنید.

مشکل دیگری که وجود دارد و در اکثر موارد به آن توجه نمی شود، تعداد ظروفی است که داخل دستگاه قرار می دهید و هر ماشین ظرفشویی، یک گنجایشی دارد که اگر بیشتر از آن ظرف داخلش قرار دهید، به خوبی تمیز نمی شوند. ماشین های ظرفشویی در اندازه ی کوچک 6 تا 8 نفره، متوسط 12 نفره و بزرگ 14 نفره می باشد و در زمان خرید باید به این موضوع توجه داشته باشید. مواردی که نام بردیم با رعایت چند نکته قابل اصلاح می باشد و هیچ هزینه ای برای شما ندارد اما در ادامه علت تمیز نشدن ظرف ها به دلیل خرابی ماشین ظرفشویی را برای شما شرح می دهیم.

تمیز نشدن ظرف ها به دلیل خرابی ماشین ظرفشویی

علت تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی

  • کثیف بودن فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی

فیلتر ماشین ظرفشویی به دلیل تجمع و انباشته شدن تکه های مواد غذایی، دچار گرفتگی و انسداد می شود و این فیلترها در کف ماشین ظرفشویی قرار دارند و هر چند مدت یک بار باید آن ها را در آورده و تمیز کنید.

  • خرابی پمپ آب ماشین ظرفشویی

خرابی پمپ آب در ماشین ظرفشویی باعث می شود تا ظرف ها به خوبی شسته نشوند یکی از اصلی ترین علت تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی ، ایراد در سیستم پمپ آب می باشد. پمپ آب شامل پمپ گردش آب، پروانه، تسمه و چند قطعه دیگر می باشد که خرابی هر کدام از آن ها باعث می شود پمپ آب به درستی کار نکند.

  • خرابی بازوهای آب پاش

بازهای آب پاش وظیفه اسپری کردن آن به ظروف را دارد و اگر بازهای آب پاش دچار شکستگی شده باشند باید آن ها را تعویض کرد. گاهی اوقات به دلیل ایرادات جزئی، بازوی آب پاش به درستی کار خود را انجام نمی دهد و باید یک تعمیرکار متخصص آن را مورد بررسی قرار دهد.

  • خرابی المنت و ترموستات

گاهی اوقات ممکن است ظرف ها شسته شوند ولی لکه هایی هنوز روی ظروف باقی مانده باشد و برای شستشو نیاز به آب گرم می باشد. اگر آب به خوبی گرم نباشد، لکه های کثیفی به خوبی از روی ظروف پاک نمی شوند و عدم گرم شدن آب می تواند به دلیل خرابی ترموستات یا المنت باشد.

  • خرابی جا پودری

جا پودری در ماشین ظرفشویی دارای یک مخزن می باشد که مواد شوینده داخل آن ریخته می شود و در هنگام شستشو با آب ترکیب می شود. اگر محفظه جا پودری دچار مشکل شده باشد و یا مسیر ورود آن به داخل مخزن ماشین ظرفشویی دچار گرفتگی شده باشد، باعث می شود تا مواد شوینده به مقدار کافی استفاده نشود و ظرف ها به خوبی تمیز نمی شوند.

  • خرابی برد الکترونیکی

برد ایکترونیکی به نوعی مهمترین قطعه در ماشین ظرفشویی محسوب می شود و خرابی آن باعث می شود تا نتوان از ماشین ظرفشویی استفاده کرد. تعمیر برد الکترونیکی یک کار تخصصی می باشد و حتما از افراد متخصص برای تعمیر آن کمک بگیرید.

تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

تعمیر ماشین ظرفشویی

اگر برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود به یک تعمیرکار ماهر نیاز دارید، می توانید با شرکت نیلی هوم تماس بگیرید و کارشناسان ما در کمترین زمان در محل حضور پیدا می کنند و به صورت تضمینی ماشین ظرفشویی شما را تعمیر خواهند کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.