این روزها ماشین ظرفشویی یک وسیله کاملا کاربردی می باشد که در اکثر آشپزخانه ها مشاهده می شود اما هر وسیله ای ممکن است روزی دچار خرابی شود. ماشین ظرفشویی یک دستگاه کاملا پیشرفته می باشد و قادر است با مصرف انرژی پایین، ظرف ها را به طور کامل شستشو دهد اما گاهی اوقات خرابی ماشین ظرفشویی باعث می شود این کار به درستی انجام نشود. در این مطلب قصد داریم علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی را برای شما شرح دهیم تا در صورت بروز مشکل، آگاهی کافی در این زمینه را داشته باشید.

ماشین ظرفشویی دارای یک برد الکترونیکی می باشد که تمامی برنامه های آن در برند الکترونیکی قرار داده شده است و به کمک آن می توان برنامه های شستشو را تنظیم کرد. برای بررسی علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی باید از یک متخصص کمک بگیرید و برای این کار می توانید با کارشناسان نیلی هوم تماس بگیرید و این مجموعه ماشین ظرفشویی شما را در کمترین زمان و بهترین کیفیت تعمیر خواهد کرد.

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی به دلایل مختلفی بستگی دارد و اگر به این مشکل برخورد کردید، خودتان هیچ اقدامی نکنید و ممکن است باعث خرابی بیشتر دستگاه شود. برای این که ماشین ظرفشویی یک دستگاه کاملا پیشرفته می باشد، باید حتما از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. برای تعمیر ماشین ظرفشویی نیازی به جا به جایی آن نمی باشد و کارشناسان نیلی هوم، ماشین ظرفشویی شما را در منزل و در کمترین زمان تعمیر خواهند کرد.

دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی

خرابی دو شاخه و پریز برق: روشن نشدن ماشین ظرفشویی حتما به دلیل خرابی موتور آن نمی باشد و گاهی اوقات مشکلات ساده ای باعث روشن نشدن ماشین ظرفشویی می شود و ممکن است پریز برق دچار مشکل شده باشد و یا دو شاخه دچار قطعی شده باشد که راحتی قابل تعمیر می باشد.

خرابی قفل درب: همان طور که گفتیم ماشین ظرفشویی یک دستگاه کاملا پیشرفته می باشد و اگر درب ماشین لباسشویی به درستی قفل نشود، ماشین لباسشویی اجازه روشن شدن ندارد. برنامه نویسی ماشین لباسشویی به گونه ای است که اگر درب ماشین لباسشویی به درستی بسته نشده باشد، شروع به کار نکند و اگر چنین برنامه ریزی وجود نداشت، امکان باز ماندن درب ماشین لباسشویی و خروج آب از آن در هنگام کار کردن باعث سرریز شدن آب در آشپزخانه می شد. با بررسی قفل درب ماشین لباسشویی توسط متخصص، این مشکل به راحتی قابل حل می باشد.

خرابی سلکتور: سلکتور یک قطعه در ماشین ظرفشویی می باشد که وظیفه آن، هنگام تعیین شرایط متفات برای چرخه ای شستشو نمایان می شود و اگر این قطعه دچار مشکل شده باشد و دکمه های آن به درستی عمل نکند، باعث روشن نشدن ماشین ظرفشویی می شود.

خرابی رله: رله برای فراهم کردن جریان برق سیم پیچ استارت موتور به کار برده می شود و اگر ماشین ظرفشویی روشن نمی شود، این احتمال وجود دارد که رله دستگاه ماشین لباسشویی خراب شده باشد.

خرابی تایمر یا کنترل الکترونیکی: اکثر ماشین های ظرفشویی دارای یک تایمر می باشد و اگر هیچ کدام از دلایل فوق علت روش نشدن ماشین لباسشویی نبود، به احتمال خیلی زیاد ایراد در قسمت تایمر یا کنترل الکترونیکی می باشد.

تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

در زمان خرابی ماشین ظرفشویی چه کنیم؟

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی شما دچار خرابی شد، لازم نیست شما کار خاصی انجام دهید و در اسرع وقت با کارشناسان نیلی هوم تماس بگیرید تا در کمترین زمان در منزل شما حاضر شوند. اگر علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی را پیدا کردید می توانید برای کارشناسان ما شرح دهید و در غیر این صورت کارشناسان ما دستگاه را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهند. اگر قطعه ای نیاز به تعمیر داشته باشد کارشناسان ما آن را با بهترین کیفیت تعمیر خواند کرد و اگر قطعه ای نیاز به تعویض داشته باشد، از بهترین قطعه برای ماشین ظرفشویی شما استفاده می کنند.

خرابی ماشین ظرفشویی برای بسیاری از مردم بسیار ناراحت کننده می باشد و نگرانی هایی را برای آن ها به وجود می آورد اما شرکت نیلی هوم این اطمینان را به شما می دهد که دستگاه ماشین ظرفشویی شما را با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی تعمیر خواهند کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.