پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی یکی از قطعات مهم این دستگاه محسوب می شود و حتی تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی یک کار تخصصی می باشد که باید توسط تعمیرکاران با تجربه انجام شود. پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی جزء آن دسته از قطعاتی است که در صورت خراب شدن قابل تعمیر هستند و در صورتی که پس از چند سال عمر آن ها تمام شده باشد، باید پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی را تعویض کنید. تمامی ماشین های ظرفشویی در برندهای مختلف دارای پمپ تخلیه هستند که با خرابی این قطعه، مشکلات زیادی به وجود می آید.

زمانی که آب از طریق شیر برقی وارد دستگاه ماشین ظرفشویی می شود، این آب توسط بازوهای آبپاش به ظروف کثیف می رسد و زمانی که ظروف به طور کامل تمیز شدند، آب های کثیف از طریق پمپ تخلیه از دستگاه خارج می شوند. خرابی پمپ تخلیه باعث می شود تا این آب کثیف به طور کامل از دستگاه خارج نشود و در فرآیند شستشو باز هم این آب های کثیف به ظروف برخورد کند و باعث کثیف شدن آن ها شود. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید باید برای تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی اقدام نمایید.

از آن جایی که تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی یکی کار تخصصی می باشد، برای انجام این کار می توانید با کارشناسان مجموعه نلی هوم تماس بگیرید و این مجموعه صفر تا صد خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی را با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی به شما ارائه می دهد. تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی توسط تعمیرکاران متخصص این مجموعه انجام می شود و در صورتی که این قطعه قابل تعمیر نباشد، می توانید تهیه پمپ تخلیه جدید را به مجموعه نلی هوم بسپارید و ما قطعات خریداری شده توسط این مجموعه را به صورت تضمینی به شما ارائه می دهیم.

خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی از اجزای مختلفی تشکیل شده است و این اجزا شامل، پروانه تخلیه، کیت تخلیه مغناطیسی، دریچه تخلیه، موتور پمپ تخلیه، توپ کنترل پلاستیکی و شلنگ تخلیه می باشد و اگر پمپ تخلیه دچار خرابی شود، یکی از این اجزا دچار خرابی شده اند که با تعمیر یا تعویض آن ها می توان بار دیگر از پمپ تخلیه استفاده کرد. اگر خرابی پمپ تخلیه به قدری باشد که ارزش تعمیر کردن نداشته باشد، باید یک پمپ تخلیه نو خریداری نمایید.

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی به سادگی خراب نمی شود و چندین مورد باعث می شود تا عملکرد پمپ تخلیه دچار اختلال شود که با رفع آن ها بار دیگر ماشین ظرفشویی بدون مشکل به کار خود ادامه می دهد. یکی از مشکلاتی که می توان گفت برای هر ماشین ظرفشویی پیش می آید، گرفتگی پمپ تخلیه می باشد و این به دلیل چسبیدن پسماند غذایی به پمپ تخلیه می باشد که باعث می شود آب از دستگاه خارج نشود. برای این که دچار این مشکل نشوید بهتر است قبل از قرار دادن ظروف داخل دستگاه، پسماند غذایی آن را با یک دستمال پاک کنید تا هنگام شستشو در پمپ تخلیه گیر نکند.

از دیگر مشکلاتی که به پمپ تخلیه مربوط می شود می توان به مسدود شدن شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی اشاره کرد و اگر توسط چیزی مسدود شده باشد و یا پیچ خوردگی داشته باشد، آب از دستگاه خارج نمی شود و عملکرد پمپ تخلیه دچار اختلال می شود. خرابی موتور پمپ تخلیه، کاسه نمد، پروانه، فیلتر کف ماشین ظرفشویی و جرم گرفتگی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی از جمله مواردی است که عملکرد پمپ تخلیه را مختل می کند و برای تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی می توانید با کارشناسان نلی هوم تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

نکات مهم در مورد نگهداری از ماشین ظرفشویی و پمپ تخلیه

تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

  • حتما از یک محافظ برق برای ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید تا نوسانات برق باعق خرابی قطعات ماشین ظرفشویی نشود.
  • برای شستشوی ظروف حتما از بهترین برنامه شستشو استفاده کنید تا ظرف ها به خوبی شسته شوند.
  • زیاد از ماشین ظرفشویی استفاده نکنید و پس از هر بار استفاده اجازه دهید موتور آن خنک شود.
  • ظرف های خیلی کثیف را بهتر است ابتدا با یک دستمال کمی تمیز کنید و سپس داخل دستگاه قرار دهید تا پسماند غذا باعث گرفتگی پمپ تخلیه نشوند.
  • از مواد شوینده مناسب و با کیفیت استفاده کنید تا ظرف ها به خوبی تمیز شوند و آسیبی به دستگاه نرسد.
  • حتما به میزان استاندارد داخل دستگاه ظروف را قرار دهید تا به خوبی شسته شوند.
  • در صورت مشاهده نشتی آب فورا شستشو را متوقف کرده و دستگاه را از برق جدا کنید و موضوع را با کارشناسان نلی هوم در میان بگذارید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.