برد ماشین ظرفشویی به نوعی مغز ماشین ظرفشویی می باشد و تمامی دستوراتی که برای شستشو اعمال می شود، از طریق برد الکترونیکی پردازش می شود و سپس ماشین ظرفشویی شروع به کار می کند. برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی از اجزای مختلفی تشکیل شده است و خرابی هر قسمت از برد الکترونیکی باعث می شود تا عملکرد قسمتی از ماشین ظرفشویی دچار اختلال شود و زمانی که با این مشکل مواجه شدید، باید برای تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی اقدام نمایید.

تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی یک کار حساس و تخصصی می باشد و همچنین هر گونه نوسانانت برقی ممکن است باعث سوختگی برد الکترونیکی شود و اگر برد به طور کامل از دچار سوختگی شود، باید برای ماشین ظرفشویی خود یک برد الکترونیکی جدید تهیه کنید. برد الکترونیکی به آب حساس است و اگر خیس شود ممکن است نیم سوز شود و یا به طور کامل دیگر قابل استفاده نباشید و این ها نکاتی است که باید جدی گرفت.

تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی یکی از خدمات ویژه مجموعه نلی هوم می باشد و همچنین این مجموعه صفر تا صد خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی را با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد. برای تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی نیازی به حمل ماشین ظرفشویی نمی باشد و اگر دستگاه داخل منزل قابل تعمیر باشد تعمیرکاران نلی هوم این کار را برای شما انجام می دهند و در غیر این صورت فقط برد الکترونیکی را از دستگاه جدا کرده و برای تعمیرات به تعمیرگاه نلی هوم منتقل می کنند.

علت خرابی برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

  • همان طور که گفتیم، یکی از دلایل خرابی برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی نوسانات برق می باشد و اگر شدت آن کم باشد باعث نیم سوز شدن برد الکترونیکی می شود و برای این که به این مشکل دچار نشوید، حتما توصیه می شود که از یک محافظ برق استفاده نمایید.
  • ایراد در اتصالات ماشین ظرفشویی ممکن است باعث آسیب به برد الکترونیکی شود و در زمان راه اندازی ماشین ظرفشویی حتما از سالم بودن پریز و دو شاخه برق اطمینان حاصل نمایید و همچنین سیم ماشین ظرفشویی دچار لخت شدگی و فرسودگی نباشد.
  • رسیدن آب به برد الکترونیکی باعث سوختگی آن می شود و اگر قسمتی از ماشین ظرفشویی نشتی آب دارد، ابتدا حتما برای رفع نشتی آب توسط تعمیرکاران اقدام نمایید و سپس دوباره ماشین ظرفشویی را راه اندازی کنید.
  • گاهی اوقات برخی از قطعات برد الکترونیکی به دلیل کارایی زیاد و فرسودگی باعث سوختگی می شوند و می توان قطعات خراب آن ها را با قطعات جدید جایگزین کرد و نیازی تهیه برد جدید نمی باشد.

بیشتر بخوانید: تعمیر تخصصی ماشین ظرفشویی

علائم خرابی برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

زمانی که علائم خرابی در ماشین ظرفشویی خود دیدید عملیات شستشو را متوقف کنید و در اولین فرصت با کارشناسان نلی هوم تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند. به هیچ عنوان تا زمانی که ماشین ظرفشویی به طور کامل تعمیر نشده آن را روشن نکنید و ممکن است باعث خرابی بیشتر آن شود. به عنوان مثال اگر نشتی آب از ماشین ظرفشویی دیدید فورا عملیات شستشو را متوقف کنید و دستگاه را از برق جدا کنید و علت این کار این است که نشتی آب به دیگر قطعات ماشین ظرفشویی راه پیدا نکنید و همچنین ممکن است نشتی آب به دیگر لوازم آشپزخانه آسیب برساند. زمانی که با علائم زیر مواجه شدید، باید برای تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی اقدام نمایید و یا یک کارشناسان باید حتما برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی شما را بررسی کند تا از علت اصلی خرابی را پیدا کند.

  • بهم ریختم برنامه های شستشو و عمل نکردن آن
  • روشن نشدن ماشین ظرفشویی
  • خاموش شدن ناگهانی هنگام کار کردن
  • ارورهای روی صفحه نمایشگر
  • متوقف شدن ماشین ظرفشویی در مراحلی از شستشو

مجموعه نلی هوم خدمات تعمیر برد الکترونیکی ماشنین ظرفشویی را با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی به شما ارائه می دهد و ماشین ظرفشویی شما هر مشکلی که داشته باشد مجموعه نلی هوم در کمترین زمان آن را تعمیر می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.