ماشین ظرفشویی این روزها یکی از لوازم اصلی آشپزخانه به شمار می رود که می تواند ظرف ها را با مصرف بهینه آب به صورت کاملا مکانیزه شستشو دهد و دیگر نیازی نیست زمان زیادی را صرف شستن ظرف ها بکنید. ماشین های ظرفشویی با داشتن چندین برنامه شستشو، قادر هستند هر نوع ظروف کثیفی را به طور کامل تمیز کنند و خیالتان از این بابت راحت باشد، اما هر وسیله ای پس از مدتی کار کردن ممکن است دچار خرابی شود.

ماشین ظرفشویی از آن دسته وسیله هایی است که به راحتی دچار خرابی نمی شوند اما در صورت خرابی، باید حتما از متخصصین در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی کمک بگیرید. ماشین های ظرفشویی دارای یک سیستم پیشرفته هستند که هر کسی قادر به تعمیر آن ها نخواهد بود و فقط نمایندگی های مجاز می توانند این وسیله را تعمیر کنند. شرکت نیلی هوم با داشتن کادری متخصص در زمینه تعمیر لوازم منزل و تعمیر ماشین ظرفشویی آماده ارائه خدمات می باشد و تمامی تعمیرات این مجموعه به صورت تضمینی به مشتریان ارائه می شود.

تعمیر انواع برندهای ماشین ظرفشویی و تامین قطعات آن ها توسط کارشناسان متخصص نیلی هوم انجام می شود و جهت انجام این کار می توانید با ما تماس بگیرید. ماشین های ظرفشویی در مدل های ایستاده و رومیزی تولید می شوند که از مدل های ایستاده در آشپزخانه های بزرگ تر و از مدل رومیزی برای آشپزخانه های کوچک استفاده می شود و حتی ماشین ظرفشویی ایستاده دارای ابعاد مختلفی می باشد که نسبت به جمعیت خود می توانید آن ها را خریداری نمایید.

دلایل خرابی ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی

صدای زیاد: هر وسیله ای در زمان فعالیت ممکن است حتی به میزان کم صدا داشته باشد اما اگر این صدا غیر طبیعی باشد، قطعا از وجود یک مشکل خبر می دهد. صدای زیاد ماشین ظرفشویی ممکن است به دلیل خرابی پمپ، عدم جایگذاری صحیح ظروف، خرابی بازوهای آبپاش و اسپری کننده های داخل دستگاه باشد که باید توسط یک متخصص بررسی شود.

نشتی آب: مشکل نشتی آب ممکن است برای هر ماشین ظرفشویی رخ دهد و اگر هر چه زودتر برای تعمیر ماشین ظرفشویی اقدام نکنید، ممکن است خسارت های بیشتری به بار آورد. نشتی آب ممکن است به دلایل خرابی واشر لاستیکی و بست درب، خرابی شلنگ تخلیه آب و خرابی پمپ باشد و فورا برای تعمیر آن باید اقدام نمایید.

روشن نشدن: روشن نشدن ماشین ظرفشویی می تواند از مشکلات برقی و الکترونیکی دستگاه باشد. تمامی دستگاه های برقی دارای یک برد الکترونیکی می باشد که در صورت خرابی باعث می شود دستگاه روشن نشود و علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی می تواند از پریز برق، خرابی قفل درب، تایمر، کنترل الکترونیکی و … باشد. خرابی رله استارت، سلکتور و فیوز حرارتی از دیگر مشکلات روشن نشدن ماشین ظرفشویی می باشد.

عدم شستشوی صحیح: در برخی موارد پیش می آید که ماشین ظرفشویی به خوبی ظرف ها را نمی شوید و ممکن است مشکل از خرابی بازوی آبپاش و اسپری، مناسب نبودن ماده شوینده و یا کثیفی داخل دستگاه ماشین ظرفشویی باشد.

عدم تخلیه آب: در صورت مشاهده هر گونه مشکل در رابطه با عدم تخلیه آب و نشتی آب، باید فورا برای تعمیر ماشین ظرفشویی اقدام نمایید چرا که در صورت عدم تخلیه آب ممکن است آب داخل دستگاه داخل آشپزخانه سر ریز شود و دیگر دستگاه های برقی را دچار خرابی کند. عدم تخلیه آب در ماشین های ظرفشویی به دلیل خرابی پمپ تخلیه، گرفتگی فیلتر تخلیه و خرابی شلنگ تخلیه آب می باشد و همچنین عدم اجرای دستور تخلیه آب توسط برد الکترونیکی باعث به وجود آمدن این مشکل می شود.

نکات مهم در نگهداری ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی

  • همیشه نسبت به ابعاد ماشین ظرفشویی خود داخل آن ظروف قرار دهید و از قرار دادن ظرف های بیشتر داخل دستگاه خودداری کنید.
  • ماشین های ظرفشویی دارای برنامه های شستشوی مختلف می باشد و حتما از مناسب ترین برنامه برای شستشو ظروف استفاده نمایید.
  • یکی از دلایل عدم شستشوی صحیح ظروف به دلیل کثیفی داخل دستگاه ماشین ظرفشویی می باشد قبل از شستشوی ظروف، حتما از تمیزی داخل دستگاه اطمینان حاصل نمایید.
  • وسایل برقی مانند ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، یخچال و تلویزیون به دلیل این که به نوسانات برقی حساس می باشند، باید حتما از یک محافظ برقی استفاده نمایید و نوسانان برق دچار خرابی دستگاه نشود.

شما می توانید برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و شرکت نیلی هوم در اسرح وقت در محل حضور پیدا کرده و به صورت تضمینی اقدام به تعمیر ماشین ظرفشویی می کند.