عدم شستشوی تمیز لباس ها در ماشین لباسشویی یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای هر فردی پیش بیاید و علت آن به موارد مختلفی بستگی دارد که باید آن ها را بررسی کنیم. گاهی اوقات عدم شستشوی تمیز لباس ها در ماشین لباسشویی به دلیل عملکرد اشتباه ماشین لباسشویی می باشد که این مورد ممکن است به دلیل خرابی قطعات و یا انتخاب برنامه اشتباه برای شستشو باشد. ماشین های لباسشویی پیشرفته دارای چندین برنامه شستشو می باشند که با توجه به میزان کثیفی و حجم لباس ها می توان برنامه ی مناسب را انتخاب کرد.

اگر با انتخاب برنامه ی مناسب باز هم لباس ها به درستی تمیز نمی شوند، امکان خرابی ماشین لباسشویی وجود دارد که برای تعمیر ماشین لباسشویی باید با متخصصان در این زمینه تماس بگیرید. اکثر علت های عدم شستشوی تمیز لباس ها در ماشین لباسشویی به خرابی قطعات مربوط نمی شود و با بررسی چند مورد می تواند علت آن را پیدا کرد. یکی از علت های عدم شستشوی تمیز لباس ها در ماشین لباسشویی این است که از ماده شوینده نامرغوب استفاده می کنید و حتما از مایع های شوینده ی معتبر و استاندارد استفاده نمایید.

از دیگر مشکلات تمیز نشدن لباس ها می توان به پر شدن بیش از مخزن لباسشویی اشاره کرد و همیشه به اندازه ی استاندارد داخل ماشین لباسشویی لباس قرار دهید تا به خوبی تمیز شوند. گاهی اوقات ممکن است مخزن داخلی ماشین لباسشویی به مرور زمان کثیف شود و تمیز نشدن لباس ها هم به این موضوع مربوط می شود. مواردی که نام بردیم بدون هزینه قابل درست شدن می باشند اما در صورت خرابی قطعات ماشین لباسشویی باید با از متخصصان در این زمینه کمک گرفت.

عدم شستشوی لباس ها به دلیل خرابی قطعات

عدم شستشوی تمیز لباس ها در ماشین لباسشویی

  • خرابی المنت

در ماشین های لباسشویی پیشرفته یک المنت برای گرم شدن آب وجود دارد و لباس هایی که برای تمیزی به آب گرم نیاز دارند، توسط المنت، آب به درجه مطلوبی می رسد تا لباس ها به خوبی تمیز شوند. برای استفاده از آب گرم باید در صفحه کنترل، تنظیمات مربوط به شستشو با آب گرم را به درستی انجام دهید و اگر متوجه شدید که آب به خوبی گرم نمی شود، دلیل آن خرابی المنت می باشد.

  • عدم چرخش

لباس ها برای تمیزی نیاز دارند که به خوبی روی همدیگر سابیده شوند و نیاز به یک نیروی چرخشی دارد تا این کار به خوبی انجام شود. اگر محفظه لباسشویی به خوبی نمی چرخد، می تواند به علت خرابی بلبرینگ یا تسمه باشد و برای عیب یابی، یک متخصص باید آن را مورد بررسی قرار دهد.

  • مشکل در تخلیه آب

زمانی که مایع شوینده و آب وارد مخزن ماشین لباسشویی می شود، فرآیند شستشو آغاز می شود و پس از اتمام شستشو، آب و کفی که داخل مخزن قرار دارند تخلیه می شود و پس از آن مراحل آبکشی لباس ها شروع می شود. اگر تخلیه آب به درستی انجام نشود، ممکن است کف و ماده شوینده روی لباس ها باقی بماند و شما مجبور باشید بار دیگر لباس ها را بشویید. برای حل این مشکل باید سیستم تخلیه آب مورد بررسی قرار گیرد و توجه داشته باشید که ریختن بیش از حد استاندارد ماده شوینده داخل مخزن باعث می شود کف زیادی داخل مخزن ایجاد شود و برای آبکشی به مشکل برخورد کنید.

بیشتر بخوانید: علت لرزش در ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما به هر دلیل دچار خرابی شده باشد، می توانید با کارشناسان شرکت نیلی هوم تماس حاصل نمایید و این تعمیرکاران این مجموعه در کمترین زمان در منزل شما حاضر می شوند و به صورت تضمینی و مناسب ترین هزینه، ماشین لباسشویی شما را تعمیر خواهند کرد. اگر قطعه ای دچار خرابی شده باشد، در صورت امکان تعمیر، تعمیرکار نیلی هوم اقدام به انجام آن می کند و اگر غیر قابل تعمیر باشد، نیاز به تعویض قطعات می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.