در یخچال های ال جی پیشرفته از چندین فن در آن استفاده می شود و برای تعمیر فن یخچال ال جی ابتدا باید بدانیم که کدام یک از فن ها به مشکل خورده است. چندین قسمت یخچال ال جی دارای فن می باشند که خرابی هر کدام از آن ها باعث بروز مشکلاتی می شود و باید خیلی سریع برای تعمیر فن یخچال ال جی اقدام کرد. از وظایف اصلی فن های یخچال ال جی این است که باعث جا به جایی هوا می شود و قسمت های مختلف یخچال در دمای استاندارد باقی می ماند.

خرابی فن یخچال ال جی به دلایل مختلفی بستگی دارد و این دلیل می تواند به دلیل خرابی برد الکترونیکی و یا خرابی خود فن باشد که یک تعمیرکار متخصص ابتدا این موارد را بررسی می کند و پس از پیدا کردن مشکل، اقدام به تعمیر فن یخچال ال جی می کند. مجموعه نلی هوم یک مجموعه تخصصی در زمینه تعمیرات یخچال ال جی در تهران می باشد و این مجموعه خرابی های یخچال ال جی شما را با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی برای شما انجام می دهد و دیگر نیازی نیست نگران خرابی یخچال ال جی خود باشید.

تعمیر فن یخچال ال جی یک کار تخصصی می باشد و برای انجام آن نیاز به تعمیرکاران متخصص و ابزارهای مخصوص می باشد و مجموعه نلی هوم خدمات خود را همه روزه به شما ارائه می دهد. یخچال یکی از دستگاه های مهم در زندگی ما محسوب می شود و زمانی که با مشکل مواجه می شود، باید فورا برای تعمیر آن اقدام کرد و در غیر این صورت ممکن است مواد غذایی داخل آن فاسد شوند و یا میزان خرابی بیشتر شود و شما مجبور باشید برای تعمیر آن هزینه های اضافی بپردازید.

انواع فن های یخچال ال جی

تعمیر فن یخچال ال جی

  • فن کمپرسور

یکی از فن های اصلی یخچال ال جی فن کمپرسور می باشد و کمپرسور در پشت یخچال وجود دارد و به دلیل این که فاصله نزدیکی با دیوار دارد، حتما به یک فن نیاز دارد تا هوا در پشت یخچال جریان پیدا کند. فن کمپرسور در کنار کمپرسور قرار دارد و فن کمپرسور هوای خنک را از طریق کویل های بیرونی وارد می کند و هوا را در اطراف کویل یخچال قرار می دهد.

  • فن داخلی

در یخچال های پیشرفته ال جی یک فن داخلی در آن قرار گرفته است که باعث می شود هوای داخلی یخچال گردش پیدا کند و این باعث می شود تا هوا به صورت یکنواخت در همه جای یخچال وجود داشته باشد. فن داخلی منجر به بهبود خنک کنندگی درون یخچال می شود و فرآیند انجماد را بسیار سریع تر انجام می دهد.

  • فن اواپراتور

فن اواپراتور وظیفه جریات گردش هوا در سیم پیچ ها را بر عهده دارد و همان طور که از نامش پیداست، مربوط به قسمت اواپراتور یخچال می باشد. خرابی فن اواپراتور باعث می شود تا یچخال فریزر ال جی عملیات خنک کنندگی را به درستی انجام ندهد.

خرابی هر کدام از فن های یخچال باعث می شود تا هوا درونی و بیرونی یخچال گردش پیدا نکند و این باعث بالا رفتن حرارت و در نتیجه گرم شدن هوای داخلی یخچال فریزر ال جی می شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر لاستیک درب یخچال سامسونگ

علائم خرابی فن یخچال ال جی

تعمیر فن یخچال ال جی

از اصلی ترین و شایع ترین علائم خرابی یخچال ال جی این است که یخچال فریزر به خوبی عملیات خنک کنندگی را انجام نمی دهند و هوای داخلی یخچال به میزان لازم خنک نیست. همچنین با خرابی فن یخچال فریزر، دمای یخچال فریزر بالاتر می رود و بدنه یخچال گرم تر می شود. در صورتی که فن های یخچال ال جی دچار شکستگی شده باشد، صدای ناهنجاری تولید می کند و به وضوح قابل تشخیص می باشد. اگر تجربه ای در زمینه تعمیر فن یخچال ال جی ندارید، به هیچ عنوان برای تعمیر آن اقدام نکنید و فقط از تعمیرکاران متخصص برای انجام این کار کمک بگیرید.

کارشناسان نلی هوم به صورت همه روزه آماده پاسخ به سوالات شما در مورد خرابی یخچال ال جی می باشند و می توانید از راهنمایی های کارشناسان ما استفاده نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست برای تعمیر یخچال ال جی می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند و تعمیرکاران ما در کمترین زمان برای تعمیر یخچال شما اعزام می شوند.