شارژ گاز یخچال ال جی یکی از خدماتی است که مجموعه نلی هوم به مشتریان خود ارائه می دهد و شارژ گاز یخچال ربطی به خرابی ها و مشکلات یخچال ندارد و هر زمان که گاز یخچال کاهش پیدا کند، باید برای شارژ آن اقدام نمایید. خالی شدن یا کم شدن گاز یخچال به دلایل مختلفی بستگی دارد و مهم این است که هر زمان گاز یخچال کاهش پیدا کرد، فوری برای شارژ گاز یخچال ال جی اقدام نماییم.

برای شارژ گاز یخچال ال جی در منزل می توانید با کارشناسان مجموعه نلی هوم تماس بگیرید و ما در کمترین زمان این کار را برای شما انجام می دهیم. مجموعه نلی هوم یک مرکز تخصصی تعمیرات یخچال ال جی در تهران می باشد و همچنین برای بررسی مقدار گاز یخچال ال جی خود می توانید از کارشناسان نلی هوم کمک بگیرید. تمامی یخچال ها با یک گاز مخصوص کار می کنند و این گاز که مبرد می باشد و یک گاز فشرده شده است که فرآیند سرمایشی یخچال فریزر توسط آن انجام می شود.

معروف ترین گازها برای یخچال گاز R600 و R134 می باشد و این گازها در کسپول های خاصی نگهداری می شوند و در صورت کم بودن گاز یخچال، از آن استفاده می شود. معمولا از گاز R600 برای ساید بای ساید ال جی استفاده می شود و گاز R134 برای یخچال های معمولی ال جی استفاده می شود. به طور معمول، کم شدن گاز یخچال پس از چند سال یک امر طبیعی می باشد و با شارژ مجدد آن، یخچال ال جی بار دیگر فرآیند سرمایشی به طور صحیح انجام می دهد. دلایل و علائم کم شدن گاز یخچال به موارد مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

علائم کم شدن گاز یخچال

شارژ گاز یخچال ال جی

  • یک سره کار کردن موتور یخچال
  • گرم بودن هوای داخل یخچال
  • فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال

زمانی که یخچال ال جی دچار کمبود گاز شود، تاثیر آن بر روی کمپرسور یخچال می باشد و کمپرسور یخچال ال جی گاز را متراکم و فشرده می کند و به داخل یخچال هدایت می کند. اگر مقدار گاز یخچال ال جی کم باشد، کمپرسور به صورت دائم کار می کند تا هوای داخل یخچال را خنک کند و تا زمانی که سرمای داخل یخچال به حد استاندارد نرسد، کمپرسور به صورت دائم کار می کند و چون گاز یخچال کم شده است، عملیات خنک سازی به طور صحیح انجام نمی شود و باید برای شارژ گاز یخچال ال جی اقدام نمایید.

تعمیر یخچال

دلایل کم شدن گاز یخچال

شارژ گاز یخچال ال جی

گاز یخچال به طور معمول کم نمی شود و به خصوص یخچال هایی که به تازگی خریداری کرده اید، تا چندین سال نیازی به شارژ گاز ندارند ولی اگر در مدت زمان کوتاهی شاهد کمبود گاز یخچال شدید، حتما مشکلی برای آن پیش آمده است. یکی از علت های کم شدن گاز یخچال این است که ممکن است در یک جایی از یخچال نشتی وجود داشته باشد و کوچکترین نشتی باعث خارج شدن گاز یخچال می شود. برای بررسی نشتی گاز و تعمیر آن باید از یک تعمیرکار متخصص کمک گرفت و می توانید این کار را به کارنشاسان نلی هوم بسپارید.

اگر پشت یخچال را دیده باشید، لوله هایی وجود دارند و در این لوله ها گاز یخچال جریان دارد و اکثر نشتی گاز از همین لوله ها می باشد. البته نشتی گاز به این صورت نیست که پس از سوراخ شدن قسمتی از مسیر گاز، در عرض چند دقیقه تخلیه شود و این بستگی به میزان سوراخ ایجاد شده دارد. در برخی موارد نشت گاز ممکن است چندین ماه طول بکشد و پس از چند ماه متوجه کم شدن گاز یخچال شویم که در هر صورت باید برای شارژ گاز یخچال ال جی اقدام نمایید و مدت زمان پر شدن گاز یخچال به مقداری که کم شده است بستگی دارد ولی حدود 30 دقیقه تا یک ساعت ممکن است طول بکشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شارژ گاز یخچال ال جی و هزینه های آن می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

بیشتر بخوانید:تعمیر تخصصی یخچال سامسونگ