اگر برنامه شستشو لباسها به درستی انجام نشود و لباسها کثیف شسته شود مطمئن باشید که نیاز به تعمیر برد ماشین لباسشویی ال جی خود دارید.در ابتدا باید بدانید که وظیفه برد ماشین لباسشویی ال جی کنترل قطعات و اجرای برنامه های دستگاه است.برد یک قطعه پیشرفته الکترونیکی می باشد و به عنوان مغز دستگاه می باشد.برد از قطعات حساس و ظریفی مانند فیوز و خازن ها تشکیل شده است که در صورت بوجود آمدن مشکلات نیاز به تعمیر دارد.

از جمله عواملی که می توانند موجب خرابی برد شوند می توان ابتدا به نوسانات برق اشاره کرد.برد قطعه ای الکترونیکی بوده و به صورت مستقیم با جریان برق در ارتباط است. به همین علت هر گونه نوسانات برقی می تواند آن را از کار بیندازد و کاربر مجبور به تعمیر برد ماشین لباسشویی ال جی شود.مورد بعدی که می توان اشاره کرد نفوذ آب به این قطعه می باشد.نفوذ آب یا دیگر مایعات به درون برد عموما به دلیل صحیح کار نکردن ماشین لباسشویی رخ می دهد.و موجب اتصالی سیم پیچ های داخلی برد می شود.

آتش سوزی هم می تواند در بروزخرابی برد اشاره کرد و در این صورت نیاز به تعمیر برد ماشین لباسشویی ال جی می شود.در عمده مواردی که دستگاه جهت تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی مورد بررسی قرار می گیرد اختلال برد ناشی از خراب بودن خازن ها الکترونیک باشد.به طور کلی برد از قطعات مختلفی تشکیل شده است و هر کدام نوعی عملکرد را دارند که خرابی و ایراد در برد عملکرد انها را متوقف می سازد.

خرابی برد ماشین لباسشویی ال جی یا توقف کامل دستگاه

تعمیر-برد-ماشین-لباسشویی-ال-جی-5

برد ماشین لباسشویی ال جی قطعه ای است که قطعات الکترونیکی بسیاری را دارد.و این قطعه مغز متفکر دستگاه به شمار می آید. خرابی در آن باعث می شود که تمامی عملکرد های ماشین لباسشویی ال جی تحت تاثیر قرار گیرد و یا به طور کلی متوقف گردد. برد یک تخته حاوی قطعات ریز و درشت الکترونیکی مانند : خازن ها،مسیر ها و سیم هادی الکتریسیته و فیوز است. این قطعه بسیار حساس و آسیب پذیر است که ممکن است با ضربه مستقیم قطع و وصل برق یا نوسان برق دجار مشکل شود.

سوختن و خرابی برد ماشین لباسشویی ال جی

یکی از بدترین اتفاقاق هایی که ممکن است اتفاق بیافتد سوختن برد است. این نوع از خرابی برد ماشین لباسشویی ال جی عموما در زمان نوسان های شدید برق اتفاق می افتد.که در این زمان خازن ها و فیوز ها ممکن است با مشکل اتصالی روبه رو شود و با این اتصالی باعث سوختن برد می شود.

دلیل دیگر که برد خراب می شود نفوذ آب به درون برد می باشد. اگر به هر دلیلی آب به درون ماشین لباسشویی ال جی و فضای خارج دیگ نفوذ کند سیم پیچی داخلی برد دچار مشکل و این قطعه می سوزد. متاسفانه اگر برد ماشین لباسشویی بسوزد دیگر تعمیر نمی شود وباید یک برد جایگزین نمائید و بهتر است با نمایندگی های مجاز و معتبر ماشین لباسشویی ال جی در تماس باشید.

و دلیل بعدی می توان به بیش از حد حجم از اندازه لباس به داخل ماشین لباسشویی اشاره کرد.این مورد بیشتر برای ماشین لباسشویی های بدون تسمه اتفاق می افتد. بنابراین رعایت کردن حجم مناسب لباس برای شستشو از این اتفاق جلوگیری می کند.

علائم خرابی برد ماشین لباسشویی ال جی

در اینجا به برخی از مهمترین علائم خرابی برد ماشین لباسشویی ال جی اشارخ می کنیم:

  • سریع خاموش شدن ماشین لباسشویی
  • خرابی یا خاموش شدن پنل الکترونیکی دستگاه
  • اختلال در عملکرد یا عدم فرمان های صادره به قطعات دیگر

تعمیر لباسشویی در محل

ماشین لباسشویی جزء وسایل بزرگ و سنگین در هر خانه ای می باشد و جابجایی آن علاوه بر خراب شدن بیشتر و کار سخت و مشکلی می باشدو این مسئله باعث شده است که افراد ترجیح دهند وقتی که دستگاه از کار افتاد و دچار مشکل شد از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در محل استفاده کنند در اینجا شما می توانید از متخصصین و تکنسین های باتجربه نلی هوم که دارای تجربه و اطلاعات فنی بالا در زمینه تعمیر برد ماشین لباسشویی ال جی خود در محل استفاده نمائید.

بیشتر بخوانید: تعمیر برد ماشین لباسشویی سامسونگ

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در تهران

پروسه تعمیر ماشین لباسشویی در گذشته یک کار چند روزه بود.اما امروزه انجام تعمیرات در کمتراز یک روز و اغلب تنها در چند ساعت زمان نیاز دارد.مجموعه نلی هوم یک مرکز تخصصی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در تهران و کرج می باشد و تمامی خدمات تعمیر خود را با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی به مشتریان خود ارائه می دهد و دیگر لازم نیست نگران خرابی لوازم منزل خود باشید. تعمیر برد ماشین لباسشویی ال جی از جمله خدماتی است که این مجموعه به مشتریان خود ارائه می دهد و برای انجام این کار می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.