تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی یکی از قطعات این دستگاه می باشد که به مرور زمان نیاز به تعمیر دارد. وظیفه این قطعه کنترل میزان آب ورودی به ماشین لباسشویی در حین شستن را دارد. شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی توسط هیدروستات به کار رفته در ماشین لباسشویی که یکی دیگر از قطعات ماشین لباسشویی می باشد و عملکرد آن قطع و وصل شدن جریان الکتریکی را کنترل می کند. قطعات ماشین لباسشویی ال جی دارای قطعات زیادی می باشدکه می توان به فنر، لاستیک سر هسته، خروجی آب، هسته فلزی متحرک، لاستیک فشار، سیم پیچ مقاومت، صافی آب، اتصال ورودی و بدنه شیر برقی اشاره نمود.

دو حالت برای عملکرد شیر برقی وجود دارد.حالت اول : آب ورودی و یا آب شهری را به شیر برقی متصل می کنیم در صورتی که شیر برقی به شیر الکتریکی متصل نیست. حالت دوم : هم آب شهری و هم برق به شیر برقی یونیک قطعات ماشین لباسشویی متصل می باشد. شیر برقی در ماشین لباسشویی دو نوع می باشد آب سرد و آب گرم اما در طراحی امروزه ماشین لباسشویی ال جی یک نوع می باشد و آن هم آب سرد و آب گرم توسط هیتر تامین میشود.

ماشین لباسشویی ال جی یکی از کاربردی ترین لوازم در هر خانه ای می باشد. با پیشرفت تکنولوژی لباسشویی ها مدرن تر و آپشن های زیادی را در اختیار شما قرار داده است. هر وسیله یک سری قطعات دارد که اگر دچار مشکل شوند نیاز به تعمیر دارند و ماشین لباسشویی ال جی نیز مانند هر وسیله ای به مرور زمان دچار مشکل شده و شما برای حل این مشکل نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی ال جی خود را دارید که این مشکل را می توانید به راحتی حل کنید.

عملکرد شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی

شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی مسئولیت پر کردن آب درون ماشین لباسشویی برای شستشوی لباس ها دارد با روشن شدن ماشین لباسشویی آب به داخل دستگاه وارد می شود و بعد از آنجا به قسمت جا پودری می رود و بعد از آن به دیگ شستشو باز می گردد. بعد از آن ماشین لباسشویی به صورت خودکار شروع به وارد کردن آب به مخزن میکند و در بخش سیم پیچ شیر برقی آب وارد شده سبب پمپاژ آب به درون ماشین لباسشویی می گردد.  شیر برقی دارای انواع مختلف می باشند که در ماشین لباسشویی های جدید از شیر های تک بویین و دو بویین استفاده می شود.

اجزای شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی

  • بویین
  • مجاری وارد شدن آب
  • لاستیک دیافراگم
  • فنر
  • ترمینال
  • لاستیک آب بندی
  • محفظه فشار
  • مجرای خروجی آب سیم پیچی و …

تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی

یکی از وظایف اصلی کار کردن ماشین لباسشویی که شیر برقی به عهده می گیرد مسئولیت تنظیم کردن و کنترل آب شیر ورودی ماشین لباسشویی است که اگر در صورت بوجود آمدن عیب و مشکل این قطعه در دستگاه نیاز داریدکه برای تعمیر آن از تعمیر کار استفاده کنید در مورد رفع دستگاه خود که مجموعه نلی هوم با داشتن متخصصین باتجربه و دانش بالا در این زمینه و تخصصی ترین نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در تهران را داردو این اطمینان به شما داده می شود که در زمان کم می توانید مشکل خود را حل کنید.

دلایل خراب شدن شیر ماشین لباسشویی ال جی

یکی از دلایل مهم خراب شدن شیربرقی ماشین لباسشویی ال جی سنگ داشتن و سنگ ریزه در دون آب شهری می باشد که باعث عیب داشتن شیر برقی می شود .گاهی امکان دارد که ماشین لباسشویی روشن نباشد ولی با باز شدن شیر تغذیه آب به ماشین لباسشویی شود که این به دلیل شیر الکتریکی می باشد.و در زمستان بیشتر این قطعه دچار مشکل می شود.

بیشتر بخوانید : تعمیر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی ال جی یکی از مهمترین لوازم در خانه است .متخصصین نلی هوم با تکیه بر تکنسین های حرفه ا ی خود در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی آماده خدمات می باشد.در صورت درخواست تعمیر ماشین لباسشویی ال جبی خود می توانید با شماره های این مجموعه تماس حاصل بفرمائید.