تعمیر لاستیک درب یخچال از جمله مواردی است که هر چند سال یک بار رخ می دهد و اگر لاستیک یخچال سال پس از چند سال استفاده دچار فرسودگی شده باشد، باید آن را تعویض کنید. لاستیک درب یخچال یکی از اصلی ترین اجزای این دستگاه به شمار می رود و باعث می شود هوای داخل یخچال به بیرون نفوذ نکند و همیشه داخل یخچال خنک باشد و لاستیک درب یخچال به گونه ای طراحی شده است که هیچ هوایی از خارج به داخل یخچال و هیچ هوای سردی از داخل یخچال به بیرون نفوذ نمی کند.

خرابی لاستیک درب یخچال باعث بروز چندین مشکل می باشد و اگر لاستیک درب یخچال شما نیاز به تعویض داشته باشد، باید فورا این کار را انجام دهید. فرسودگی لاستیک درب یخچال باعث می شود تا زمانی که شما درب یخچال را می بندید، قسمتی از آن درز لاستیک به خوبی بسته نمی شود و هوای داخل یخچال از آن جا خارج می شود. خارج شدن هوای خنک داخل یخچال باعث می شود تا سرمای داخل یخچال کاهش پیدا کند و زمانی که دمای یخچال پایین تر از حد استاندارد بیاید، موتور یخچال تلاش می کند تا هوای از دست رفته را جبران کند و این باعث می شود فشار اضافی به موتور وارد شود.

موتور یخچال به صورت 24 ساعته کار نمی کند و در طول روز ممکن است بین 12 تا 16 ساعت کار کند و فشار بیش از حد به موتور یخچال باعث گرم شدن آن می شود و اگر دمای موتور بیش از حد بالا رود، باعث خرابی آن می شود. بالا رفتن دمای موتور باعث گرم شدن بدنه ی یخچال هم می شود و این گرما ممکن است در دمای داخل یخچال تاثیرگذار باشد. تمامی این مشکلات فقط به دلیل فرسودگی لاستیک درب یخچال می باشد و اگر در اولین فرصت آن را تعمیر کنید، شاهد این مشکلات نخواهید بود. جهت تعمیر لاستیک درب یخچال خود می توانید به مجموعه نیلی هوم مراجعه نمایید و کارنشاسان ما با بهترین کیفیت و مناسب تریم هزینه این کار را برای شما انجام خواهند داد.

تعمیر یخچال

انواع لاستیک درب یخچال

تعمیر لاستیک درب یخچال

برای تعمیر لاستیک درب یخچال باید ابتدا از نوع آن آگاهی داشته باشیم و لاستیک یخچال ها با توجه به مدل یخچال با یک دیگر متفاوت می باشند و در زمان خرید لاستیک باید دقت کافی را داشته باشید. انواع لاستیک یخچال به شرح زیر می باشد:

  • لاستیک پرسی

لاستیک پرسی یخچال در کارخانه توسط دستگاه های مخصوص به درب یخچال پرس شده اند و تعویض آن ها کمی مشکل می باشد و برای تعویض آن چندین ابزار لازم می باشد که تعمیرکاران یخچال این ابزار را همراه خود دارند و برای تعویض آن باید از این افراد کمک بگیرید.

  • لاستیک پیچی

تعویض لاستیک پیچی به راحتی انجام می شود با یک پیچ گوشتی می توان لاستیک کهنه را باز کرده و لاستیک نو را جایگزین کرد.

  • لاستیک فشاری

لاستیک های فشاری داخل درز درب یخچال هستند و برای تعویض آن ها باید لاستیک کهنه را از آن خارج کرد و پس از آن ابتدا لای درز را با یک دستمال تمیز کنید و سپس لاستیک جدید را جای گذاری کنید. اگر توانایی تعویض لاستیک را ندارید حتما از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید و آسیبی به یخچال وارد نشود.

تعمیر برد الکترونیکی یخچال

تست خرابی لاستیک یخچال

تعمیر لاستیک درب یخچال

گاهی اوقات پیش می آید که قسمتی از یخچال دچار خرابی شده باشد و اما اطلاعی از این موضوع نداریم برای همین چک کردن برخی از قسمت های یخچال هر چند مدت یک بار ضرری ندارد و اگر مشکلی وجود داشته باشد می توان خیلی سریع آن را برطرف کرد. برای تست لاستیک درب یخچال لازم است که ابتدا دور تا دور لاستیک را مشاهده کنید تا مطمئن شوید هیچ گونه پارگی وجود نداشته باشد. یک آهن ربا در درب یخچال وجود دارد که باعث می شود درب یخچال به خوبی بسته شود و مطمئن شوید زمانی که درب یخچال بسته می شود هیچ درزی باز نباشد.

در برخی موارد دیده شده که لاستیک درب یخچال کاملا سالم است اما افتادگی درب یخچال باعث شده تا درب به خوبی بسته نشود و برای بررسی این موضوع کمی درب یخچال را به بالا فشار دهید و اگر به سمت بالا رفت یعنی درب یخچال شما دچار افتادگی شده است و باید برای تعمیر آن اقدام نمایید. بررسی و عیب یابی یخچال خود را می توانید به کارشناسان نیلی هوم بسپارید و تیم ما تعمیر لاستیک در یخچال شما را به صورت تضمینی و با بهترین کیفیت برای شما انجام خواهند داد.