هیتر المنت یکی از قطعات اصلی یخچال می باشد و این قطعه در کنار اواپراتور برای جلوگیری از یخ زدگی و برفک زدایی به کار می رود و خرابی این قطعه باعث می شود تا در داخل یخچال شاهد برفک باشیم. این مورد بیشتر در یخچال های قدیمی تر دیده می شود و در یخچال های جدید یا همان نوفراست این مشکل برطرف شده است و برفک های داخلی یخچال فریزر توسط هیتر بخار می شوند و باعث یخ زدگی و برفک نمی شود.

درست است که یخچال یک دستگاه برای تولید سرما می باشد اما هیتر المنت قطعه ای است که با گرمای خود باعث می شود تا اواپراتور دچار یخ زدگی نشود و داخل یخچال برفک نزند. زمانی که یخچال دچار برفک می شود، هیتر المنت یخچال از طرف برد الکترونیکی یخچال و ترمودینامیک یک دستور دریافت می کند و پس از آن عملیات برفک زدایی را آغاز می کند. اگر هیتر المنت یخچال دچار خرابی شده باشد، باید برای تعمیر هیتر المنت یخچال اقدام نمایید.

اگر هیتر المنت یخچال درست نباشد، یخچال به صورت گسترده دچار یخ زدگی و برفک می شود و همچنین عملکرد اواپراتور با مشکل مواجه می شود و اگر به سرعت برای تعمیر هیتر المنت یخچال اقدام نکنید، باید هزینه های اضافی بابت تعمیر اواپراتور و دیگر قطعات پرداخت کنید. شما می توانید تعویض و تعمیر هیتر المنت یخچال را به مجموعه نلی هوم بسپارید و تعمیرکاران ما تعمیر یخچال شما را با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی برای شما انجام می دهند.

علت خرابی هیتر المنت یخچال

تعمیر هیتر المنت یخچال

خرابی این گونه قطعات پس از چندین سال طبیعی می باشد و هر کدام از قطعات یخچال ممکن است پس از چند سال کار کردن به دلیل فرسودگی نیاز به تعویض داشته باشند ولی اگر به درستی از یخچال و فریزر استفاده نکنیم، خیلی زود شاهد خرابی آن خواهیم بود. هیتر المنت یخچال جزء آن دسته از قطعاتی است که در حالت عادی عمر بالایی دارد ولی از کارها باعث خرابی زودرس این قطعه می شود.

یکی از دلایلی که باعث خرابی هیتر المنت یخچال می شود، باز ماندن درب یخچال در بازه زمانی طولانی و نشت گاز از دستگاه می باشد که در این صورت هیتر المنت یخچال خراب می شود و باید برای تعمیر هیتر المنت یخچال اقدام نمایید. اگر درب یخچال مدت طولانی باشد، سرمای داخل آن از بین می رود و برای همین دستگاه تلاش می کند تا دوباره فضای سرمایشی داخل یخچال را تامین کند و همین باعث افزایش کارکرد و مصرف بیشتر انرژی می شود و اگر المنت هیتر یخچال برای برفک زدایی بیش از حد کار کند، دچار سوختگی می شود.

هیتر المنت یخچال قطعه است که باید در مجاورت آب باشد و اگر بدون آب کار کند، المنت می سوزد. خرابی کمپرسور و اواپراتور از دیگر مواردی است که باعث خرابی هیتر المنت یخچال می شود. تعمیر هیتر المنت یخچال امکان پذیر می باشد اما اکثر تعمیرکاران در زمان خرابی هیتر المنت یخچال پیشنهاد تعویض آن را می دهند که برای انجام این کار می توانید با کارشناسان نلی هوم مشورت نمایید.

انواع هیتر المنت یخچال

هیتر المنت یخچال با توجه به برندها و مدل های یخچال متفاوت می باشد و در زمان خرید هیتر المنت جدید باید به این نکته توجه داشته باشید. انواع هیتر یخچال به ترتیب زیر می باشند:

  • هیتر المنت فلزی
  • هیتر المنت شیشه ای
  • هیتر المنت ناوادانی (پوشانده شده با نوار آلومینیومی)

علائم خرابی هیتر المنت یخچال

تعمیر هیتر المنت یخچال

زمانی که با علائم زیر مواجه شدید، باید برای تعویض و یا تعمیر هیتر المنت یخچال خود اقدام نمایید و توجه داشته باشید که اگر هیچ تجربه ای در زمینه تعمیر یخچال ندارید، برای انجام این کار حتما از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید.

  • گرم و سرد شدن ناگهانی و بیش از حد یخچال
  • یخ زدگی و برفک وسیع در داخل یخچال
  • نشت آب از زیر یخچال
  • کاهش سرمای یخچال

بیشتر بخوانید: تعمیر اواپراتور یخچال

اگر قصد دارید برای تعمیر هیتر المنت خود اقدام کنید، می توانید با تماس با کارشناسان نلی هوم، این کار را به تعمیرکاران ما بسپارید و در کمترین زمان و مناسب ترین هزینه این کار را برای شما انجام خواهند داد. شرکت نلی هوم صفر تا صد تعمیر یخچال را به صورت تضمینی و با قیمت مناسب برای شما انجام می شود و دیگر نیازی نیست نگرانی خرابی یخچال خود و هزینه های تعمیر آن باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.