خرابی لوازم منزل به خصوص لوازم آشپزخانه یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای هر فردی پیش بیاید و برخی از لوازم منزل را به دلیل ابعاد بزرگ و سنگینی زیاد نمی توان جا به جا کرد و نیرو و هزینه بسیار زیادی برای جا به جایی آن نیاز است. یکی از این وسایل یخچال می باشد که در هر خانه ای وجود دارد و در صورت خرابی نمی توان آن را جهت تعمیرات به خارج از منزل منتقل کرد. این روزها خدمات تعمیر یخچال در منزل باعث شده تا بدون جا به جایی و در همان منزل بتوان این وسیله را در کمترین زمان تعمیر کرد و برای این کار یک متخصص به منزل شما مراجعه می کنند و پس از بررسی علت خرابی یخچال، اقدام به تعمیر آن می کند.

تعمیر یخچال در منزل یکی از خدمات تخصصی شرکت نیلی هوم می باشد و این مجموعه با کادری مجرب، آماده ارائه خدمات به شما می باشد و خدمات تعمیر یخچال در منزل با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی به شما ارائه می شود. خرابی یخچال به دلایل مختلفی رخ می دهد و اگر قطعه ای قابل تعمیر باشد، متخصصان ما آن را تعمیر می کنند و در غیر این صورت قطعه را تعویض خواهند کرد. تعمیر قطعات یخچال نسبت به تعویض آن ها هزینه کمتری دارد و اگر قطعه ای قابل تعمیر نباشد، باید آن را تعویض کرد که هزینه بیشتری دارد.

یخچال از آن دسته از وسایلی است که به صورت 24 ساعته در حال فعالیت می باشد تا مواد غذایی داخل آن در دمای استاندارد نگهداری شوند و در صورت خرابی باید به سرعت باید تعمیر شود تا دوباره بتواند عملیات خنک کنندگی را انجام دهد. خرابی های یخچال ممکن است از مشکلات کوچک شروع شوند و اگر به آن رسیدگی نشود ممکن است باعث خرابی های بیشتر شود. به طور مثال اگر لاستیک دور درب یخچال فرسوده شده باشد، باید آن را تعویض کرد و اگر این کار انجام نشود، باعث از دست رفتن سرمای داخل یخچال می شود و در نتیجه دمای داخل یخچال گرم می شود و ممکن است باعث خرابی مواد غذایی شود.

تعمیر و تعویض قطعات یخچال

تعمیر یخچال در منزل

اکثر قطعات یخچال که دچار خرابی می شوند قابل تعمیر می باشند اما برخی دیگر در صورت خرابی، امکان تعمیر وجود ندارد و باید حتما یک قطعه ی نو برای آن تهیه کرد. برخی از قطعات یخچال در صورت خرابی و فرسودگی باید تعویض شوند. همان طور که گفتیم، لاستیک درب یخچال پس از چند سال استفاده از آن دچار پوسیدگی می شود و باید آن را تعویض کرد و در غیر این صورت یخچال به خوبی عملیات خنک کنندگی را انجام نمی دهد و باعث می شود به صورت دائم در حال کار باشد تا به دمای تعیین شده برسد و این کار باعث مصرف برق زیاد و فعالیت بیش از حد موتور می شود.

اما گاهی اوقات یخچال به خوبی عملیات خنک کنندگی را انجام نمی دهد و دلیل آن می تواند به دلیل خرابی فن باشد و یا سنسور دما آسیب دیده باشد. در اکثر موارد این قطعات قابل تعمیر می باشند ولی دلایل دیگری هم وجود دارد که به خرابی قطعات مربوط نمی شوند و به طور مثال اگر داخل یخچال بیش از حد پر باشد، هوای خنک داخل آن گردش پیدا نمی کند و در نتیجه باعث دما افزایش پیدا می کند.

در مواردی که یخچال روشن نمی شود، احتمال خرابی موتور وجود دارد و اگر موتور یخچال دچار سوختگی شده باشد، نیاز به تعویض دارد و این قطعه قابل تعمیر نخواهد بود. خرابی برد الکترونیکی ممکن است یکی از دلایل درست کار نکردن یخچال باشد و در یخچال های امروزی که دارای برد الکترونیکی پیشرفته می باشند، در صورت هر گونه خرابی ممکن است با ارورهای مختلفی رو به رو شوید.

بیشتر بخوانید: علت خرابی یخچال

مزیت تعمیر یخچال در منزل با نیلی هوم

تعمیر یخچال در منزل

  • بدون نیاز به جا به جایی یخچال
  • حضور کارشناسان نیلی هوم در محل در کمترین زمان
  • تعمیرات یخچال به صورت تضمینی و با بهترین کیفیت
  • پرداخت هزینه های تعمیرات پس از اتمام کار
  • همه روزه در دسترس

جهت استفاده از خدمات تعمیر یخچال در منزل می توانید با کارشناسان نیلی هوم تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند. پس از تماس با کارشناسان این مجموعه، روز مراجعه جهت تعمیر یخچال با شما هماهنگ می شود و برای اطلاع از هزینه های تعمیر می توانید از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید.