یخچال یکی از مهمترین وسایل آشپزخانه به شمار می رود که در هر منزلی می توان آن را مشاهده کرد و اگر زمانی دچار خرابی شود باید برای تعمیر یخچال اقدام نمایید. مرکز تخصصی نیلی هوم با داشتن کادری مجرب در زمینه تعمیر انواع برندهای یخچال و دیگر لوازم منزل می باشد و اگر نیاز به تعمیرکار یخچال دارید می توانید با تماس به کارشناسان ما درخواست خود را ثبت کنید و کارشناسان ما در کمترین زمان در محل حاضر شده و یخچال شما را بالاترین کیفیت و به صورت تضمینی تعمیر خواهند کرد.

به طور معمول یخچال های ایرانی و خارجی پس از چند سال کار کردن ممکن است نیاز به تعمیرات و سرویس داشته باشند و از آن جایی که یخچال فریزر یک وسلیه مهم محسوب می شود باید تعمیرات آن به سرعت انجام شود. خدمات تعمیر یخچال در محل از جمله خدمات اصلی مجموعه نیلی هوم می باشد و به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات به تمامی متقاضیان می باشد.

خرابی یخچال ها ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد و یخچال های پیشرفته تر برای تعمیرات نیاز به متخصصان با تجربه دارد. در ساختار یخچال فریزر قطعات مختلفی به کار رفته است که این قطعات با توجه به برندهای یخچال متفاوت می باشند و هر گونه خرابی یا ایراد در یخچال فریزر می تواند به علت خرابی این قطعات باشد که نیاز به تعمیر یا تعویض دارند. برای عیب یابی و بررسی خرابی یخچال ابتدا یک متخصص تمامی قطعات و متعلقات یخچال را بررسی می کند و پس از کشف خرابی اقدام به تعمیر یخچال می کند.

دلایل خرابی یخچال

تعمیر یخچال

یخچال فریزر در طول شبانه روز به صورت دائم در حال کار می باشد و ممکن است به دلایل مختلفی قسمتی از یخچال دچار خرابی شود. خرابی یخچال فریزر دلایل مختلفی دارد که در ادامه به مهمترین آن ها می پردازیم.

 • برفک زدن یخچال

برفک یخچال یکی از عمده مشکلاتی است که ممکن است در یخچال های قدیمی تر به وجود آید و ممکن است مشکل از المنت باشد و متخصص با بررسی و پیدا کردن مشکل می تواند آن را تعویض کند.

 • عدم خنک کردن یخچال

زمانی که یخچال به خوبی کار خنک کنندگی را انجام نمی دهد باید چند مورد را بررسی کرد. یکی از دلایل آن خرابی لاستیک دور درب یخچال می باشد و صورتی که فرسوده شده باشند، هوای خنک از بین آن ها خارج می شود و همین باعث از دست رفتن سرمای داخلی یخچال می شود. دلایل دیگری که وجود دارد شارژ گاز یخچال می باشد و گاز یخچال نقش مهمی در خنک کنندگی دارد و اگر گاز یخچال به هر دلیلی تخلیه شود باید برای شارژ آن اقدام نمایید. خرابی ترموستات می تواند باعث بر هم خوردن درجه سرمای یخچال شود و همچنین خرابی فن باعث می شود تا عمل خنک کنندگی به درستی انجام نشود.

 • گرمای زیاد موتور یخچال

موتور یخچال به دلیل این که به صورت دائم کار می کند دارای گرمای زیادی است و این گرما تا یک حدی طبیعی می باشد ولی گرمای بیش از حد خبر از خرابی کمرسور یخچال را می دهد و ممکن است این خرابی به دلیل خرابی فن کندانسور، کثیفی کندانسور، زیاد کار کردن موتور، قرار گرفتن یخچال در محیط گرم و خرابی رله استارت باشد.

 • نشت آب از یخچال

خارج شدن آب از یخچال ممکن است به دلیل خرابی شیر برقی باشد و در صورتی که سوخته باشد باید تعویض شود.

 • صدای های غیر طبیعی از یخچال

یخچال به طور طبیعی صدایی ندارد یا بسیار کم است اما وجود صداهای زیاد و غیر طبیعی از یخچال ممکن است به دلیل خرابی موتور، تراز نبودن یخچال و خرابی فن باشد.

 • روشن نشدن یخچال

علت روشن نشدن یخچال به سیستم برق رسانی مربوط می شود و ممکن است خرابی در قسمت های دو شاخه یا رابط سیم، موتور یخچال، ترموستات، پریز برق و خرابی محافظ یخچال می باشد.

جلوگیری از خرابی یخچال

تعمیر یخچال

برای این یک یخچال فریزر تا سال های زیادی بدون مشکل کار کند باید به خوبی از آن مراقبت کرد و از انجام مواردی که به یخچال آسیب می رساند جلوگیری کنیم. مهمترین کاری که پس از خرید یخچال باید انجام داد، تهیه ی یک محافظ یخچال می باشد که باعث می شود نوسات برق به یخچال آسیب نرساند. هر وسیله برقی در داخل منزل مانند یخچال فریزر، لباسشویی، تلویزیون و … باید یک محافظ مخصوص و جداگانه داشته باشند. به طور مثال زمانی که برق منزل قطع می شود، در زمان وصل شدن برق ممکن است در ابتدا ولتاژ بسیاری وارد شود و اگر در آن زمان یخچال بدون محافظ به برق باشد ممکن است باعث سوختی آن شود و هزینه های بسیار زیادی روی دست شما می گذارد.

یخچال دارای یک موتور می باشد و به دلیل این که به صورت دائم در حال کار می باشد، مقداری گرما از خود تولید می کند و این در همه ی یخچال ها یکسان می باشد اما اگر یخچال در یک محیط گرم قرار گرفته باشد ممکن است گرمای موتور بیشتر شود و همین باعث خرابی برخی از قطعات یخچال می شود. در تابستان به دلیل گرمای هوا ممکن است دمای موتور یخچال هم افزایش پیدا کند و برای جلوگیری از این کار بهتر است هوای داخل منزل را به صورت متعادل نگه داریم.

باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال و کوبیده شدن درب یچخال از جمله مواری است که باعث خرابی زودرس لاستیک دور درب می شود و اگر این موارد را رعایت نکنید باعث خرابی آن می شود. پر کردن بیش از حد یخچال باعث عدم چرخش هوای خنک در یخچال می شود و همیشه مقداری جا برای چرخش هوا در یخچال خالی نگه دارید.

تعمیر انواع برندهای یخچال

 • سامسونگ
 • ال جی
 • اسنوا
 • دوو
 • امرسان
 • پارس
 • الکترواستیل
 • آزمایش
 • بوش
در زمان خرابی یخچال چه کار کنیم؟

اگر یخچال فریزر شما دچار خرابی شد حتما برای تعمیر یخچال از یک متخصص کمک بگیرید و خودتان به هیچ وجه اقدامی برای تعمیر یخچال نکنید، زیرا ممکن است باعث خرابی دیگر قطعات یخچال و خسارت بیشتری شود. برای تعمیر یخچال می توان با تماس با کارشناسان نیلی هوم مشکل خود را مطرح کنید و کارشناسان ما در کمترین زمان در محل حاضر شده و به صورت تضمینی و با مناسب ترین هزینه یخچال شما را تعمیر خواهند کرد.