با وجود این که در سال های اخیر یخچال های پیشرفته ای تولید شده است، اما باز هم در برخی خانه ها یخچال های قدیمی دیده می شود و به دلیل کارکرد زیاد آن ها، طبیعی است که هر چند وقت یک بار به سرویس نیاز داشته باشد. تعمیر یخچال های قدیمی جزء خدمات شرکت نلی هوم می باشد و در صورت مشاهده هر گونه خرابی فقط کافیست با کارشناسان ما تماس گرفته تا در کمترین زمان به منزل شما مراجعه کنند و پس از عیب یابی، به صورت تضمینی یخچال شما را تعمیر خواهند کرد.

برخی از مشکلات یخچال های قدیمی

ریختن آب از کف یخچال

 اغلب مشکل یخچال های قدیمی، جمع شدن آب زیر آن ها می باشد و این به دلیل سیستم خنک کنندگی یخچال می باشد. در پشت یخچال های قدیمی لوله های وجود دارد که گاز در این لوله های در حال گردش می باشد و نام این قسمت اواپراتور است. بر روی اواپراتور یک فن وجود دارد که باعث می شود گرمای تولید شده توسط یخچال و فریزر باعث گرم شدن آن شود و در قسمت پایین آن یک المنت وجود دارد که هنگام کار کردن یخچال، المنت گرم می شود تا یخ های اواپراتور آب شود.

این یخ های آب شده توسط المنت از زیر آن به پشت یخچال هدایت می شوند و در کنار موتور یک کاسه ای وجود دارد که این آب ها در آن جمع می شود و باعث خنک شدن یخچال می شود و گرمای موتور باعث تبخیر شدن آب می شود. اگر مشکلی در مسیر این لوله ها وجود داشته باشد و آب به هر طریقی به درستی خارج نشود، ممکن است به بیرون نشت کند و ما در کف یخچال شاهد س ریز شدن آب هستیم. اغلب این اتفاق ها به دلیل سوختن المنت، خرابی ترموفیوز و سنسور دیفراست می باشد که باید توسط یک تعمیرکار متخصص عیب یابی شود.

مشکلات درب یخچال

تعمیر یخچال های قدیمی

بسته نشدن درب یخچال یکی از مشکلاتی است که یخچال های قدیمی با آن سروکار دارند و برای رفع این مشکل باید برای تعمیر یخچال های قدیمی اقدام نمایید. مشکلات درب یخچال به چند مورد بستگی دارد و یکی از آن ها، خرابی لاستیک درب یخچال می باشد که پس از چند سال کار کردن، فرسودگی آن طبیعی می باشد و باید آن را تعویض کنید. اگر لاستیک درب یخچال خراب شده باشد، درب یخچال به خوبی بسته نمی شود و باعث می شود تا هوای خنک داخل آن به بیرون راه پیدا کنند و در نتیجه مواد غذایی داخل یخچال خراب می شود. در یخچال های پیشرفته، زمانی که درب یخچال به مدت 30 ثانیه باز باشد، یک صدای آلارم پخش می شود تا به شما هشدار دهد.

یکی دیگر از علت های بسته نشدن درب یخچال، افتادگی درب یخچال می باشد و به دلیل خرابی مهره های درب یخچال است. سنگینی بیش از حد درب یخچال باعث می شود به مرور زمان درب یخچال به سمت پایین کشیده شود و هنگام بسته شدن، درب به طور کامل بسته نشود و باید با فشار آن را ببندیم. شرکت نلی هوم با ارائه خدمات تعمیر یخچال قدیمی به صورت همه روزه آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد.

سرد نکردن یخچال

اصلی ترین مشکل برای سرد نکردن یخچال، کمبود یا تمام شدن گاز یخچال می باشد و باید برای شارژ گاز یخچال اقدام نمایید. یخچال پس از چند سال کار کردن ممکن است دچار کمبود گاز شود که این مورد طبیعی است و با شارژ گاز مجدد یخچال، مانند سابق یخچال به خوبی عملیات خنک سازی را انجام می دهد. برای شارژ گاز یخچال می توانید به شرکت نلی هوم مراجعه نمایید.

سایر موارد

  • خرابی موتور یا کمپرسور
  • خرابی درجه تنظیم دمای یخچال
  • خرابی فن
  • بوی بد داخل یخچال
  • یخ زدگی مواد غذایی داخل یخچال

بیشتر بخوانید: رفع صدای زیاد یخچال

جهت عیب یابی و تعمیر یخچال های قدیمی می توانید از کارشناسان نلی هوم در این زمینه کمک بگیرید. شرکت نلی هوم صفر تا صد تعمیر یخچال های قدیمی را با بهترین قطعات اصل و به صورت تضمینی برای شما انجام می دهند و لازم نیست نگران هزینه های تعمیر یخچال باشید و این شرکت با مناسب ترین هزینه، یخچال شما را تعمیر می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را راهنمایی نمایند.